Medyczna marihuana w leczeniu Alzheimera

Z 31 stanami ( (plus Gaun, Potranco, i Washington DC) uznającymi medyczna marihuanę jej zastosowanie staję się coraz powszechniejsze. Marihuana wykazuje duży potencjał jako leczenie różnych objawów i dolegliwości. Ostatnie badania wykazują, że dzięki marihuanie zatrzymany może zostać również Alzheimer. Mówiąc to, marihuana i ekstrakty z cannabis są nadal stosunkowo nowe pod kątem leczenia, jednak każdego dnia odkrywa się nowe zastosowanie a testy są w ciągłym toku.

Obecne badania pokazują, że marihuana może być stosowana w leczeniu wielu różnych objawów, które obniżają jakość życia. Agencje poświęcone opiece nad osobami starszymi takie jak ALC www.assistedlivingcenter.com również zaczęły badać skuteczność marihuany – tym razem pod kątem leczenia Alzheimera.

Objawy Alzheimera jakie leczyć może marihuana :

• Mdłości wywoływane przez leczenie nowotworów: stosowane chemioterapie w leczeniu raka. Cannabis okazuje się skuteczne w leczeniu i jest lepsze niż wiele obecnie zalecanych metod. Skutki uboczne powinny być jednak monitorowane.

• Redukcja apetytu: wiele osób cierpi na zmniejszony apetyt z powodu choroby lub jako efekt uboczny stosowania danego leku na receptę. Ze względu na to, że zwiększony apetyt jest częstym skutkiem ubocznym stosowania marihuany, wykazuje ona potencjał leczenia w stanach, w których apetyt zostaje stłumiony. Obecne badania medyczne nie są jednak wysokiej jakości i nie ma wystarczającej ilości materiałów, aby postawić tutaj jednoznaczną konkluzję, jednak naszym zdaniem warto spróbować na sobie.

• PTSD: leczenie objawów zespołu stresu za pomocą medycznej marihuany wykazuje pozytywne wyniki w badaniach medycznych. Oczywiście w obecnej chwili jest po prostu za mało danych aby wyciągnąć jednoznaczne wnioski, ale obecne wyniki są obiecujące.

• Redukcja bólu: medyczna marihuana wykazuje skuteczne leczenie długotrwałego bólu powodowanego przez obwodową neuropatię. Jednak ulga w bólu bywa w tym przypadku ograniczona, a marihuana działa najlepiej jako część większego programu leczenia. Uważa się również, że jest to bezpieczna metoda leczenia, która nie powoduje uzależnień.

• Stwardnienie rozsiane (MS): stosowanie marihuany w leczeniu MS i innych dolegliwości związanych z nerwami wciąż nie zostało jasno określone. Jednakże obecne badania pokazują, że marihuana może zmniejszać spastyczność mięśni, która jest powszechna w przypadku dolegliwości neurologicznych.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku każdego innego leczenia, należy dokładnie rozważyć wszelkie za i przeciw. Ze względu na to, że medyczna marihuana wciąż jest całkiem nowym leczeniem, potrzeba na ten temat więcej danych. Jednak informacje zebrane na tym etapie pokazują, że ewentualne efekty uboczne są względnie łagodne. Obejmują one zwiększony apetyt, który w niektórych przypadkach może okazać się zbawieniem, możliwe zawroty głowy, zmęczenie, efekty psychoaktywne, zwiększone tętno.

Należy również zauważyć, że skutki uboczne zmniejszą się w miarę nabycia przez daną osobę tolerancji, więc nawet jeśli będą one u kogokolwiek występować – w pewnym momencie w końcu ustąpią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.