Marihuana i astma: Co mówią badania?

Marihuana i astma: Co mówią badania?, CBDLeczy.pl

Jak raporty wskazują od dawna marihuana łagodzi objawy astmy.

Dlaczego główny składnik marihuany może pomóc pacjentom łatwiej oddychać?

Badanie opublikowane w zeszłym tygodniu w British Journal of Pharmacology pokazuje, że marihuana może mieć podobny wpływ na drogi oddechowe, jak niektóre leki na astmę.

Korzystając z próbek ludzkiej tkanki płucnej, francuscy naukowcy odkryli, że THC może zablokować skurcze mięśni spowodowane przez cząsteczkę sygnałową o nazwie acetylocholina.

Acetylocholina jest odpowiedzialna za utrzymanie napięcia mięśni oddechowych, a także przyczynia się do skurczów podczas ataku astmy. Co ciekawe, leki na astmę blokują tą samą cząsteczkę, ale pod nieco innym kątem.

„Chronią one acetylocholiny od wiązania się z receptorem,” wyjaśnia doktor Donald Tashkin, który nie brał udziału w badaniu. „Ale THC działa podobnie do tego. Nie ma żadnego konkurencyjnego wpływu na wiązania z receptorami. Po prostu zapobiega uwolnieniu acetylocholiny.”

Doktor Donald Tashkin, ekspert do spraw płuc i profesor medycyny na UCLA (Uniwersytecie Kalifornijskim), był częścią zespołu, który jaki pierwszy odkrył wpływ marihuany jako leku rozszerzającego oskrzela.

Wnioski doktora Tashkin doprowadziły do wielu kolejnych badań dotyczących dostarczania THC z inhalatora. Ale wersja z inhalatorem nie zadziałała, ponieważ jak mówi doktor, THC zawiera zbyt duże cząsteczki i powoduje kaszel u pacjentów.

Próbowano także doustnego przyjmowania THC, ale w takim przypadku jego wpływ na drogi oddechowe był opóźniony i zbyt słaby.

I choć naukowcy doszli do wniosku, że palenie jest najlepszą drogą podawania THC, to ostatecznie palenie wydało się złym wyborem dostarczania lekarstwa.

„Problem z paleniem jest taki, że dym zawiera wiele szkodliwych składników, które działają drażniąco na tkanki układu oddechowego i może to prowadzić do reakcji zapalnej w centralnych drogach oddechowych, co nie jest dobrą rzeczą w przypadku astmatyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Marihuana i astma: Co mówią badania?”


Strony o tematyce - konopi indyjskich, marihuanie, THC, CBD:

o marihuanie, kuchnia konopnej uprawa, hodowla, marihuany, poradnik medyczna marihuana, informacje informacje, nasiona marihuany, konopi foto, marihuany, ganji, trawki uprawa, hodowla, marihuany, konopi, cannabis, indoor tematy marihuana, konopie konopie indyjskie, cannabis news o haszyszu, o marihuanie, konopiach tematy, konopi indyjskiej foto, galeria, haszysz marijuana, marihuana, cannabis, seeds, seed, akseeds cannabis, marihuana, ganja, trawka thc, cbd, marihuana, tritonseeds ganjafarmer, blog, o marihuanie marihuana, konopie, thc, cbd galeria, uprawa, hodowla, marihuany cbd, olej konopny, informacje medyczna marihuana, olej, cbd, thc cannabis, newsy, najlepsze, marihuana galeria, marihuana, cannabis marihuana, f2seeds, f2 seeds marihuana, taniesianie, tanie sianie marihuana samen, marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras blog, dutch-seeds, pestki, ziarna uprawa, hodowla, marihuany, konopi blog, thc-thc, newsy, informacje thc tv, filmy cannabis, multimedia o marihuanie foto, marihuany, konopi, trawki forum o uprawie, marihuana, konopie, indyjskie, dyskusje dyskusje o uprawie, forum konopne, marihuana forum nasiona marihuany, nasiona konopi, producent, sklep, akseeds forum, marihuana, ciekawe tematy blog, o tematyce, marihuany, cannabis najlepsze, sklepy, opinie, nasiona, marihuany, konopi, cannabis newsy, sklepu, z nasionami marihuany, trawki forum haszysz, o uprawie, hodowli, marihuany ganjafarmer, marihuana, forum, rozmowy, konopne holenderski skun, holenderskiskun, blog o marihuanie ranking, topowe, nasiona marihuany darmowy, hosting, galeria, marihuana thc-thc, nasiona marihuany, konopi, feminizowane, automatic galeria, marihuany, cannabis seedbay, nasiona marihuany, konopi, cannabis, trawki, ganji, auto galeria marihuany, konopi, cannabis cannabis seeds, marijuana, akseeds uprawa, hodowla, marihuany, konopi, outdoor najlepsze, sklepy z nasionami marihuany, konopi, cannabis

Copyright © CBDLeczy.pl - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.