Uprawa Marihuany z Pomocą Nawozów 

Uprawa marihuany wymaga czegoś więcej niż tylko wbicia kilku sadzonek konopi w glebę i czekania na jej pąki. Oprócz uważnego śledzenia jej wzrostu, konopie wymagają dużo ostrożnych zadań. Wielokrotnie różne nakłady i umiejętności wymagane do prawidłowej pielęgnacji i uprawy konopi sprawiają, że cały proces jest kapitałochłonny i pracochłonny.

W zależności od wielkości i ilości sadzonek, wkład i wymagane umiejętności mogą się znacznie różnić. Jeśli jednak spodziewasz się obfitych zbiorów, możesz rozważyć rolniczych hacków, które bezpośrednio zwiększą wydajność twoich roślin. Aplikacja nawozów jest jedną z takich metod, które bezpośrednio poprawiają plony. Nawozy są popularne w tym jednym celu – pomagają kontrolować procesy wzrostu, dostarczając składników odżywczych, które bezpośrednio zwiększają plony roślin.

Uprawa konopi indyjskich czerpie ogromne korzyści z nawozów. Jeśli rozumiesz podstawy i jak je stosować, z pewnością uzyskasz najlepszy zwrot z inwestycji w konopie indyjskie. Gotowe nawozy można kupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. W przypadku tego typu nawozu należy postępować zgodnie z pisemnymi instrukcjami i nanosić składniki na glebę. Większość pracy została już wykonana; zmieszane składniki zostały przygotowane do łatwej aplikacji. Nie wszystkie nawozy są wstępnie mieszane. Możesz zdecydować się na zrobienie swojego w domu. Nawozy domowej roboty mogą być wykonane z biodegradowalnych materiałów pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego.

Masz mnóstwo możliwości w produkcji nawozów organicznych. W zależności od rodzaju gleby, możesz użyć różnych materiałów, które mogą dostarczać składniki odżywcze bezpośrednio do Twojej rośliny konopi. Wypróbowując to, możesz chcieć omijać materiały syntetyczne. Wiele razy materiały te mogą być szkodliwe dla twojej rośliny lub przeradzać się w chemikalia, które zmniejszają siłę twoich zbiorów. Jeśli nie jesteś ekspertem w wytwarzaniu domowych nawozów, najlepiej postawić na gotową alternatywę dostępną w sklepach agrochemicznych.

Jakie składniki odżywcze są potrzebne do optymalnego wzrostu?

Marihuana różni się od innych uprawianych dziś roślin, ponieważ wymaga więcej składników odżywczych niż większość popularnych roślin. Dlatego mieszanka składników odżywczych wymagana do poprawy jakości produkcji różni się od tych wymaganych przez inne rośliny.

Ponadto mieszanka wymagana przez roślinę konopi zależy od etapu wzrostu rośliny i metody uprawy. W przypadku uprawy na wolnym powietrzu nawozy w proszku można dodawać bezpośrednio do gleby podczas przesadzania sadzonek. Jeśli w miarę wzrostu roślin potrzeba więcej składników odżywczych, nawozy można dodać do wierzchniej warstwy gleby. Hodowcy konopi w pomieszczeniach zazwyczaj stosują płynną mieszankę nawozów. Nawozy można rozpuszczać w wodzie i opryskiwać roślinę lub bezpośrednio wprowadzać do podłoża.

Do najczęstszych składników odżywczych potrzebnych konopiom podczas cyklu wzrostu należą;

1.Azot

Azot jest ważnym makroskładnikiem odżywczym odpowiedzialnym za regulację wielu biologicznych procesów procesów wzrostu. Jest podstawowym składnikiem aminokwasów budujących pasma białek w roślinach. Pasma białkowe są potrzebne do poprawy systemów wsparcia twojej rośliny konopi. Na glebach pozbawionych azotu rosną słabe rośliny konopi.

Azot jest również ważnym składnikiem ATP – związku odpowiedzialnego za komórkową kontrolę energii w każdej roślinie. Zwiększony poziom produkcji ATP pomaga zapewnić energię i odżywienie komórkowe roślinie konopi. Kwas nukleinowy, niezbędny składnik DNA i RNA, jest również wytwarzany z magazynu azotu w roślinie. Rośliny konopi pozbawione tych składników nie będą rosły prawidłowo, różnicowanie komórek zostaje zakłócone, a wzrost roślin zostaje zahamowany.

2. Fosfor

Fosfor uczestniczy w procesach komórkowych odpowiedzialnych za tworzenie pąków w roślinach konopi. Jeśli fosfor jest obecny w idealnej objętości, powoduje wytwarzanie dużych, zdrowych pąków. Odmiany marihuany z charakterystycznymi dużymi pąkami podobno mają mechanizm wchłaniania składników odżywczych, który bezpośrednio ekstrahuje fosfor w celu tworzenia pąków. Oprócz tworzenia pąków fosfor pomaga również budować inne struktury rośliny konopi. Słabo rozwinięte korzenie i słabo wykształcone kwiaty są typowymi objawami niedoboru fosforu. Odbarwienie liści i pojawienie się fioletowego odcienia w nerwach liściowych to kolejny powszechny wskaźnik niedoboru fosforu.

3. Potas

Potas uzupełnia zespół składników odżywczych potocznie zwanych NPK (Azot: Fosfor: Potas). Potas odgrywa istotną rolę w osmoregulacji – regulacji równowagi wodno-solnej w roślinie. Proces ten utrzymuje roślinę w zdrowiu i pomaga regulować proces wzrostu. Potas kontroluje również otwieranie i zamykanie porów szparkowych w liściach, pełniąc rolę w osmoregulacji. Ta regulacja pomaga roślinie oddychać, wymieniając dwutlenek węgla, wodę i tlen z otoczeniem.

Pamiętasz ATP, walutę energetyczną zakładu? Potas uruchamia produkcję ATP, przechowując energię wytworzoną podczas fotosyntezy w postaci glukozy. Z kolei zapasy glukozy są badane jako paliwo do wzrostu. Niedobór potasu zaburza ten proces, prowadząc do osłabienia roślin bez skutecznych środków do produkcji energii. Wzrost jest zahamowany, a roślina może prawdopodobnie uschnąć, gdy dwutlenek węgla, woda i tlen zostaną osłabione.

4. Wapń

Wapń buduje ściany komórkowe, dzięki czemu rośliny konopi pozostają silne i nie tracą wigoru. Ten składnik odżywczy zasadniczo kształtuje roślinę, zapewniając charakterystyczne kształty łodygom, pąkom, kielichom i obrzeżom. Niedobór wapnia bezpośrednio hamuje wzrost roślin, a liście i pąki mają nieregularny kształt. Zwinięte liście, zardzewiałe łodygi i wątłe łodygi zazwyczaj sygnalizują niski poziom wapnia w roślinach konopi.

5. Magnez

Magnez odgrywa strukturalną rolę w konopiach, działając jako centralna cząsteczka w tworzeniu chlorofilu – zielonego barwnika roślin konopi. Chlorofil jest ważny dla fotosyntezy, ponieważ zatrzymuje światło słoneczne, dostarczając energię słoneczną potrzebną do produkcji glukozy. Magnez pomaga również mobilizować produkowaną glukozę do obszarów rośliny, w których jest ona potrzebna.

Ten proces przenoszenia, określany jako „translokacja”, w dużej mierze zależy od zapasów magnezu. Jeśli w glebie roślinnej brakuje magnezu, wzrost roślin jest znacznie zaburzony. Odbarwienie liści może prawdopodobnie sugerować, że twoja roślina konopi nie ma odpowiedniego poziomu magnezu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.