Ustawa zezwala na terapię z udziałem medycznej marihuany u dzieci w Utah

medycyna-marihuana-nasiona-marihuany-a-z-nich-medyczna-marinol-medycyna-lekarstwo

Ustawodawcy w Utah zasponsorowali projekt ustawy, która pozwoli na dostęp do pewnych form marihuany, które uważa się za powstrzymujące napady padaczki u dzieci.

Jeśli projekt przejdzie, ustawa pozwoli dopuści do użytku ekstrakty konopi, które zawierają mniej niż 0.3% THC, głównego psychoaktywnego składnika marihuany, a które będą zaimportowane do stanu i podawane pacjentom. Co ważniejsze, ustawa pozwoli rodzicom na stosowanie ekstraktów w przypadku nieletnich.

„To nie jest narkotyk, i wcale nie ma działania psychoaktywnego… to wszystko daje rodzicom i rodzinom możliwość do poprawy warunków życia ich dzieci.”

Marihuana z tak niskim poziomem THC nie będzie w stanie wywołać uczucia haju u nikogo. Ale będzie zawierać wysoki poziom kannabidiolu (CBD), związku, który wykazuje obiecujące efekty w zmniejszaniu napadów u pacjentów cierpiących z powodu ciężkich napadów padaczkowych.

Naukowcy z UCSF Pediatric Epilepsy Center i NYU Langone Medical Center rozpoczęli badania kliniczne nad wersją farmaceutyczną CBD.

Ustawa odnosi się do preparatów nazywając je „ekstraktami konopi”, ze względu na ich podobieństwo do rośliny przemysłowej. Konopie posiadają również niski poziom THC, ale szczepy przemysłowe rzadko są bogate w CBD.

Do tej pory jedynie kilku hodowcom udało się opracować marihuanę bogatą w CBD. Rodziny z Utah mają nadzieję na import medycznej marihuany z Kolorado, a zwłaszcza szczepu znanego jako Charlotte’s Web, który został wyhodowany specjalnie dla młodej dziewczynki z zespołem Dravet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.