Produkowanie Nasion Marihuany

Przeciętny hodowca indoor zwykle nie faworyzuje nasion w swoim ogrodzie konopnym. Posiadanie kilku dodatkowych nasion może nie być idealne, ale może być pomocne, jeśli nie chcesz wydawać dodatkowej gotówki na nowe nasiona lub mieć do czynienia z klonami.

Dla hodowców tworzenie nasion jest częścią misji. Proces ten jest integralną częścią tworzenia wszystkich wspaniałych odmian, którymi cieszymy się dzisiaj. Niezależnie od tego, czy chcesz produkować nasiona zwykłe, czy feminizowane, konfiguracja jest łatwa. Z tego przewodnika dowiesz się, jak zacząć.

Dlaczego warto produkować nasiona?

Nasiona świetnie nadają się do posiadania wielu roślin konopi. Być może znalazłeś odmianę, którą kochasz i zdecydowałeś, że potrzebujesz dużej ilości nasion, aby móc ją dalej uprawiać w przyszłości. A może masz fantastyczny pomysł, aby stworzyć własną, zupełnie nową mieszankę kushy genetyki.

Żeńskie rośliny marihuany

Gdy zaczniesz uprawiać, łatwo będzie zwiększyć skalę operacji i zobaczyć, jak liczby zaczynają się mnożyć. Nasiona są drogie, więc posiadanie ich pod ręką to przydatny sposób na utrzymanie cykli uprawy bez rozbijania banku.

Powody, dla których możesz chcieć produkować nasiona:

• Jesteś hodowcą, który chce stworzyć nowe odmiany.
• Potrzebujesz nasion na następny sezon wegetacyjny.
• Masz napięty budżet.
• Chcesz eksperymentować.

Wytwarzanie nasion pomaga hodowcy znaleźć silny okaz do rozmnażania. Można uprawiać wiele roślin, a najsilniejsze rośliny żeńskie mogą być zapylane przez samce w celu wytworzenia regularnych nasion lub przez inną samicę w celu wytworzenia feminizowanych nasion.

Oczywiście powód do produkcji nasion będzie inny dla każdego hodowcy, ale w ten sposób można znaleźć szybsze, smaczniejsze i silniejsze odmiany. Regularne nasiona, zwłaszcza męskie, są w ten sposób korzystne, ponieważ pozwalają nam wziąć najlepsze części szczepu z innej części świata i przekazać je następnemu pokoleniu. Przy odpowiedniej praktyce potomstwo jest zwykle twardsze i ma bardziej pożądane cechy.

Męskie rośliny marihuany

Możemy dowiedzieć się, jak powstają nasiona, przyglądając się bliżej funkcjonowaniu roślin męskich. Męska roślina konopi jest zwykle ignorowana jako bezużyteczna w pomieszczeniu do uprawy, jednak samiec może być niezwykle przydatny, nawet dla początkującego hodowcy. Najczęściej są trzymane oddzielnie, z dala od samic, aby uniknąć zapylania. Niektórzy hodowcy od pierwszego wejrzenia wyrzucą swoje samce, ale inni mogą skorzystać z ich ciężkiej pracy i inwestycji, aby uzyskać trochę darmowych nasion.

Kwiaty męskie odgrywają kluczową rolę w odkrywaniu nowych odmian. Wysoka produkcja nasion feminizowanych w dzisiejszych czasach oznacza, że hodowcy rzadko mają do czynienia z kwiatami męskimi, ale są one fundamentalne w świecie hodowli roślin konopi i produkcji nowych nasion.

Pyłek bardzo łatwo unosi się na wietrze, a jedna męska roślina konopi może szybko zapłodnić setki roślin żeńskich w dużym promieniu. Pyłek przyczepia się do włosków słupka na żeńskim kwiatku konopi i zaczynają tworzyć się nasiona. Te nasiona dają rośliny o cechach obojga rodziców i mają 50/50 szans na bycie rośliną męską lub żeńską.

Jak produkować regularne nasiona marihuany?

Najłatwiejszym sposobem pozyskania nasion jest zbieranie pyłku i nanoszenie go na rośliny żeńskie w kontrolowany sposób. Możesz chcieć tylko jedną lub dwie rośliny z nasionami, a nie cały ogród. Jeśli tak nie jest, możesz po prostu umieścić kwitnącą roślinę męską w tym samym pomieszczeniu co rośliny żeńskie i dobrze nią potrząsnąć.

Dla tych, którzy nie chcą produkować tysięcy nasion, możliwe jest również zapylenie tylko kilku gałęzi jednej rośliny. Jest to metoda stosowana przez większość hodowców, aby uzyskać dodatkowe nasiona i jednocześnie mieć mnóstwo pączkujących samic.

Żeńskie nasiona wyprodukowane z zapylonych roślin można następnie krzyżować z innymi stabilnymi fotoperiodycznymi samicami w celu wytworzenia feminizowanych nasion.

Uwaga: Dowiedz się więcej o produkcji nasion, zanim całkowicie przejdziesz do hodowli. Hodowla jest znacznie bardziej skomplikowana. Stworzenie stabilnej rośliny o pożądanych właściwościach wymaga wytworzenia wielu pokoleń nasion, aby „zablokować” pewne cechy.

Jak zbierać pyłek?

Wytwarzanie zwykłych nasion jest łatwe, ale trudną częścią jest nie roznoszenie pyłku na rośliny, które chcesz zachować bez nasion. Bądź świadomy tego, jak obchodzisz się z roślinami, zwłaszcza gdy są męskie. Cząsteczki pyłku mogą łatwo przyczepić się do ubrania, które może zostać przeniesione w inne miejsca, jeśli nie będziesz ostrożny.

Po pierwsze, musisz wybrać zdrową męską roślinę (o cechach, których szukasz). Na przykład, jeśli chcesz krótką, krzaczastą roślinę, wybierz samca, który wykazuje te cechy. Zbieranie pyłku z męskiego kwiatu to prosty, 3-etapowy proces:

1. Umieść zamykaną plastikową torebkę z zamkiem błyskawicznym nad gałęzią, na której otworzyły się męskie pąki.
2. Zaciśnij torbę z zamkiem błyskawicznym wokół łodygi.
3. Potrząśnij/trzepnij gałązką, aby usunąć cząsteczki pyłku.

Pyłek można szczelnie zamknąć w plastikowej torebce i przechowywać w lodówce przez kilka dni. Upewnij się, że worek jest całkowicie zamknięty, aby wilgoć nie dostała się do środka, w przeciwnym razie pyłek nie zadziała. Worek z pyłkiem można zapieczętować w innych zamkach błyskawicznych, aby go chronić.

Zapylanie samic

Zapylanie samic pyłkiem jest równie łatwe, jak zbieranie pyłku. Oznacza to, że musisz zachować szczególną ostrożność, aby nie rozprzestrzenić go po całym miejscu. Najlepiej, aby rośliny żeńskie, które chcesz zapylić, znajdowały się w oddzielnej przestrzeni od głównego pokoju do kwitnienia.

Aby zapłodnić rośliny żeńskie, wykonaj następujące czynności:

1. Wybierz 2-3 gałęzie na odpowiedniej roślinie.
2. Za pomocą wacika lub pędzla zwilż pyłek w plastikowej torbie.
3. Delikatnie nałóż go na wybrane żeńskie kwiaty.
4. Pozostaw na 3-4 godziny.

Spryskaj zapylone pąki wodą, aby usunąć nadmiar pyłku.
Ważne jest, aby dać kwiatom wystarczająco dużo czasu na zapłodnienie przed spryskaniem ich wodą. Kilka godzin powinno wystarczyć, aby proces się rozpoczął.

Zapłodnione samice zaczynają produkować nasiona 2-4 tygodnie po zapyleniu. Niektóre odmiany mogą potrzebować nieco dłużej. Gdy nasiona wyrosną, pąki można zebrać i wysuszyć. Nasiona są gotowe do zbioru, gdy kielich pęka i ukazuje się brązowa łuska zewnętrznej skorupy.

Niektóre nasiona prawdopodobnie nadal będą całkowicie otoczone kielichem, ale gdy pąki wyschną, można je łatwo usunąć. Nasiona można przechowywać w torebkach z zamkiem błyskawicznym i przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu do czasu ich sadzenia.

Twoje nasiona są teraz gotowe do kiełkowania! Nasiona wyprodukują mieszankę roślin męskich i żeńskich o cechach obu skrzyżowanych roślin. W skrócie, ten proces można powtarzać w kółko, aż stworzysz odmianę konopi z najwyższej półki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.