Czy Twój ulubiony zapach może pomóc Ci znaleźć ulubioną odmianę?

Czy Twój ulubiony zapach może pomóc Ci znaleźć ulubioną odmianę marihuany?

Nie tak daleko za nagłówkami reklamującymi cud, jakim jest CBD, znajdują się terpeny, które również cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Terpeny, dla niewtajemniczonych, to te cudowne małe związki cannabis, które nadają każdej odmianie wyraźny smak i aromat (przyjemny lub niekoniecznie przyjemny).

„Wiele osób uważa, że ​​terpeny są nową koncepcją ze względu na cały szum je otaczający, ale tak naprawdę – terpeny istnieją od zawsze i znajdują się w większości roślin”, mówi Melanie Smith, lider innowacji w Truss Beverage Co. Firmie, która ma zamiar wprowadzić wiele napojów cannabis na rynek w Kanadzie. „Terpeny są w zasadzie olejkami eterycznymi rośliny, a przypadku cannabis dyktują zarówno zapach jak i smak danej odmiany”.

Terpeny również odgrywają ważną rolę w naszym całościowym doświadczeniu, więc mamy tendencje do korzystania z odmian zawierających terpeny, których obecnie pragniemy – podobnie jak aromaterapia, uważa Sam Jones, BSc., lekarz holistyczny.
Ktoś, kto lubi słodki zapach lawendy tak naprawdę może go lubić ze względu na to, że fizjologicznie potrzebuje pomocy w zrelaksowaniu się.

Uważa się również, że terpeny wpływają na fizjologiczne działanie THC i CBD, co jest tylko jednym z powodów, dla których marihuana jest tak osobistym doświadczeniem. „Preferencje każdej osoby są tak różne, a to, co nam wydaje się atrakcyjne i smaczne, może zupełnie nie pasować drugiej osobie”, stwierdza Smith.

Fascynujące jest również to, że terpeny zasadniczo mają podwójne zapachy w świecie perfumerii. „Jeśli ktoś lubi konkretny terpen, ma on większą tendencję do lubienia zapachów z tej samej rodziny”, mówi Jones. I Smith się z tym zgadza. „Ludzie często przyciągają zapachy oparte na genetycznym składzie oraz wspomnieniach lub skojarzeniach związanych z nimi” dodaje. „Ze względu na to, że tak wiele różnych terpenów jest dla nas tak rozpoznawalnych, ponieważ występują one w naturze, często posiadamy związane z nimi skojarzenia”.

„Terpeny znajdują się w olejkach eterycznych różnych roślin, tak jak lawenda, i można je także znaleźć w sosnach, czy konopi, posiada je nawet chmiel!”, mówi doktor botaniki Andrew Defries.

Defries wspomina, że ​​na przykład kariofilen wydziela pieprzny zapach, a linalol można znaleźć w lawendzie, dlatego ten terpen jest zawsze porównywany do słodkiego, kojącego kwiatu. Terpeny, które znajdziesz w Kanadzie, takie jak ocimen, mircen i pinen, wszystkie mają podwójne nuty w świecie perfum – pomyśl odpowiednio o nutach drzewnych, mango i sosnie.

W zależności od Twoich ulubionych terpenów lub od ulubionych nut zapachowych, podobać będą Ci się konkretne odmiany.
• Jeśli lubisz zapach mango, trawy cytrynowej i tymianku Twoim ulubionym terpenem może być: Mircen

Odmiana cannabis dla Ciebie: Masz tu prawdziwe szczęście, ponieważ mircen jest najczęściej wyrażanym terpenem w cannabis. Znajdziesz do w wielu odmianach, a w tym w Blue Dream, Pink Kush i Tangerine Dream.

Zapach dla Ciebie: Szukaj czegoś, co w dużej mierze opiera się na owocowych nutach. Woda toaletowa Mango Body Shop naprawdę może Ci się w tym przypadku spodobać.

• Jeśli lubisz słodkie zapachy z nutami drewna Twoim ulubionym terpenem może być: Ocimen

Odmiana cannabis dla Ciebie: Z nutami mięty oraz drewna, ocimen jest jednym z najrzadszych terpenów cannabis; kiedy jest jednak obecny, zazwyczaj jedynie przyczynia się do aromatu danej odmiany, nie dominując go. Znajduje się on przykładowo w popularnej odmianie Super Lemon Haze.

Zapach dla Ciebie: Tom Ford postawił właśnie na ten terpen, kiedy kreował swoją wodę perfumowaną Oud Wood. Oud Wood jest w rzeczywistości czymś bardzo rzadkim i występuje w Azji Południowo-Wschodniej. Kiedy pewien rodzaj pleśni pojawia się na tym drzewie, uwalniana jest głęboka, ciemna żywica, z której wywodzi się charakterystyczna nuta drzewna. Ten zapach posiada również drzewo różane i sandałowe.

• Jeśli przepadasz za zapachem róży Twoim ulubionym terpenem może być: Geraniol.

Odmiana cannabis dla Ciebie: Podobnie jak ocimen, geraniol pojawia się częściej w perfumach niż w marihuanie, ale nadal odgrywa całkiem ważną rolę w zapachu oraz smaku niektórych odmian, a w tym MK Ultra.

Zapach dla Ciebie: Zapachy kwiatowe to z pewnością coś odpowiedniego dla Ciebie. Twoim ulubionym zapachem może stać się Street’s Chypre Sublime, koniecznie sprawdź!

• Jeśli lubisz kojący zapach lawendy Twoim ulubionym terpenem może być: Linalool.

Odmiana cannabis dla Ciebie: Jeśli dana odmiana przypomina zapachem spa, z pewnością zawiera ona linalool. Znajdziesz ten lawendowy terpen w odmianach takich jak Pink Kush, a także Broken Coast‘s Gabriola i Sunset od LBS.

Zapach dla Ciebie: Stworzony przez Barb Stegemann, każdy ze składników 7 Virtues pochodzi bezpośrednio od rolników z krajów takich jak Afganistan, Haiti, Madagaskar itd., pomóc im zarobić na utrzymanie ich rodzin.

• Jeśli lubisz podnoszące na duchu nuty cytryny, limonki lub jałowca Twoim ulubionym terpenem może być: Limonen.

Odmiana cannabis dla Ciebie: Odmiany limonenowe są zwykle kojarzone z energetyzującymi, euforycznymi efektami – i, co nie jest zaskoczeniem – powiewem aromaty cytrusów. Limonen znajdziesz w odmianach takich jak Sundial Cannabis’s Lemon Riot.

Zapach dla Ciebie: Nuty cytrusowe są często włączane do wielu zapachów ze względu na swoje energetyzujące właściwości. Polecamy Ci takie zapachu jak np. woda toaletowa Goop Eau de Parfum Edition 02 Shiso, która na pewno przypadnie Ci do gustu.

• Jeśli podoba ci się zapach czarnego pieprzu Twoim ulubionym terpenem może być: kariofilen

Odmiana cannabis dla Ciebie: Jeśli marihuana ma silne nuty czarnego pieprzu lub goździków, prawdopodobnie zawiera kariofilen, terpen o silnych właściwościach przeciwzapalnych. Kariofilen znajdziesz w takich odmianach jak LA Confidential i Super Skunk.

Zapach dla Ciebie: Pieprz jako nuta zapachowa jest stworzony do dodawania bardzo charakterystycznego, energetyzującego efektu. Lancôme’s Miracle łączy w sobie pieprz z jaśminem, imbirem, bursztynem i piżmem.

• Jeśli jesteś fanem świeżego powietrza oraz zapachu sosny Twoim ulubionym terpenem może być: Pinen.

Odmiana cannabis dla Ciebie: Pinen nie tylko pachnie jak spacer po lesie, ale także może skutecznie zwalczać krótkotrwałą utratę pamięci związaną ze stosowaniem THC. Terpen ten znajdziesz w odmianach takich jak Blue Dream, Pennywise i Cannatonic.

Zapach dla Ciebie: Zapach igieł sosnowych znajdziesz w zapach takich jak woda perfumowana Byredo Gyspsy Water Eau de Parfum. Jesteśmy pewni, że pokochasz ten zapach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.