Nasiona Konopi w Diecie

koktajl-nasiona-konopi-zielony

Źródło kwasów omega-3, błonnika, białka i innych niezbędnych witamin i minerałów, nasiona konopi stały się popularnym dodatkiem do wielu przepisów zorientowanych na zdrowie.

Nasiona konopi to HIT! Jako źródło wartości odżywczych, są trudne do obalenia, gdyż ogólnie świat zdrowia i żywienia podkreśla je ostatnio bardzo mocno. Jako dobre źródło kwasów omega-3, błonnika, białka i innych niezbędnych witamin i minerałów, nasiona konopi stały się szalenie popularnym dodatkiem do wielu przepisów u osób, które dbają o zdrowie – mieszane w koktajlach, dosypywane do sałatek, a nawet serwowane jako napój – „mleko” konopne.

Dzisiaj przyjrzymy się kilku wskazówkom na pomysły, jak dodać nasiona konopi do naszej codziennej diety.

Nasiona konopi: substytut nabiału

Świetnym pomysłem jest wykorzystywanie nasion konopi (i innych nasion, takich jak len) jako substytut mleka. „Fortyfikowane napoje roślinne wytwarzane z soi, ryżu, migdałów, konopi, owsa lub kokosu zapewniają tyle samo wapnia, witaminy B12 i witaminy D, jak mleko krowie,” pisze Leslie Beck w artykule, który pomaga ludziom odejść od tradycyjnego nabiału w stronę bardziej ekologicznej, roślinnej opcji.

Nasiona konopi: substytut orzechów

Rozmawiając o bez nabiałowym stylu życia, jeden z portali zaproponował niedawno smaczny przepis na babeczki owsiano – bananowe, doradzając zastosowanie nasion konopi zamiast orzechów. Mimo, że każdy rodzaj orzechów będzie pasował do receptury, zastosowanie nasion konopi czyni przepis całkowicie hipoalergicznym dla osób, które z powodów alergii nie mogą spożywać orzechów.

Nasiona konopi: zastrzyk energii

Nasiona konopi są tak bardzo odżywcze, że pomogą Ci zwiększyć Twój dzienny poziom energetyczny, dzięki ich wysokiej zawartości netto, niskim indeksie glikemicznym, wysokiej zawartości białka i błonnika.

„Konopie to całkowita super-żywność,” pisze Brendan Brazier w artykule. „Kompletne białko, bogate w błonnik i omega-3, konopie są doskonałym dodatkiem cechującym się niskim IG do każdej diety. Sprawdź koniecznie olej z nasion konopi tłoczony na zimno, który możesz dodać do sałatek, białko konopne, które możesz dodać do koktajli oraz nasiona konopi, które możesz dodać zarówno do sałatek jak i koktajli.”

Nasiona konopi: zdrowa przekąska

Z nasion konopi można wykonać zdrowe przekąski, które są świetną alternatywą dla popcornu z mikrofali i innych wysoko przetworzonych fast foodów.

Najprostszym przepisem na przekąskę jest zastosowanie tylko trzech składników – oleju kokosowego, nasion konopi oraz czerwonego oleju palmowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.