Wykorzystanie marihuany przez osoby starsze

Badanie: Wykorzystanie marihuany przez osoby starsze.

Nowe izraelskie badanie wykazało, że wykorzystanie marihuany przez osoby starsze jest nie tylko bezpieczne, ale również okazuje się być skuteczne – zmniejsza również ilość wykorzystywanych środków farmaceutycznych, które mogą być uzależniające.

Badanie opublikowane przez European Journal of Internal Medicine odkryło trzy intrygujące korelacje między rosnącą liczbą starszych osób w Ameryce a używaniem marihuany.

Po sześciu miesiącach leczenia konopiami 93,7 procent osób zgłosiło poprawę stanu, na który cierpią. Po sześciu miesiącach leczenia liczba zgłoszonych upadków oraz omdleń znacznie się zmniejszyła. Medyczna marihuana pomogła także ograniczyć stosowanie leków na receptę, a w tym opioidów.

W badaniu dotyczącym marihuany wzięło udział 2736 pacjentów w wieku powyżej 65 roku życia; pacjenci zaczęli stosować marihuanę w celu złagodzenia bólu oraz dyskomfortu związanego z rakiem. Uczestnicy badania byli zobowiązani do wypełnienia odpowiedniego kwestionariusza dotyczącego doświadczonych przez nich efektów. Doświadczyli oni między innymi zmniejszenia intensywności doświadczanego bólu, lepszej jakości życia oraz zminimalizowania zdarzeń niepożądanych, w tym upadków oraz omdleń.

Średni wiek osób biorących udział w badaniu wyniósł 74,5 ± 7,5 lat; 93,7 procent uczestników uznało marihuanę za skuteczne lekarstwo. Według kwestionariusza, 60,8 procent spośród 2736 badanych cierpiało na raka oraz szukało ulgi w doświadczanym codziennie bólu, a 66,6 procent uczestników szukało alternatywnego leczenia dla ogólnie doświadczanego bólu.

„Po sześciu miesiącach leczenia 93,7% respondentów zgłosiło poprawę ich stanu, a zgłaszany poziom bólu został zmniejszony z mediany 8 w skali od 0–10 do mediany 4. Najczęstszymi zdarzeniami niepożądanymi były: zawroty głowy ( 9,7%) i suchość w ustach (7,1%). Po sześciu miesiącach 18,1% zaprzestało stosowania opioidowych leków przeciwbólowych lub zmniejszyło przyjmowaną dotychczas dawkę dawkę. ”

Jednak mimo, że badanie wykazało, iż zastosowanie medycznej marihuany „„może zmniejszyć użycie innych leków na receptę, w tym opioidów”, i jest „bezpieczne i skuteczne w populacji osób w podeszłym wieku”, sugeruje również, że potrzeba więcej „danych opartych na dowodach” aby móc wydać jednoznaczny werdykt na temat marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.