Medyczna marihuana w Montanie


mleko-konopne-lisc-marihuany

Uchwalona w 2004 roku ustawa dotycząca medycznej marihuany w Montanie była jedną z pierwszych w Stanach Zjednoczonych. I podobnie jak w innych stanach, ustawa ta przeszła już szereg zmian w ostatnich latach.

Zatwierdzona przez prawie dwie trzecie wszystkich wyborców, ustawa dotycząca medycznej marihuany w Montanie umożliwia używanie marihuany przy leczeniu chorób (i objaw chorób) takich jak rak, jaskra, HIV/AIDS, epilepsja, wyniszczenie i osłabienie organizmu spowodowane ciężką chorobą przewlekłą.

Przepisy pozwalają kwalifikującym się pacjentom (lub opiekunom danych pacjentów) na posiadanie do sześciu roślin konopi indyjskiej i uncji (około 28g) gotowej do użytkowania marihuany.

Podobnie jak sporo innych stanów i państw, które wyraziły zgodę na medyczną marihuanę w ciągu kilku ostatnich dekad – w Montanie zarejestrowano szereg zmian z nim związanych, niektórych dosyć istotnych.

Jedną z bieżących kontrowersji było to, że sędzia w Montanie „stale… zakazał wykonywania podstawowych przepisów prawa medycznej marihuany w tym stanie”.

Zadziałało to jednak na korzyść medycznej marihuany w Montanie – a przynajmniej, na korzyść konopnego biznesu tam.

„Sędzia orzekł także zasadę, która wymaga prowadzenie zestawienia lekarzy, którzy w okresie 12 miesięcy wypisali certyfikaty zezwalające na użytkowanie medycznej marihuany dla 25 lub większej ilości pacjentów.”

Historia medycznej marihuany w Montanie jest dosyć chaotyczna. Obejmuje ona duży wzrost stosowania kart i certyfikatów zezwalających na jej użytkowanie, rozpoczynający się w połowie 2009 roku.

Było to wtedy, gdy tak zwane „busy konopne” podróżowały po stanie, często zapewniając karty i zezwolenia dla pacjentów, w ciągu 5-10 minut po krótkiej konsultacji z lekarzem. Często również za pośrednictwem internetu.

Liczba kart medycznych zezwalających na legalne stosowanie marihuany wzrosła z 2000 w marcu 2009 do ponad 31.500 w maju 2011.
Do listopada 2014 roku, liczba osób posiadająca te karty oscylowała w granicach 9.500.

Tak, zdecydowanie skomplikowane… I jak widać, egzaminowanie ustawy dotyczącej medycznej marihuany nie wychodzi jeszcze na powierzchnię.

olej cbd, konopny, cbd, thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep