Kiedy Odmiany Automatyczne Zaczynają Pachnieć?

Uprawa konopi indyjskich jest nadal nielegalna w wielu krajach na całym świecie, hodowcy w pomieszczeniach zamkniętych starają się wyeliminować zapach, ale może to być trudne, szczególnie podczas kwitnienia. Wyeliminowanie zapachu w małych uprawach można osiągnąć za pomocą filtrów węglowych lub dobrej cyrkulacji powietrza, podczas gdy duże uprawy będą wymagały bardziej drastycznych środków, takich jak generatory ozonu i więcej niż jeden filtr.

1. Kiedy odmiany automatyczne zaczynają pachnieć?

Ten typowy zapach konopi, który uwielbiają wszyscy hodowcy, pochodzi z produkcji włosków. Trichomy zawierają kannabinoidy i terpeny, a terpeny odpowiadają za zapach. W przypadku odmian automatycznie kwitnących dzieje się to od 4 do 6 tygodnia, w zależności od warunków uprawy i genetyki odmiany. Ale ogólna zasada jest taka, że roślina nie zacznie wydzielać zapachu, dopóki nie wejdzie w fazę przedkwitnienia.

Czasami zapach może pojawić się już po 3 tygodniach fazy wegetatywnej, ale staje się DUŻO silniejszy, gdy roślina zaczyna wytwarzać pąki i zdecydowanie trzeba będzie go kontrolować.
Od 4. lub 5. tygodnia kwitnienia zapach może stać się nieco trudny do opanowania. Jako entuzjaści konopi wszyscy znamy i kochamy zapach ganji z najwyższej półki, ale jeśli nigdy wcześniej nie uprawiałeś marihuany, możesz nie zdawać sobie sprawy, jak przytłaczający może być zapach marihuany, która wciąż rośnie. Zapach ten może i zwykle będzie znacznie silniejszy niż wszystko, co spotkałeś w przypadku gotowych do palenia pąków. Ten aromat świeżych kwiatów jest naprawdę warty uwagi, ale nawet jeśli mieszkasz na obszarze legalnej marihuany, jest to aspekt uprawy nad którym wielu hodowców chce mieć kontrolę.

Na rynku dostępnych jest kilka przydatnych produktów, które mogą ci pomóc w pracy. Jeśli uprawiasz na zewnątrz, może to być trochę trudne, ale zapach wydobywający się z upraw będzie również mniej intensywny niż w pomieszczeniu do uprawy. W przypadku uprawy w pomieszczeniach istnieje kilka kluczowych elementów sprzętu, których można użyć do zamaskowania wszelkich zapachów konopi. Pokrótce wspomnieliśmy już o kilku opcjach powyżej, ale przejdźmy do rzeczy i przyjrzyjmy się dokładnie wszystkim opcjom.

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, aby nigdy nie oszczędzać na sprzęcie do uprawy. Jasne, możesz wejść do Internetu i znaleźć namioty do uprawy, filtry węglowe, wentylatory i wszystko inne po obniżonych cenach. Ale najprawdopodobniej są to gorsze podróbki, które tak naprawdę nie będą ci służyć. Weźmy na przykład tani namiot. Będą one przepuszczać zapachy jak nic innego, niezależnie od tego, jak dobry jest filtr węglowy. Zrób sobie przysługę i kup porządny sprzęt za pierwszym razem, a na dłuższą metę zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

2. Jak kontrolować zapach w pomieszczeniu uprawowym?

• Filtr węglowy

Jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych metod minimalizacji zapachu w uprawie indoor. Jest to sprawdzona i przetestowana metoda, która sprawdza się w uprawach każdej wielkości. Filtry węglowe działają poprzez wyciąganie nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczeń z powietrza przepychanego przez filtr przez wentylator wyciągowy.

Ważne jest, aby nie było żadnych wycieków powietrza i aby cały zapach przedostał się przez filtr, tak aby z filtra nie wydobywało się nic poza bezwonnym powietrzem. Filtry węglowe są dostępne w różnych rozmiarach (w zależności od pojemności pomieszczenia do uprawy) i można je znaleźć w każdym sklepie z akcesoriami.

• Neutralizatory zapachu

Tanim sposobem na zamaskowanie zapachu jest zastosowanie neutralizatorów zapachu. W przeciwieństwie do filtrów węglowych, neutralizatory zapachów nie oczyszczają powietrza, produkty te mają za zadanie maskować nieprzyjemne zapachy. Hodowcy mogą używać aerozoli lub kadzideł, aby zamaskować zapach, ale nie będzie to zbyt skuteczne.
Neutralizatory zapachów mają zazwyczaj postać żelu i zawierają aktywne substancje chemiczne. Aby zmaksymalizować potencjał, należy je stale utrzymywać w działaniu. Ponieważ działają na poziomie chemicznym, należy zachować ostrożność, umieszczając je blisko roślin, ponieważ istnieje wysokie ryzyko zmiany smaku i zapachu pąków.

Wadą tych produktów jest to, że mają krótki okres działania i trzeba je ciągle zmieniać. Niektórzy hodowcy nawet nie uważają tego za wiarygodne rozwiązanie, chyba że masz naprawdę małą przestrzeń do uprawy.

• Generatory ozonu

Generator ozonu to urządzenie, które może pełnić funkcję oczyszczacza powietrza usuwającego zanieczyszczenia z powietrza. Generatory ozonu są zwykle używane w dużych pomieszczeniach uprawnych z dużą liczbą roślin. Niedawno wprowadzono je do uprawy konopi indyjskich i uznano, że są skutecznym sposobem na wyeliminowanie z pomieszczenia nieprzyjemnych zapachów, zanieczyszczeń, a nawet bakterii chorobotwórczych. Pomimo wysokiego kosztu urządzenia, ma ono ogromną wadę – jest szkodliwe dla środowiska i powoduje podrażnienie płuc. Generatory ozonu są nawet zakazane w niektórych krajach, dlatego zalecamy konsultację z lokalnym sklepem hodowlanym przed ich użyciem.

• Wybór odmiany

Ta metoda nie jest zbyt skuteczna, wszystkie automatycznie kwitnące odmiany pachną, chociaż niektóre mogą pachnieć mniej niż inne. Wybór odmiany o mniejszym zapachu może zdecydowanie pomóc. Odmiany z dominacją Indici o delikatniejszych smakach i słodkich terpenach, takie jak ciasteczka i owoce, takie jak Girl Scout Cookies Auto i Blackberry Auto, mają tendencję do słabszego zapachu. Ale wszyscy wiemy, że każdy hodowca lubi ten niepowtarzalny zapach konopi, więc w każdym razie nadal zalecamy zainwestowanie w filtr powietrza i uprawę preferowanej odmiany, niezależnie od tego, czy pachnie zbyt intensywnie, czy nie.

Podsumowanie

Niezależnie od wielkości uprawy zalecamy zainwestowanie w filtr powietrza. Cena może się różnić, zaczynając od około 50 dolarów i kończąc na 200 lub więcej. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że cały zapach zostanie wyeliminowany, co pozwoli uniknąć problemów z sąsiadami i prawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.