Różnice Między Klonami i Nasionami

Jeśli planujesz uprawiać własną marihuanę, niezależnie od tego, czy będzie to jedna roślina, czy wiele, istnieją dwa główne sposoby rozpoczęcia uprawy. Można tego dokonać poprzez nasiona lub klonowanie. Obydwa mają swoje zalety i wady.

Technika stosowana do uprawy marihuany może zależeć od kilku czynników. Jedną z kwestii jest to, jaki jest Twój cel końcowy. Czy chcesz uzyskać obfite plony, które można będzie zebrać i sprzedać, lub które będą wystarczające dla Ciebie i Twoich znajomych? Należy również wziąć pod uwagę poziom umiejętności uprawy roślin, zwłaszcza jeśli zamierzasz promować swoje zbiory na rynku. Najlepszym sposobem na podjęcie decyzji, która technika jest dla Ciebie odpowiednia, jest poznanie różnic między klonami marihuany a nasionami.

Co to są klony?

Klony są hodowane z rośliny centralnej i są genetycznie identyczne z ich rodzicami. Powstają poprzez pobranie sadzonki z rośliny macierzystej. Zwykle jest to kawałek zdrowej gałęzi o długości około kilku centymetrów. Następnie pozwala się, aby ten kawałek kończyny, czyli łodygi, wypuścił korzenie. Często robi się to poprzez umieszczenie sadzonek w wodzie do czasu, aż wyrośnie wystarczająca ilość korzeni, a roślinę można umieścić w doniczce z ziemią lub umieścić w ziemi.

Najlepsze klony to te stworzone ze zdrowej rośliny matecznej. Roślina powinna szybko rosnąć, mieć mocny i mocny system korzeniowy. Powinna również generować obfite zbiory, o których wiadomo, że wytwarzają wysokiej jakości pąki.

Uprawa marihuany za pomocą klonów

Uprawa marihuany z klonów zamiast z nasion odbywa się z kilku powodów. To szybsza metoda uprawy. Klon marihuany już wykiełkował i musi się tylko zakorzenić. Szybka uprawa rośliny oznacza również ekonomiczność. Krótszy czas oczekiwania na dojrzewanie rośliny oznacza szybsze zbiory, a jeśli jesteś sprzedawcą, oznacza to szybsze wprowadzenie produktu na rynek. Dzięki klonowi masz również doskonałe pojęcie o tym, jak będzie wyglądać dojrzała roślina. Są przewidywalne pod względem jakości wytwarzanych pąków. To dobra rzecz, gdy nadchodzi czas żniw. Wiesz, jaki rodzaj produktu z konopi indyjskich otrzymasz. Kolejną zaletą uprawy konopi indyjskich z klonów jest to, że roślina rodzicielska ma właściwości odporne na szkodniki, podobnie jak klon. Roślina odporna na robaki zapewnia silniejszą roślinę i lepsze zbiory marihuany.

Z drugiej strony klonowanie rośliny ma kilka wad. Rośliny wyhodowane z nasion mają zdolność dostosowywania się do zmian w swoim środowisku, podobnie jak każde przyszłe pokolenie rośliny. Ta zdolność adaptacji pomaga linii rośliny być wystarczająco silną, aby rosnąć w różnych warunkach środowiskowych. Sklonowana roślina ma dokładnie taką samą genetykę jak jej rodzic i nie może zmienić swojej genetyki, aby dostosować się do zmieniającego się środowiska.

Ponadto takie rośliny generalnie dają mniejsze zbiory niż rośliny wyhodowane z nasion. Klon jest zwykle znacznie słabszą rośliną, z systemem korzeniowym, który nie rośnie tak mocno i głęboko jak sadzonka. Inną kwestią może być to, że rodzic klona nie miał w swoim składzie genetycznym właściwości odpornych na robaki i szkodniki. Może to sprawić, że sklonowana roślina będzie podatna na szkodliwe inwazje.

Uprawa marihuany za pomocą nasion

Istnieją dwa rodzaje nasion marihuany, stabilne i niestabilne. Jak sama nazwa wskazuje, stabilna linia nasion zawsze ma te same cechy. Hodowca zacznie od rośliny męskiej i żeńskiej i będzie je hodował, aż do ustabilizowania się określonych pożądanych cech w roślinie. Nowe rośliny w linii rasy będą miały większość tych samych pożądanych cech, wraz z kilkoma zmianami genetycznymi.

Niestabilne nasiona często produkują rośliny szybciej, ale nie mają spójności w ich cechach i jakości zbiorów. Rośliny, które rosną, nie są odmianą cieszącą się dobrą reputacją. Większość aptek z konopiami indyjskimi nie kupuje produktów z roślin wyhodowanych z niestabilnych odmian nasion.

Rośliny marihuany wyhodowane ze stabilnych nasion są roślinami znacznie zdrowszymi niż te wyhodowane z klonów. Sadzonka ma znacznie silniejszy system korzeniowy, zaczynając od korzenia palowego. Jest to korzeń, który rośnie pionowo w dół na znaczną odległość od nasion. Tworzy silną kotwicę, która jest w stanie dotrzeć do bogatych składników odżywczych głęboko w glebę. Mocna, zdrowa roślina zapewnia większy plon produktu. Dzięki nasionom marihuany masz także znacznie większą różnorodność roślin do wyboru.

Wady uprawy marihuany z nasion obejmują nieznajomość specyficznych cech rośliny do czasu osiągnięcia przez nią dojrzałości. Uprawa rośliny z nasion zajmuje więcej czasu. Nasiona są bardzo delikatne we wczesnych stadiach wzrostu i wymagają więcej umiejętności, aby rosnąć. Hodując roślinę z nasion, nie będziesz wiedział, czy jest płci męskiej, czy żeńskiej, dopóki nie osiągnie pełnej dojrzałości.

Roślina żeńska wytwarza kwiaty lub pąki, a roślina męska tworzy nasiona. Kobieta jest rośliną, na której chcesz zbierać marihuanę.

Co jest lepsze na start?

To, czy lepszym sposobem będzie wyhodowanie rośliny z nasion czy z klonu, zależy od kilku czynników. Niezbędne są umiejętności hodowcy. Nasiona wymagają więcej czasu, cierpliwości i nieco większej wiedzy niż uprawa z klonu. Dla nowicjusza w ogrodnictwie lepszą opcją jest uprawa marihuany za pomocą szczepek. Jeśli masz pewne zaawansowane umiejętności ogrodnicze, ale dopiero zacząłeś uczyć się uprawy konopi indyjskich, wyhodowanie rośliny z klonu może nadal być najlepszym rozwiązaniem, a przynajmniej dopóki nie zrozumiesz unikalnych technik potrzebnych w procesie uprawy roślin marihuany.

Uprawa marihuany z nasion lub klonu ma zarówno zalety, jak i wady. Najlepsza metoda zależy od osobistych preferencji, potrzeb i umiejętności uprawy roślin. Tak czy inaczej, przy odrobinie czasu, cierpliwości, słońca i wody możesz w mgnieniu oka mieć własną roślinę konopi indyjskich lub rzędy roślin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.