Zakaz stosowania octanu witaminy E

Michigan w końcu zakazuje stosowania octanu witaminy E w produktach do wapowania.

Michigan wreszcie zakazało sprzedawcom marihuany sprzedawania produktów cannabis zawierających octan witaminy E, chemicznego dodatku związanego ze śmiertelną chorobą płuc, która, jak się uważa, spowodowała śmierć ponad 49 osób oraz zachorowań ponad 2290 innych osób w całym kraju.

Stanowa Agencja ds. Regulacji Marihuany (MRA) ogłosiła w piątek, że wszystkie produkty przeznaczone do wapowania, muszą być teraz testowane na obecność octanu witaminy E, substancji lepkiej używanej głównie na czarnym rynku do „cięcia” lub rozcieńczania oleju cannabis w kasetkach przeznaczonych do wapowania w celu maksymalizacji zysków. Ponadto wszystkie produkty cannabis muszą teraz zawierać etykietę z listą wszystkich nieaktywnych składników.

MRA zabrania również producentom używania nieaktywnych składników, które nie zostały zatwierdzone przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.

„Absolutnie niezbędnym jest, aby pacjenci i konsumenci znali składy produktów, których używają”, powiedział porucznik Garlin Gilchrist w komunikacie prasowym. „Zasady te wymagają rygorystycznych testów i nadal będą priorytetowo traktować zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Michigan”.

Prawie dwa miesiące temu Metro Times opublikowało artykuł tytułowy ostrzegający o zagrożeniach związanych z octanem witaminy E i brakiem ochrony państwa przed chemikaliami.Na początku września badacze FDA zaczęli znajdować octan witaminy E w próbkach pobranych od pacjentów z chorobami płuc w całym kraju. Ten sam związek został znaleziony w prawie wszystkich próbkach marihuany pacjentów z Nowego Jorku, którzy zachorowali w ostatnich tygodniach, zgodnie z danymi Departamentu Zdrowia tego stanu. Ale urzędnicy z Michigan nie podejmowali żadnych działań.

Nowojorscy śledczy wezwali trzech największych producentów zagęszczaczy, w tym Floraplex Terpenes z Ypsilanti, który sprzedawał rozcieńczalnik zawierający witaminę E o nazwie Uber Thick.

8 listopada Centers for Disease Control and Prevention ostatecznie zidentyfikowało octan witaminy E jako „bardzo silnego winowajcę” w chorobie płuc, które zabiło jednego mieszkańca Michigan i spowodowało zachorowanie około 55 kolejnych.

Aby zapewnić zgodność, MRA zobowiązało się do kontroli tych zakładów dwa razy w miesiącu.

Jak zawsze naszym głównym celem jest ochrona zdrowia publicznego”, mówi dyrektor wykonawczy MRA Andrew Brisbo. „Współpraca z naszymi partnerami w dziedzinie zdrowia publicznego w ciągu ostatnich kilku miesięcy zaowocowała wydaniem tych przepisów, które zwiększą zaufanie konsumentów do regulowanej dostawy produktów marihuany przeznaczonych do inhalacji”.

Nie jest jasne, jak powszechny jest octan witaminy E na legalnym rynku w Michigan, ponieważ producenci kaset przeznaczonych do wapowania nie byli do tej pory zobowiązani do testowania lub ujawniania ich składników.

„Zakaz stosowania dodatków, które mogłyby wyrządzić szkodę zdrowiu ludzkiemu, jest krokiem naprzód w działaniach na rzecz ochrony społeczeństwa podczas wybuchu przypadków urazów płuc”, dr Joneigh Khaldun, dyrektor medyczny i zastępca do spraw zdrowia w Departamencie Zdrowia i Człowieka Michigan Usługi, mówi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.