Odmiany Marihuany, Konopi Indyjskiej

kot-z-lisciem-marihuany

W związku z tym, że coraz więcej krajów posiada zdolność do legalnego zakupu medycznej marihuany (a nawet rekreacyjnej) doszła jeszcze większa skłonność do definiowania marihuany i konopi przez jej odmianę. Podobnie jak wszystko inne co kupujesz, chcesz wiedzieć, co kupujesz – skąd pochodzi, jak wypada w porównaniu jakości do innych dostępnych opcji, i tak dalej.

Szczep kannabis odnosi się do typu lub odmiany konopi. Oznacza to, że może to być jeden z trzech czystych rodzajów rośliny lub pewnych ich kombinacji.

Istnieją trzy różne typy rośliny konopi.

Cannabis sativa – konopia siewna, wysoka roślina z wąskimi liśćmi. Od dawna stosowana jako aromatyczne zioło, błonnik przemysłowy, medycyna i rekreacyjny narkotyk.

Cannabis indica – konopia indyjska, niższa, ale bardzo bujna roślina. Powszechnie uprawiana do produkcji haszyszu. Jest powszechnie palona lub inhalowana.

Cannabis ruderalis – ten rodzaj jest najbliższy dzikim roślinom. Zazwyczaj nie jest celowo uprawiany.

Więc, jaka jest różnica? Mamy tendencję myśleć, że szczep indica jest bardziej uspokajający i relaksujący, wywołuje efekt „zablokowania” ciała w fotelu (co oznacza, że jesteś bardzo zadowolony z tego, że możesz usiąść i odpocząć oglądając swoje ulubione seriale).

Z drugiej strony, po sativie oczekujemy efektów pobudzenia. Z powodu tej kontrastowej różnicy, konsumenci preferują indicę wieczorami, podczas gdy sativa zazwyczaj użytkowana jest od rana do późnego popołudnia.

Niestety badanie trzech rodzajów roślin kannabis jest tylko zarysem na całej powierzchni. Większość szczepów jest tworzonych poprzez łączenie dwóch lub więcej z tych trzech czystych rodzajów konopi w różnych ich proporcjach. Tego typu krzyżowania mają na celu wydobycie specyficznych smaków i/lub uzyskania różnych proporcji kannabinoidów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.