Meksyk i Medyczna Marihuana

marihuana-lecznicza-medyczna-na-polu

Medyczna marihuana została zalegalizowana w Meksyku w 2007 roku, jednak od tego czasu prawo to przeszło kilka zmian.

Ustawa w Meksyku nie została uchwalona przez wyborców, ale przez stanowych ustawodawców.

Legislatura w Nowym Meksyku ustanowiła prawo dotyczące medycznej marihuany 13 marca 2007 roku, stosunkiem głosów 36-31 w Domu oraz 32-3 w Senacie.

Jak wyjaśnia ASA, ustawa zaraz po głosowaniu znalazła się na biurku gubernatora Billa Richardsona, który natychmiast ją podpisał. Następnie weszła w życie w dniu 1 lipca 2007 roku – był to raczej niezwykle szybki tor podjęcia działań legislacyjnych, w porównaniu do innych stanów.

Prawo dotyczące medycznej marihuany w Nowym Meksyku zezwala pacjentom, którzy się kwalifikują do takiej terapii na „legalne posiadanie marihuany w celach leczniczych oraz możliwość wyznaczenia opiekuna, który udzielał im będzie pomocy.”

Pacjent może także otrzymać osobistą licencję (PPL), która upoważnia go do uprawy medycznej marihuany na własny użytek lub możliwość uzyskania leku od licencjonowanych producentów (LNPP). Stan wydaje identyfikatory dla pacjentów oraz opiekunów.

Podobnie jak w większości innych stanów, prawo dotyczące medycznej marihuany w Nowym Meksyku przeszło kilka zmian odkąd weszło w życie. Jak można zauważyć w innych stanach, zmiany te często były niezbędne do otworzenia specjalnych aptek oraz przychodni z marihuaną oraz zdefiniowania w jaki sposób pacjencji mogą rzeczywiście mieć dostęp do marihuany w ich ojczystym kraju.

W tym celu DH zrewidował przepisy ustawowe kilka razy od 2007 roku, przede wszystkim w roku 2010. A stan nadal próbował kolejnych zmian – zmian, które nie zawsze odnoszą sukces.

Poza obowiązującej legalizacji medycznej marihuany, Nowy Meksyk również wydaje się zmierzać w kierunku ogólnej dekryminalizacji marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.