Co Się Stanie, Gdy Przestaniesz Palić Marihuanę?

Ponad 250 milionów ludzi na całym świecie używa konopi indyjskich, a liczba ta rośnie teraz, gdy konopie indyjskie stają się coraz bardziej legalne. Nie stanowi to problemu samo w sobie, zwłaszcza dla większości konsumentów konopi indyjskich, którzy od dziesięcioleci walczą o swoje prawa do konsumpcji i uprawy marihuany. Od kilku lat konopie indyjskie są reklamowane, a ich popularność znacznie wzrosła, co, jak wspomniano, jest dobrą rzeczą dla większości konsumentów konopi indyjskich, ale jest też zła strona, o której większość ludzi nie wie.

Niedawne badanie wykazało, że co najmniej 10 milionów konsumentów z szacowanej liczby 250 milionów konsumentów co najmniej 5 razy próbowało rzucić palenie konopi indyjskich, ale zakończyło się to niepowodzeniem; Nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale badacze uważają, że dzieje się tak z powodu objawów odstawienia, które dopiero teraz zaczynamy rozumieć.

1. Układ endokannabinoidowy

Układ endokannabinoidowy (lub ECS) to układ biologiczny składający się z endokannabinoidów, które są neuroprzekaźnikami wiążącymi się z receptorami kannabinoidowymi rozmieszczonymi w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym. Wciąż trwają badania na ten temat, ale uważa się, że może on być zaangażowany w kilka procesów fizjologicznych i poznawczych, takich jak:
• Apetyt,
• Uczucie bólu,
• Nastrój,
• Pamięć.

Istnieją dwa główne receptory kannabinoidowe, CB1 i CB2; Receptory te znajdują się głównie w mózgu i układzie nerwowym, narządach i tkankach, i to tam wiążą się naturalne kannabinoidy (wytwarzane przez nasz organizm), a także kannabinoidy zewnętrzne, takie jak THC i CBD.

2. Receptory kannabinoidowe

Receptory kannabinoidowe są częścią układu endokannabinoidowego i są częściowo zaangażowane w procesy wspomniane wcześniej i wiele innych; Receptory te są rodzajem receptorów błony komórkowej, które są aktywowane przez trzy główne typy kannabinoidów:

• Endokannabinoidy,
• Kannabinoidy roślinne,
• Kannabinoidy syntetyczne.

Istnieją dwa znane podtypy receptorów kannabinoidowych, z którymi wszystkie te kannabinoidy mogą się wiązać: receptor CB1 i receptor CB2. Receptory CB1 znajdują się głównie w mózgu (w centralnym układzie nerwowym), ale można je również znaleźć w płucach, wątrobie i nerkach, natomiast receptory CB2 znajdują się głównie w układzie odpornościowym, w komórkach krwiotwórczych (które są niedojrzałe) komórki, które mogą rozwinąć się we wszystkie rodzaje krwi, takie jak białe krwinki, czerwone krwinki i płytki krwi), a nowsze badania wykazały, że można je również znaleźć w niektórych częściach mózgu.

Oprócz receptorów CB1 i CB2, od dawna podejrzewa się istnienie większej liczby receptorów kannabinoidowych, ze względu na wpływ, jaki wytwarzają niektóre związki, na przykład na ciśnienie krwi i stan zapalny. Nowsze badania potwierdzają istnienie receptorów GPR18, podczas gdy inne badania sugerują, że receptor sierocy GPR55 jest w rzeczywistości kolejnym receptorem kannabinoidowym ze względu na reakcję na kannabinoidy.

Wskazuje to, że powinna nastąpić ponowna klasyfikacja receptorów kannabinoidowych, obejmująca nową kategorię CB3, ale może to być skomplikowane ze względu na odkrycie większej liczby receptorów w hipokampie, takich jak GPR119, co sugeruje, że istnieje kilka innych receptorów. Teraz, gdy wiesz już trochę więcej o receptorach kannabinoidowych i układzie endokannabinoidowym, oto, co się stanie, gdy przestaniesz spożywać konopie indyjskie.

3. Co się stanie, gdy przestaniesz palić marihuanę?

Większość zapalonych konsumentów konopi nawet nie myśli o tym, aby nie palić marihuany, w większości przypadków spożywanie konopi staje się rutyną; Nie ma znaczenia, czy chodzi o relaks po długim dniu pracy, czy też zażywasz medyczną marihuanę, by złagodzić ból lub inne problemy. Po pewnym czasie się do tego przyzwyczaisz i twoje ciało też.

DZIEŃ 1-2

W ciągu pierwszych kilku dni po zaprzestaniu używania konopi indyjskich pojawiają się objawy odstawienia; Badanie przeprowadzone na ponad 20 000 osób wykazało, że około 47% konsumentów konopi indyjskich miało co najmniej trzy objawy odstawienia. Obecnie odkryto, że ryzyko wystąpienia tych objawów jest powiązane z ilością zażywanej marihuany, na przykład osoba, która zażywała marihuanę tylko dwa razy w tygodniu, miałaby mniej objawów niż osoba, która zażywała marihuanę codziennie.

DZIEŃ 3

Trzeciego dnia poczujesz większą irytację i może pojawić się niepokój, który jednak minie w ciągu kilku dni; Z drugiej strony dziwne sny i trudności ze snem będą się nasilać z dnia na dzień. Dzieje się tak, ponieważ konopie indyjskie zawierają cząsteczki podobne do kannabinoidów wytwarzanych przez nasz mózg, takie jak anandamid. Te naturalne kannabinoidy zwykle krążą w mniejszych ilościach, a organizm jest do tego przyzwyczajony, ale podczas spożywania konopi indyjskich zasadniczo konsumujesz znacznie więcej niż nasz mózg jest w stanie naturalnie wyprodukować. Kiedy spożywasz konopie indyjskie, wysoki poziom kannabinoidów wiąże się z pewnymi częściami Twojego ciała, co powoduje, że myśli, wyobraźnia i percepcja się wzmacniają, a także wpływają na dopaminę i noradrenalinę, co może prowadzić do niepokoju i euforii.

Ponadto, ze względu na wpływ na dopaminę i noradrenalinę, możesz czuć, że przyziemne zadania, takie jak pranie, wydają się bardziej ekscytujące, ale to uczucie również zniknie, gdy przestaniesz zażywać konopie indyjskie, co utrudni rzucenie palenia. W miarę dalszego zażywania konopi indyjskich organizm zaczyna odczulać receptory, a ponieważ receptory regulują pamięć krótkotrwałą, mogą również powodować pogorszenie pamięci krótkotrwałej, gdy organizm pozbędzie się nadmiaru kannabinoidów w organizmie, Twoja pamięć zacznie się poprawiać.

DZIEŃ 4

Czwartego dnia po rzuceniu palenia receptory kannabinoidowe najprawdopodobniej powrócą do normy, ale nie ma zbyt wielu badań na temat długoterminowych skutków palenia w mózgu, więc wyniki mogą się różnić w zależności od tego, ile i jak długo palisz konopie indyjskie.

Dzieje się tak, ponieważ wiek mózgu ma znaczenie i może reagować inaczej. Na przykład, jeśli palisz od dzieciństwa, wpływ na Twój mózg będzie inny niż u osób, które zaczęły palić od kilku lat, choć nie jest to potwierdzone, tak podejrzewają naukowcy.


DZIEŃ 5-7

Mówi się, że dzień 5-7 jest najtrudniejszy dla osób, które zażywają konopie indyjskie od dłuższego czasu. Dzieje się tak, ponieważ organizm (i mózg) przyzwyczaja się do marihuany, co nazywa się uzależnieniem, które według badaczy jest mniej poważne niż na przykład uzależnienie od alkoholu, ale nadal jest to problem, który powoduje, że większość konsumentów nie jest w stanie zaprzestać spożywania konopi indyjskich.

Należy teraz pamiętać, że ta informacja odnosi się jedynie do wpływu na mózg; Jeśli preferowaną metodą zażywania jest palenie, które jest bardziej szkodliwe niż na przykład waporyzacja konopi indyjskich, nadal wywierają długotrwały wpływ na płuca, a to zależy od jakości samej marihuany i sposobu jej spożycia.

DZIEŃ 7-28

Jeśli przekroczysz 7-dniowy okres, najprawdopodobniej wszystkie objawy odstawienia znikną; Receptory i cały układ kannabinoidowy powrócą do normy, a gdy następnym razem zażyjesz konopie indyjskie, poczujesz się jak za pierwszym razem. Może to się różnić w zależności od indywidualnej osoby. Pamiętaj, że odnosi się to tylko do Twojego mózgu, szkody wyrządzone przez dym lub inne rodzaje spożycia nie są brane pod uwagę, to tylko to, co dzieje się z systemem kannabinoidowym w Twoim mózgu!

Podsumowanie

Mimo że konopie indyjskie nie są postrzegane jako narkotyk, który może uzależnić, z pewnością można wywołać uzależnienie ze względu na interakcję kannabinoidów z mózgiem. Nie jest to tak groźne, jak objawy odstawienia, które wystąpią, gdy przestaniesz spożywać twardsze substancje, ale jest to coś, czego każdy powinien być świadomy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.