Marihuana uzależnia – prawda czy mit?

fakty-na-temat-medycznej-marihuany-mozg-wplyw-na-mozg-i-inne-organy

Podczas, gdy niektórzy użytkownicy marihuany twierdzą, że marihuana nie uzależnia, inni uważają, iż jest wręcz przeciwnie.

Prawdą jest, że marihuana jest mniej uzależniająca niż tytoń lub inne substancje. Ponadto, niektórzy użytkownicy nie doświadczają wcale syndromów uzależnienia takich jak potężne pragnienie sięgnięcia po nią lub objawy odstawienia.

Jeszcze inni tracą kontrolę nad stosowaniem jej, co prowadzi do zwiększonej tolerancji dla narkotyków. W rezultacie muszą stosować więcej marihuany, aby osiągnąć ten sam stan, którego mogli doświadczyć przy pierwszym kontakcie z substancją.

Więc, czy marihuana uzależnia?

Ważne jest zdefiniowanie co oznacza uzależnienie od marihuany.

Niektórzy ludzie wierzą w mit, że marihuana nie uzależnia, albo iż jest to po prostu psychicznie uzależniające. Niestety, te fałszywe przekonania zostały utrwalone przez luźną definicję uzależnienia.

Kiedy ludzie myślą o fizycznym uzależnieniu, mają tendencję do myślenia o narkotykach takich jak heroina. Syndrom abstynencyjny dotyczący heroiny obejmuje ciężkie objawy odstawienia takie jak drgawki i wymioty. W przeciwieństwie do rzucenia palenia marihuany, które nie prowadzi do tak ciężkich objawów.

Co więcej, objawy odstawienia marihuany nie są zagrożeniem dla życia. W rezultacie, wiele ludzi widzi marihuanę jako wciągającą bardziej „psychicznie” niż „fizycznie”.

Mimo to, Narodowy Instytut Do Spraw Narkomanii (NIDA) sugeruje, że tolerancja i jakiekolwiek objawy odstawienia, łagodne czy ostre, odzwierciedlają fizyczne uzależnienie. Jeśli tolerancja marihuany i objawy odstawienia następują w ciągu 12 miesięcy, użytkowanie narkotyków stało się problematyczne.

Jeśli musisz stosować marihuanę, aby czuć się „normalnie” i nie możesz przestać, mimo iż to dotyka Twojej pracy, obowiązków społecznych lub rodziny – wielce prawdopodobnym jest, że jesteś od niej uzależniony. Możesz nawet iść dalej i Twoja tolerancja na marihuanę może się rozwinąć. Oznacza to, iż będziesz potrzebował jej więcej, aby uzyskać ten sam efekt, co na początku przygody z nią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.