nasiona marihuany, nasiona konopi

Najbardziej popularne kannabinoidy

rodzaje-kannabinoidow-thc-cbd-cbn

Tetrahydrokannabinol (THC) jest najbardziej znanym psychoaktywnym kannabinoidem. Znany jest z głównie swoich właściwości powodowania haju po zapaleniu marihuany. Wydaje się jednak, że również posiada szereg zastosowań medycznych, takich jak ulga w bólu oraz zdolność do poprawy apetytu.

Kannabidiol (CBD) jest drugim najczęstszym kannabinoidem. Mimo, że nie posiada efektów psychoaktywnych, wydaje się, że poprawia nastrój i łagodzi ból. CBD otrzymuje wiele uwagi ze względu na swoje działanie anty-psychotyczne, które uspokaja system nerwowy. Badania pokazują, że może pomóc w przypadku epilepsji, schizofrenii oraz szeregu innych chorób.

Kannabinol (CBN)
jest tworzony z THC, kiedy marihuana jest wystawiana na działanie powietrza – w wyniku procesu zwanego utlenianiem. CBN we własnym zakresie zapewnia łagodne działanie psychoaktywne, ale w połączeniu z THC może powodować senność i mieć działanie nasenne.

Kannabigerol (CBG), niepsychoaktywny kannabinoid, jest budulcem THC i CBD. Wykazano, że powoduje zmniejszenie ciśnienia wewnątrz gałkowego, co czyni go idealnym dla pacjentów z jaskrą.

Chociaż każdy kannabinoid działa niezależnie, stosowanie ich razem tworzy efekt, który zwielokrotnia korzyści poszczególnych kannabinoidów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Najbardziej popularne kannabinoidy”

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc


Ta witryna cbdleczy.com wykorzystuje pliki cookies.