Medyczna Marihuana w Montanie

Uchwalona w 2004 roku ustawa dotycząca medycznej marihuany w Montanie była jedną z pierwszych w Stanach Zjednoczonych. I podobnie jak w innych stanach, ustawa ta przeszła już szereg zmian w ostatnich latach.

mleko-konopne-lisc-marihuany

Zatwierdzona przez prawie dwie trzecie wszystkich wyborców, ustawa dotycząca medycznej marihuany w Montanie umożliwia używanie marihuany przy leczeniu chorób (i objaw chorób) takich jak rak, jaskra, HIV/AIDS, epilepsja, wyniszczenie i osłabienie organizmu spowodowane ciężką chorobą przewlekłą.

Przepisy pozwalają kwalifikującym się pacjentom (lub opiekunom danych pacjentów) na posiadanie do sześciu roślin konopi indyjskiej i uncji (około 28g) gotowej do użytkowania marihuany.

Podobnie jak sporo innych stanów i państw, które wyraziły zgodę na medyczną marihuanę w ciągu kilku ostatnich dekad – w Montanie zarejestrowano szereg zmian z nim związanych, niektórych dosyć istotnych.

Jedną z bieżących kontrowersji było to, że sędzia w Montanie „stale… zakazał wykonywania podstawowych przepisów prawa medycznej marihuany w tym stanie”.

Zadziałało to jednak na korzyść medycznej marihuany w Montanie – a przynajmniej, na korzyść konopnego biznesu tam.

„Sędzia orzekł także zasadę, która wymaga prowadzenie zestawienia lekarzy, którzy w okresie 12 miesięcy wypisali certyfikaty zezwalające na użytkowanie medycznej marihuany dla 25 lub większej ilości pacjentów.”

Historia medycznej marihuany w Montanie jest dosyć chaotyczna. Obejmuje ona duży wzrost stosowania kart i certyfikatów zezwalających na jej użytkowanie, rozpoczynający się w połowie 2009 roku.

Było to wtedy, gdy tak zwane „busy konopne” podróżowały po stanie, często zapewniając karty i zezwolenia dla pacjentów, w ciągu 5-10 minut po krótkiej konsultacji z lekarzem. Często również za pośrednictwem internetu.

Liczba kart medycznych zezwalających na legalne stosowanie marihuany wzrosła z 2000 w marcu 2009 do ponad 31.500 w maju 2011.
Do listopada 2014 roku, liczba osób posiadająca te karty oscylowała w granicach 9.500.

Tak, zdecydowanie skomplikowane… I jak widać, egzaminowanie ustawy dotyczącej medycznej marihuany nie wychodzi jeszcze na powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.