Jak Uprawiać Marihuanę Indoor?

Czy jesteś zainteresowany nauką uprawy konopi indyjskich? Dzisiaj mamy dla ciebie informacje dotyczące uprawy marihuany indoor.

1. Odpowiednia konfiguracja pokoju do uprawy.

W tym celu potrzebne będzie odpowiednie miejsce! Może to być pokój gościnny, garaż lub piwnica. Pamiętaj, że niektóre kraje wymagają, aby rośliny konopi były uprawiane w miejscu niewidocznym dla publiczności, więc miej to na uwadze, wybierając miejsce do założenia swojego dorosłego pokoju.

Będziesz także potrzebował namiotu do uprawy, chyba że zdecydowałeś się przeznaczyć cały pokój na uprawę konopi. Szafki również mogą być przydatne, ale musisz upewnić się, że szczeliny są zatkane, aby zapobiec przedostawaniu się światła. Jest to coś, na co musisz uważać, jeśli do uprawy wykorzystujesz cały pokój. Konopie potrzebują ciemności, więc jeśli w tym czasie do wnętrza przedostanie się światło, może to stresować konopie i powodować hermafrodytyzm. A to może prowadzić do samozapylenia.

Namiot do uprawy to specjalny namiot, który jest czarny na zewnątrz, aby zapobiec przedostawaniu się światła, i ma materiał refrakcyjny od wewnątrz, aby w pełni wykorzystać oświetlenie.

Inne rzeczy, których będziesz potrzebować to:

• Światła o odpowiedniej mocy.
• Platforma, na której możesz umieścić doniczki.
• Doniczki o różnej wielkości.
• Wentylator wyciągowy odprowadzający gorące powietrze z górnej części pomieszczenia.
• Wentylator nawiewny, który pompuje nowe powietrze do pomieszczenia.
• Filtry węglowe redukujące zapach konopi indyjskich – dołączone do wentylatora wyciągowego.
• Termometr. – będziesz chciał utrzymać swoje rośliny w temperaturze od 26 do 28 stopni Celsjusza (około 79 do 83 stopni Fahrenheita).
• Higrometr (miernik wilgotności).
• Za pomocą timera można włączać i wyłączać oświetlenie, gdy nie ma Cię w domu. Timery mogą być również przydatne do karmienia w systemie uprawy hydroponicznej.

Będziesz także musiał wziąć pod uwagę wielkość swojego pomieszczenia do uprawy. Większość ludzi zaczyna od małego, łatwego w zarządzaniu pomieszczenia do uprawy o wymiarach około 3 na 3 stopy, w którym można umieścić od 4 do 9 roślin. Do oświetlenia takiego pomieszczenia wystarczy tylko jedno światło i często najlepiej zacząć od czegoś małego, aby lepiej zrozumieć wzorce wzrostu rośliny konopi indyjskich, zanim przejdzie się do większych projektów.

2. Wybór odpowiednich lamp.

Na etapie wegetatywnym Twojej uprawy potrzebne będzie oświetlenie o mocy około 100–125 W. Aby wywołać kwitnienie (po około 4 – 6 tygodniach wegetacji), potrzebujesz światła do uprawy o mocy około 250 W i większej. Inne rzeczy, których będziesz potrzebować w kontekście oświetlenia, to:

• Statecznik regulujący i kontrolujący dopływ energii potrzebnej do zasilania światła.
• Odbłyśnik otaczający górną część lampy, kierujący światło w dół, w stronę roślin.
• Lampa o odpowiedniej mocy. W przypadku mniejszych pomieszczeń do uprawy, w których nie ma zbyt dużej przestrzeni nad głową, należy utrzymać moc w przedziale od 250 do 400 watów. Zbyt wysoka moc może faktycznie zmniejszyć zyski, ponieważ w pomieszczeniu robi się zbyt gorąco.
• Materiał wystarczająco mocny, aby zawiesić lampy, np. ciężki łańcuch.

Istnieją również różne rodzaje świateł wypełnionych różnymi gazami. W fazie wegetatywnej większość wybiera lampy metalohalogenkowe, ponieważ wytwarzają one więcej niebieskiego światła. Podczas kwitnienia preferowane są lampy sodowe, ponieważ wytwarzają więcej czerwonego światła. Świetlówki mogą być przydatne dla roślin w młodym wieku i w fazie siewek oraz przy rozmnażaniu roślin (czyli tworzeniu nowej generacji roślin).

Oświetlenie LED staje się coraz bardziej powszechne, ponieważ jest bardziej energooszczędne, nie wymaga nagrzewania i może być używane przez cały proces uprawy, ale może wiązać się z dużymi kosztami początkowymi.

Istnieją dodatkowe światła do uprawy, takie jak plazma i CDM, które mogą zwiększyć produkcję pąków, ale niekoniecznie są one wymagane w mniejszych pomieszczeniach do uprawy.

3. Gleba vs hydroponika vs akwaponika.

Jedną z zalet uprawy konopi w pomieszczeniu jest to, że zyskujesz wysoki stopień kontroli nad roślinami w pomieszczeniu do uprawy. Możesz kontrolować składniki odżywcze, oświetlenie i ilość wody pobieranej przez roślinę. W ten sposób możesz zmaksymalizować plony.

Jednak z taką kontrolą wiąże się odpowiedzialność, zwłaszcza jeśli chodzi o systemy uprawy hydroponicznej i akwaponicznej, gdzie trzeba ustalać Jednak z taką kontrolą wiąże się odpowiedzialność, zwłaszcza jeśli chodzi o systemy uprawy hydroponicznej i akwaponicznej, gdzie trzeba dowiedzieć się, ile azotu (N), fosforu (P) i potasu (K) potrzebuje każda roślina i samodzielnie je nakarmić.

Początkującym zazwyczaj zaleca się rozpoczęcie od uprawy w glebie, ponieważ gleba zawiera już większość składników odżywczych potrzebnych roślinie, a jedynie okazjonalne uzupełnienie może być konieczne poprzez zmieszanie niektórych składników odżywczych z wodą destylowaną i nałożenie jej na glebę.

4. Techniki treningowe SoG i ScrOG.

SoG i ScrOG odnoszą się do technik stosowanych do trenowania rośliny w celu maksymalizacji plonów.

Technika SoG polega na utrzymaniu rośliny matecznej w trwałej fazie wegetatywnej, a następnie pobraniu sadzonek z rośliny matecznej (rozmnażanie). Możesz umieścić te sadzonki bezpośrednio w cyklu kwitnienia 12 ciemnych/12 jasnych. Może to skrócić ogólny czas uprawy i zwiększyć liczbę upraw, które można wykonać w ciągu roku. Metoda SoG jest ogólnie lepsza w przypadku niskich, przysadzistych roślin i tworzy gęsty obszar wzrostu.

Technika ScrOG polega na zastosowaniu siatki drucianej, w której hodowca przeplata gałęzie rośliny przez siatkę. Umożliwia to hodowcy przekierowanie poszczególnych gałęzi wzdłuż siatki i uzyskanie płaskiego, poziomego baldachimu. Metoda ScrOG jest idealna w przypadku dużych roślin, które w przeciwnym razie przerosłyby Twój pokój i gdzie wszystkie rośliny rosną do podobnych rozmiarów.

5. Wybierz odmianę, która jest energiczna i odporna.

Istnieje wiele odmian marihuany które zostały wyhodowane z myślą o uprawie indoor i dyskretnej. Oto kilka przykładów:

• Skunks #1,
• Northern Lights,
• Blueberry,
• Blue Dream,
• Master Kush,
• OG Kush,
• Sour Diesel,
• Odmiany automatycznie kwitnące (Ruderalis) – są to krótkie, przysadziste odmiany konopi, które mogą rosnąć w chłodniejszym klimacie i dojrzewać po osiągnięciu określonego wieku, a nie według cyklu świetlnego. Odmiany automatycznie kwitnące krzyżuje się z innymi rodzajami marihuany w celu zwiększenia produkcji THC.

Odmiany te są hybrydyzowane, dzięki czemu są bardziej odporne na pleśń, mączniak, szkodniki i inne choroby, są łatwiejsze w uprawie i mogą dawać większe plony w porównaniu z odmianami niehybrydyzowanymi (landrace). Wiele z powyższych odmian można znaleźć również w wersji feminizowanej, co oznacza, że nie trzeba pozbywać się roślin męskich z uprawy. Męskie rośliny konopi indyjskich są ważne przy hodowli nowych odmian, ale jeśli jesteś początkujący, nie musisz się tym koniecznie przejmować.

Uprawa marihuany w pomieszczeniach zamkniętych może być bardzo satysfakcjonującym hobby, a dla wielu ogrodnictwo jest również terapeutyczne. Uprawa konopi indyjskich może być początkowo kosztowna, ale w ciągu roku można zaoszczędzić ogromne ilości gotówki! Możesz także uprawiać odmiany, których nie znajdziesz w swojej aptece. Bezpieczeństwo to kolejna zaleta, ponieważ możesz mieć pewność, że na Twoich roślinach nie zostaną użyte agresywne chemiczne pestycydy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.