Medyczna Marihuana w Vermont

marihuana-lecznicza-medyczna-luskane-nieluskane-nasiona

Prawo w Vermont zezwala na posiadanie i uprawianie dwóch dojrzałych roślin marihuany, siedem niedojrzałych roślin oraz dwóch uncji użytkowej marihuany.

Już w 2004 roku uchwalono tutaj ustawę dotyczącą użytkowania medycznej marihuany, jednak zrobiono to za pośrednictwem ustawodawstwa, a nie głosowania powszechnego.

W 2004 roku Senat w Vermont zatwierdził akt, który skutecznie zalegalizował medyczną marihuanę. (W każdym razie, nie sprawiło to, że medyczna marihuana stała się powszechnie dostępna).

Wykaz zatwierdzonych warunków, które trzeba spełnić, aby zakwalifikować się do stosowania medycznej marihuany jest bardzo podobny do istniejących w innych stanach wykazów.

Warunki te obejmują raka, AIDS, HIV, stwardnienie rozsiane, leczenie trudnych oraz uporczywych objawów spowodowanych chorobami śmiertelnymi oraz stanów chorobowych, które są przewlekłe, wyniszczające i powodują bardzo silne objawy utrudniające normalne funkcjonowanie, to jest kacheksja, zespół wyniszczenia, ostry ból, nudności, drgawki.

Stan pozwala pacjentom posiadać i uprawiać do dwóch dojrzałych roślin marihuany, a także siedem niedojrzałych roślin oraz dwóch uncji marihuany użytkowej. Prawo obejmuje także opiekunów pacjentów.

Pomimo, że medyczna marihuana legalna jest w całym stanie Vermont, poszczególne miasta mogą zakazać lub zamknąć apteki dostarczające dane produkty, według własnego uznania.

Choć prawo dotyczące medycznej marihuany było pierwotnie uchwalone w 2004 roku, stan nie pozwalał na legalną sprzedaż za pośrednictwem aptek, aż do zmiany ustawy w roku 2011.

Te nowe przepisy umożliwiają aptekom i klinikom medycznym na uprawę kilkunastu roślin zanim dotrą do nich pacjenci. Przychodnie z pacjentami będą mogły mieć na stanie 28 uncji marihuany. Ograniczone są jednak do około 126 roślin. Wszystkie oprócz 28 roślin muszą być niedojrzałe. Te ambulatoria, które pomieszczą więcej niż 14 pacjentów będą mogły posiadać więcej dojrzałych roślin, w zależności od przeliczenia na pajcjeta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.