Uprawianie Odmian Automatycznych w Zimie

Konopie były jedną z pierwszych roślin uprawianych przez człowieka. Rosną dobrze w każdym klimacie, ale także radzą sobie w ekstremalnych temperaturach. Jeśli chcesz uprawiać konopie indyjskie, które dostosowują się do zmiennych temperatur, Twoim pierwszym wyborem muszą być odmiany automatycznie kwitnące. Wiele osób chce wiedzieć, czy rośliny automatycznie kwitnące mogą rosnąć zimą.

Wiele osób kojarzy konopie indyjskie jako dość egzotyczną roślinę, która wymaga dużo opieki i uwagi, a także ciepłego klimatu. Chociaż niektóre odmiany pasują do tego opisu, nie zawsze tak jest. Niektóre odmiany marihuany są wyjątkowo odporne i lepiej przystosowane do pracy w trudniejszych warunkach. Chociaż wszystkie należą do tego samego gatunku, kilka podtypów konopi indyjskich ma znacznie różne cechy. Podczas gdy podtypy Sativa i Indica pochodzą ze stosunkowo cieplejszych regionów Chin i Indii, podtyp odpowiedzialny za gen automatycznie kwitnący ma inną historię.Ogólnie rzecz biorąc, odmiany automatyczne rosną w zakresie temperatur od 15 do 25°C i mogą rosnąć w chłodniejszym klimacie, w zależności od ogólnych warunków, więc możliwa jest uprawa odmian automatycznie kwitnących zimą.

Rośliny marihuany uwielbiają temperatury w tym zakresie. Wszystkie rośliny kochają świeże powietrze, prawda? Ale dlaczego odmiany automatycznie kwitnące są wyjątkowe? I jak udaje im się przystosować do niższych temperatur? Cóż, aby to zrozumieć, musisz wiedzieć, że rośliny konopi indyjskich można podzielić na odmiany Indica, Sativa i Ruderalis. Odmiany automatycznie kwitnące, które dziś widzimy, uzyskano poprzez skrzyżowanie gatunku Ruderalis z roślinami Indica i Sativa.

1. Genetyka ruderalis.

Ruderalis pochodzi od słowa „Ruderal”. Ruderal odnosi się po prostu do gatunku, który rośnie w różnych warunkach pomimo kilku przeszkód. Na przykład Ruderalis słynął z uprawy w środowiskach zamieszkałych przez człowieka. Rozrastał się nawet wtedy, gdy na zajmowanym przez niego terenie panowały liczne zakłócenia. Rosła nawet na obszarach, gdzie nie było żadnych zakłóceń, niezależnie od warunków klimatycznych.
Wiele osób twierdzi, że Ruderalis to nic innego jak roślina Indica, która ewoluowała, by rosnąć w trudnych warunkach. Dostosowała ię również w taki sposób, że zimne północne regiony nie wydawały się jej odstraszać. Sezony wegetacyjne były krótsze, ale rośliny rosły pomimo nie zachęcających warunków. Nie byłoby błędem stwierdzenie, że Ruderalis faktycznie rosło w środowisku, które byłoby trudne dla większości innych roślin konopi indyjskich.

Pochodzący z regionów północnych Ruderalis występuje naturalnie w takich miejscach, jak Europa Wschodnia i Środkowa. W szczególności kwitła w Rosji, gdzie niskie temperatury prawie uniemożliwiały przetrwanie innym roślinom. Niezależnie od tego, czy obszar był zamieszkany, czy nie, Ruderalis rozprzestrzeniała się wszędzie. Łatwo jest również zrozumieć, dlaczego konopie indyjskie są czasami określane jako „chwasty”. Innymi słowy, rozprzestrzenia się bez żadnych zahamowań i Ruderalis właśnie to zrobiła. Mimo, że opowieści te pobudzają wyobraźnię, trzeba pamiętać, że Ruderalis to naprawdę chude rośliny. Przystosowały się do trudnych warunków – to prawda, ale nie rosną tak duże jak odmiany Indica czy Sativa. Dają stosunkowo małe plony.

Jedną z niewielu zalet Ruderalis było to, że nie rosła zgodnie z porami roku. Mówiąc najprościej, nie była ona zależna od fotoperiodu, jak inne rośliny konopi. Rośliny konopi zwykle rosną, gdy otrzymują wystarczająco dużo światła. Ten etap nazywany jest cyklem wegetatywnym. A gdy tylko zmieniają się pory roku i wydłuża się okres ciemności, rośliny zaczynają kwitnąć. Ten etap nazywany jest okresem rozrodczym lub kwitnienia. Dotyczy to roślin konopi fotoperiodycznych. Jednak Ruderalis jest inny. Rośnie w określonym czasie i kwitnie automatycznie, niezależnie od światła i warunków środowiskowych.

Hodowcy uznali, że to wspaniały gatunek. Wyobraź sobie, jak niesamowite byłoby połączenie najlepszych cech Ruderalis i innych roślin fotoperiodycznych? W ten sposób Ruderalis został skrzyżowany z innymi gatunkami, a wynik mamy dziś przed oczami. Uważany za gatunek dziki, Ruderalis na początku nie miał zbyt wielu fanów. Nie tylko był krótki i malutki, ale pąki też nie były wspaniałe. A ponieważ hodowcy konopi uwielbiają rośliny wytwarzające wilgotne pąki, Ruderalis nie był uważany za coś, co można uprawiać. Nikt nie zamierzał zadawać sobie trudu uprawy roślin dających niskie plony, zwłaszcza gdy wydawał dużo pieniędzy na oświetlenie i inny sprzęt w pomieszczeniach zamkniętych.
Jednakże po kilkudziesięciu latach krzyżowania i zapylania Ruderalis z innymi gatunkami stało się oczywiste, że odmiany automatycznie kwitnące są w stanie pokonać rośliny fotoperiodyczne.

2. Czy automaty mogą rosnąć zimą?

Ogólnie rzecz biorąc, lato ma dłuższe dni, a zimy krótsze. W naturze rośliny konopi rosną znacznie więcej latem w porównaniu do zimy. Nawet jeśli jesteś w mieście i uprawiasz rośliny na zewnątrz, latem odniesiesz większy sukces niż zimą. Rośliny marihuany sadzone zimą nie będą dobrze sobie radzić, ponieważ światło dzienne nie zapewnia wystarczającej ilości światła, aby rośliny mogły zakończyć cykl wegetacyjny.

Jednakże, jak wspomniano wcześniej, odmiany automatycznie kwitnące są inne. Podczas gdy rośliny fotoperiodyczne potrzebują co najmniej około 16-18 godzin światła, aby rosnąć w fazie wegetatywnej, rośliny automatycznie kwitnące będą dobrze rosły, nawet jeśli otrzymają tylko 12 godzin. Zatem nawet jeśli temperatura wynosi około 18°C i tylko 12 godzin światła dziennego, rośliny nadal będą sobie dobrze radzić.
Pomimo tego, że są w stanie wytrzymać chłodniejszy klimat, lepiej zapewnić najlepsze możliwe warunki, aby osiągnąć najlepszy wzrost roślin, więc jeśli chcesz wiedzieć, najlepsze warunki dla automatycznie kwitnących roślin to:

• Etap sadzonek: 20-25°C i 65-70% wilgotności;
• Faza wegetatywna: 22-25°C i wilgotność 40-70%;
• Etap kwitnienia: 18-22°C i wilgotność 40-50%.

Oczywiście nie będziesz w stanie utrzymać dokładnie takich warunków na zewnątrz, więc jest to tylko wskazówka, która da ci wyobrażenie o tym, co powinieneś spróbować osiągnąć, jeśli to możliwe. Sam gen automatycznie kwitnący mówi ci, że automaty nie są w stanie przetrwać ostrej zimy. Występowanie tego genu było adaptacją, która pozwoliła roślinie całkowicie uniknąć zimy. Dzięki szybszemu wzrostowi i kwitnieniu te geny były w stanie kiełkować, rosnąć, rozmnażać się i rozprzestrzeniać nasiona przed wystąpieniem pierwszych przymrozków. Tylko najodporniejsze z roślin są w stanie przetrwać mocny mróz.

Niestety, jeśli źle zaplanujesz harmonogram uprawy, pierwszy silny mróz uszkodzi i potencjalnie zabije twoją roślinę. Dlaczego? Wszystko ma związek z wakuolami. Są to przedziały komórek roślinnych przechowujące wodę. W normalnych warunkach i po wypełnieniu organelle te powodują ekspansję komórek i nadają roślinom jędrność niezbędną do utrzymania pozycji pionowej. Podczas silnych mrozów woda w wakuolach zamarza, powodując rozszerzenie komórki do tego stopnia, że ​​ściany komórkowe pękają. Chociaż niektóre odmiany konopi radzą sobie z lekkimi mrozami, większość z nich szybko umrze po silnych mrozach.

3. Czynniki, które należy uwzględnić rozważając uprawę odmian automatycznych w chłodniejszym klimacie.

Uprawa jakichkolwiek roślin w miesiącach zimowych nie jest łatwym zadaniem i dotyczy to zarówno odmian kwitnących automatycznie, jak i wszystkiego innego. Jedyną rzeczą, która przemawia na jej korzyść, jest fakt, że dziedzictwo genetyczne automatów (Ruderalis) pochodzi z zimnego, surowego klimatu północnej Europy. Jednak nawet przy tej genetycznej predyspozycji do uprawy w chłodniejszym klimacie, należy przemyśleć i zaplanować, zanim rozważysz założenie zimowego ogródka z automatycznie kwitnącymi odmianami.

• Wewnątrz czy na zewnątrz – nie trzeba dodawać, że o wiele łatwiej jest kontrolować środowisko w pomieszczeniu niż na zewnątrz. Nawet w najzimniejszych miejscach możliwe jest ogrzewanie i kontrolowanie wilgotności w pomieszczeniu uprawowym do tego stopnia, że rośliny nie będą miały pojęcia o trudnych warunkach na zewnątrz. Jednak nie o tym dzisiaj tutaj tak naprawdę rozmawiamy. Jeśli chcesz zapewnić swojemu ogrodowi zewnętrznemu najlepszą szansę na przetrwanie i rozkwit w miesiącach zimowych, zalecamy rozpoczęcie uprawy w pomieszczeniu przy odpowiednim świetle. Daje to korzeniom największą szansę na stworzenie doskonałej podstawy na resztę cyklu życia.

• Uważnie zwracaj uwagę na czynniki środowiskowe. Jeśli widzisz, że temperatura regularnie spada poniżej około 12 ℃ (55 ℉), być może nadszedł czas, aby pomyśleć o innym miejscu uprawy. Szklarnia może być bardzo przydatna w ogrodach zewnętrznych w miesiącach zimowych i może pomóc przynajmniej w pewnym stopniu kontrolować zakresy temperatur.

• Wybierz odpowiednią genetykę — aby zapewnić sobie największą szansę na zdrowe i owocne zbiory zimowe, zdobądź najlepszą genetykę dostosowaną do danych warunków. Ogólnie rzecz biorąc, odmiany z dominacją Indica będą radzić sobie lepiej w chłodniejsze dni niż odmiany z dominacją Sativy, ponieważ mają pochodzenie genetyczne, które promuje zdrowy wzrost w chłodniejszych warunkach.

• Nie używaj żadnych technik HST i bądź bardzo ostrożny przy LST – podobnie jak w ostatnim punkcie, każdy rodzaj treningu roślin może spowodować spadek tempa wzrostu. Oznacza to, że techniki HST są całkowicie nieodpowiednie dla upraw zimowych, a wszelkie techniki LST należy wdrażać z dużą ostrożnością. Kiedy chcesz trenować rośliny zimą, rób to pooli i przez dłuższy czas
niż w przypadku rośliny letniej, aby zapewnić roślinom możliwie mniej stresu. Możesz też po prostu zostawić roślinę w spokoju i pozwolić jej naturalnie rosnąć.

• Wybierz właściwą lokalizację — możesz w ogromnym stopniu pomóc sobie w uprawie zimowej, wybierając odpowiednią lokalizację. Potrzebujesz miejsca z jak największą ilością światła słonecznego, dobrze chronionego przed silnym wiatrem (chociaż zalecany jest pewien ruch powietrza) i ulewnym deszczem. Oczywiście uprawa wymaga wody, ale ulewne deszcze mogą powodować cały szereg problemów.

• Posadź rośliny w doniczkach, z których zamierzasz zbierać plony – w większości przypadków zalecamy rozpoczęcie uprawy automatycznej w doniczkach, których zamierzasz używać przez cały cykl życia, ale jest to szczególnie ważne w przypadku upraw zimowych. Chcemy zapewnić uprawie absolutnie najlepszą szansę na przetrwanie, a w tym celu chcemy ograniczyć wszelkiego rodzaju stres. Przesadzanie, niezależnie od tego, jak bardzo jesteś ostrożny, spowoduje przynajmniej pewną formę stresu dla rośliny i może wstrzymać wzrost na od kilku dni do całego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.