Najbardziej popularne kannabinoidy

rodzaje-kannabinoidow-thc-cbd-cbn

Tetrahydrokannabinol (THC) jest najbardziej znanym psychoaktywnym kannabinoidem. Znany jest z głównie swoich właściwości powodowania haju po zapaleniu marihuany. Wydaje się jednak, że również posiada szereg zastosowań medycznych, takich jak ulga w bólu oraz zdolność do poprawy apetytu.

Kannabidiol (CBD) jest drugim najczęstszym kannabinoidem. Mimo, że nie posiada efektów psychoaktywnych, wydaje się, że poprawia nastrój i łagodzi ból. CBD otrzymuje wiele uwagi ze względu na swoje działanie anty-psychotyczne, które uspokaja system nerwowy. Badania pokazują, że może pomóc w przypadku epilepsji, schizofrenii oraz szeregu innych chorób.

Kannabinol (CBN)
jest tworzony z THC, kiedy marihuana jest wystawiana na działanie powietrza – w wyniku procesu zwanego utlenianiem. CBN we własnym zakresie zapewnia łagodne działanie psychoaktywne, ale w połączeniu z THC może powodować senność i mieć działanie nasenne.

Kannabigerol (CBG), niepsychoaktywny kannabinoid, jest budulcem THC i CBD. Wykazano, że powoduje zmniejszenie ciśnienia wewnątrz gałkowego, co czyni go idealnym dla pacjentów z jaskrą.

Chociaż każdy kannabinoid działa niezależnie, stosowanie ich razem tworzy efekt, który zwielokrotnia korzyści poszczególnych kannabinoidów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.