Odpowiednie Nawożenie Roślin Marihuany

Podczas uprawy konopi bardzo ważne jest, aby wiedzieć, czego potrzebują rośliny na każdym etapie ich cyklu życiowego. Zrozumienie, które składniki odżywcze działają, może dać ci ogromną przewagę, jeśli chodzi o uprawę pełnych smaku kwiatów z najwyższej półki. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób rośliny wykorzystują składniki odżywcze, gdy są zależne od pewnych składników w różnym czasie i co należy wziąć pod uwagę, karmiąc rośliny konopi.

Podstawowe składniki odżywcze

Będą one reprezentować 3 główne składniki odżywcze, które zobaczysz na wszystkich butelkach z odżywkami. Wartość N-P-K oznacza ilość azotu, fosforu i potasu obecnych w podłożu organicznym lub hydroponicznym. Na przykład, być może zauważyłeś na swoich nawozach 5-1-4. To oznacza, że znajduje się tam 5 części azotu, 1 część fosforu i 4 części potasu.

Azot – Używany do rozwijania liści, liści, łodyg i gałęzi. Azot jest również odpowiedzialny za produkcję chlorofilu, który jest wykorzystywany w procesie fotosyntezy do konwersji energii, aminokwasów i enzymów. Stosowanie azotu powinno zostać ograniczone po rozpoczęciu kwitnienia.

Fosfor — obok azotu, fosfor pomaga w zdrowym rozwoju korzeni i pozwala roślinie wyhodować grube gałęzie, które utrzymają ciężar przyszłych kwiatów. Fosfor jest jednym z głównych wymagań podczas kwitnienia roślin konopi.

Potas — pomaga w konwersji dwutlenku węgla, stymuluje wzrost liści i jest niezbędnym składnikiem odżywczym wraz z potasem, gdy rośliny konopi kwitną. Potas wzmocni łodygi i zapewni roślinom zdrową, silną strukturę wzrostu w fazie wegetatywnej.

Pierwiastki śladowe

Z tyłu butelki z odżywką znajdziesz również analizę pierwiastków śladowych obok podstawowych składników odżywczych. Jak sama nazwa wskazuje, te mniejsze składniki odżywcze są wymagane przez rośliny konopi w znacznie mniejszych proporcjach. Właściwy stosunek pierwiastków śladowych jest niezwykle ważny i może stanowić różnicę między brakiem równowagi a niedoborem lub bujnym zdrowym wzrostem.

Magnez – Odpowiedzialny za funkcję i produkcję enzymów roślinnych, auksyn i wzrost łodygi. Działa w połączeniu z manganem.

Wapń – Pomaga w transporcie azotu i cukrów.

Siarka – wykorzystywana do produkcji hormonów wzrostu i witamin, postrzegana jako niezbędny budulec.

Cynk – Niezbędny wraz z innymi pierwiastkami śladowymi do produkcji enzymów i chlorofilu.

Mangan – Potrzebny do fotosyntezy i produkcji enzymów.

Żelazo – Katalizator do produkcji chlorofilu, a także pierwiastek łatwo przyswajalny przez korzenie.

Bor – Pomaga w wchłanianiu wapnia, jak również w wielu innych funkcjach. Jest niezbędnym pierwiastkiem śladowym, który powinien być obecny podczas całego cyklu życiowego rośliny.

Chlor – Chlor w postaci chlorku pomaga w fotosyntezie, produkcji korzeni i funkcjonowaniu aparatów szparkowych.

Kobalt – pierwiastek śladowy wymagany przez rośliny, jednak wiele marek składników odżywczych dodaje go w dużych ilościach.

Miedź – działa jako środek grzybobójczy, a także korzystnie wpływa na strefę korzeni dzięki produkcji enzymów.

Molibden – Główny gracz w produkcji enzymów i funkcji roślin.

Nikiel – pomaga rozkładać azot i azotany działając jako enzym.

Twarde nawozy

Jeśli chodzi o uprawę konopi przy użyciu ściśle organicznych podłoży, większość początkujących hodowców wybierze karmienie wyłącznie wodą. Jest to postrzegane jako prawdziwe substancje organiczne i pozwoli na wykorzystanie pierwiastków podstawowych i śladowych w razie potrzeby.

Gleby Complete Living będą dostępne do kupienia w lokalnych sklepach z uprawami i zostały wyprodukowane specjalnie z myślą o roślinach konopi. Często będzie można użyć płynnych składników odżywczych, jednak wymagane jest używanie wody o stabilnym pH.

Kompost wytworzony z odpadów organicznych będzie powoli rozkładał się w trakcie cyklu życia rośliny konopi. Kompost jest również bogaty w magnez i współpracuje z pożytecznymi bakteriami i grzybami, które wspólnie rozkładają materię organiczną i przekształcają ją z powrotem w strefę korzeniową.

Mączka z robaków jest bardzo korzystna dla stymulowania życia drobnoustrojów. Dobrze zbilansowana w N-P-K oraz pierwiastkach śladowych, stosowanie mączki to bezpieczny i bezproblemowy sposób na hodowanie szczęśliwych i żywych roślin.

Ziemia okrzemkowa to sprasowany kamień, który jest bogaty w krzemionkę i wypłukuje składniki odżywcze z powrotem do gleby. Jest to również doskonały sposób na zapobieganie inwazji robaków w glebie, a także poprawę drenażu i przepustowości powietrza wokół korzeni.

Nawozy w postaci płynnej

Jeśli zdecydowałeś się zainwestować w płynne składniki odżywcze i kierujesz się tabelą żywienia, zauważysz, że każdy z różnych składników odżywczych jest przeznaczony dla różnych etapów cyklu życiowego rośliny, począwszy od wspomagacza ukorzeniania, odżywki wegetatywnej, odżywki dla kwitnienia i niektórych rodzaj wzmacniacza kwitnienia lub produktu dojrzewającego.

Płynne nawozy stworzone do stosowania doglebowego to często melasa zrobiona z cukru. Innym razem będą to kwasy huminowe, ekstrakty z robaków lub guano nietoperzy. Podczas stosowania płynnych pokarmów ważne jest, aby postępować zgodnie z tabelą składników odżywczych i upewnić się, że rośliny zostały prawidłowo przepłukane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.