Czym Jest Poziom PH?

W jaki sposób bardziej kwaśne lub zasadowe podłoże może pomóc Twojemu automatowi stać się zdrowszym? Podobnie jak zapewnienie optymalnego środowiska wzrostu, kontrolowanie pH jest niezbędne dla spożycia składników odżywczych przez Twoją roślinę. Utrzymując prawidłowy poziom pH i dostosowując go do etapu, w którym znajdują się nasiona konopi, gwarantujesz zdrową roślinę i ostatecznie lepszą jakość kwiatów.

Co to jest pH?

PH to sposób pomiaru kwaśności lub zasadowości danej substancji. Ma skalę od 1 do 14, zaczynając od poziomu 1 „kwas akumulatorowy”, a kończąc na poziomie 14 „środek do czyszczenia odpływów”. Naturalna woda ma neutralne pH wynoszące 7. Na podstawie tych informacji możemy sprawdzić, czy źródło wody jest dobre, czy nie do spożycia przez ludzi (i rośliny).

Poziom pH niższy niż 7 oznacza, że woda jest kwaśna lub „miękka”, co oznacza, że zawiera dużą ilość metali i może być toksyczna (jak żelazo, mangan, miedź, ołów). Z drugiej strony pH wyższe niż 7 oznacza, że woda jest zasadowa lub „twarda” i zawiera dużą ilość minerałów (takich jak wapń i magnez). Kiedy przeprowadzasz się do nowego miasta lub domu, staraj się zawsze mierzyć poziom pH, aby mieć pewność, że woda nadaje się nie tylko do spożycia, ale także do podlewania roślin.

Jak poziom pH wpływa na nas?

Spożywanie nadmiernie kwaśnej lub zasadowej wody jest szkodliwe dla człowieka. Mimo że naturalna woda ma pH 7, akceptowany zakres wynosi 6,5-8,5. W dopuszczalnym zakresie lekko wysokie lub niskie pH może być nieprzyjemne z kilku powodów. Woda o wysokim pH (alkaliczna lub „twarda”) jest śliska, ma słony smak i może przyczyniać się do gromadzenia się minerałów, co prowadzi do kamieni nerkowych. Niski poziom pH (kwaśny lub „miękki”) może mieć gorzki lub metaliczny smak, nie stanowi zagrożenia dla ludzi, chyba że zawiera duże stężenie ołowiu. Na przykład duże stężenie metali toksycznych może spowodować zatrucie. Wodę uznaje się za dopuszczalną do spożycia przez ludzi, jeśli jej pH mieści się w przedziale 6,5–8,5, ponieważ w drodze do domu styka się z rurami podziemnymi i może wchłaniać metale i minerały.

Jak pH wpływa na marihuanę?

Poziom pH jest bardzo ważny w żywieniu roślin, ponieważ wpływa na spożycie składników odżywczych. Podobnie jak ludzie, konopie indyjskie mają zakres uznawany za akceptowalny. Problem z roślinami konopi polega na tym, że są one w stanie pobierać składniki odżywcze jedynie w niewielkim zakresie pH, od 6-7 w glebie do 5,5-6,5 w uprawach bezglebowych i hydroponicznych. Wartości te muszą być prawidłowe, aby nasza roślina automatycznie kwitnąca prawidłowo wchłaniała składniki odżywcze.

Jeśli poziom pH jest wyższy lub niższy, roślina nie może pobierać składników odżywczych (nawet jeśli są one obecne w podłożu) i zaczyna wykazywać oznaki niedoborów składników odżywczych. Jak wiadomo, wszystkie rośliny potrzebują składników odżywczych do zdrowego wzrostu. Wymagają makro, mikroelementów i minerałów, a jeśli rośliny nie będą miały dostępu do tych składników odżywczych, doprowadzi to do niedoborów i innych problemów zdrowotnych. Jeśli uprawiasz organicznie, pH nie stanowi problemu, mikroorganizmy znajdujące się w roślinie dostosują pH i sprawią, że składniki odżywcze będą bardziej dostępne dla korzeni. Jednakże hodowcy stosujący nieorganiczne płynne składniki odżywcze będą musieli dostosowywać pH przy każdym karmieniu.

Kontrola pH w uprawie marihuany

OK, więc pokrótce omówiliśmy, czym właściwie jest pH i dlaczego jest to ważny czynnik w kontrolowaniu wszystkich rodzajów upraw marihuany. Ale jak właściwie zajmujemy się pomiarem i kontrolowaniem poziomu pH? Cóż, zanim zagłębimy się w ten temat, omówmy dwa różne rodzaje pomiarów, które należy wykonać. Ważne jest, aby przed podlaniem roślin zmierzyć nie tylko pożywkę (lub wodę zasilającą), ale także odpływ. Dzięki tym dwóm odczytom możesz znacznie pomóc w dokładnym ustaleniu, co dzieje się w strefie korzeniowej i czy mogą pojawić się jakieś problemy z substancjami odżywczymi. Istnieją 2 główne sposoby pomiaru pH – za pomocą chemicznego roztworu kropli lub cyfrowego miernika pH. ZAWSZE sugerujemy inwestycję w miernik cyfrowy. Są stosunkowo niedrogie, łatwe do zdobycia i dają bardzo dokładne wyniki niemal natychmiast. Krople nadają się do sprawdzania wody w basenie, ale aby uzyskać najlepsze rezultaty z upraw, musisz ściśle przestrzegać poziomu pH.

Miernik cyfrowy po prostu znacznie ułatwi tę pracę. Po skalibrowaniu pehametru (należy to zrobić tylko przy zakupie miernika, a może raz na sześć miesięcy), jest to tak proste, jak zanurzenie końcówki sondy w testowanej wodzie i odczekanie kilku sekund, aby miernik mógł dokonać dokładnego odczytu. OK, więc masz pod ręką miernik pH i jesteś gotowy do przeprowadzenia testu. Co dalej? Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wymieszanie roztworu odżywczego. Jeśli chcesz, możesz wcześniej dokonać pomiaru pH, ale dodane składniki odżywcze będą miały wpływ na pH, więc tak naprawdę nie ma większego sensu to robić. Kiedy już będziesz mieć gotowy roztwór, czas zanurzyć miernik w wodzie i dokonać pomiaru. Możesz mieć szczęście i mieć mieszankę mieszczącą się w idealnym zakresie. Ale co, jeśli roztwór jest zbyt zasadowy lub zbyt kwaśny?

Rozwiązanie tego problemu nie może być prostsze. Każdy sklep z artykułami hydrotechnicznymi oferuje wiele marek lub rozwiązania zwiększające i zmniejszające pH, które można dodać, aby pomóc Ci zrównoważyć poziomy do perfekcji. Są to silne substancje, więc niewielka ilość może bardzo pomóc. Zaledwie kilka kropel któregokolwiek z nich może mieć dość drastyczny efekt, ale na szczęście zostały one zaprojektowane tak, aby mieć zerowy wpływ na wzrost upraw. Ustalenie, ile dokładnie należy dodać, może wymagać trochę prób i błędów, ale po krótkim czasie przyzwyczaisz się do tego procesu. Kiedy już osiągniesz pożądany poziom wody zasilającej, czas na karmienie. Następny odczyt, który powinieneś wykonać, pochodzi z drugiej tury. Odczyt ten daje wyraźne wskazanie procesów zachodzących w strefie korzeniowej. Jeśli występuje duża wahania w górę lub w dół, jest to wyraźny znak, że Twoje podłoże ma niewłaściwe pH. Można temu zaradzić, przepłukując system i uruchamiając go od nowa.

Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy stosowanie kokosa jako podłoża uprawowego. Łączy w sobie zalety metod uprawy glebowej i wodnej, jest łatwy i wybaczający błędy, jest przyjazny dla budżetu, przyjazny dla środowiska i bardzo łatwy do spłukania w przypadku problemów ze składnikami odżywczymi lub pH. Jeśli nie jesteś fanem nawozów sztucznych i dodatków, istnieje kilka organicznych opcji podnoszenia lub obniżania poziomu pH podłoża i paszy. Odlewy robaków, wióry drzewne, igły sosnowe i herbaty kompostowe skutecznie obniżają pH, ale ich działanie wymaga czasu. Jeśli chcesz podnieść poziom pH, możesz dodać proszek wapienny lub popiół drzewny.

Istnieje kilka różnych sposobów wpływania i utrzymywania pH podczas uprawy marihuany. Najprostszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem jest użycie butelkowanych regulatorów pH. Używane w połączeniu z miernikiem pH, możesz użyć tych produktów, gdy zajdzie taka potrzeba, aby obniżyć lub podnieść pH gleby. Produkty zwiększające pH zwykle obejmują wodorotlenek sodu lub wodorotlenek potasu. Jony te pomagają buforować kwasowość roztworu, zwiększając w ten sposób pH. Natomiast w produktach pomagających obniżyć pH powszechnie stosuje się kwas fosforowy lub kwas siarkowy. Obniżają one pH do zakresu kwaśnego. Musisz upewnić się, że podajesz te produkty dokładnie i zgodnie z instrukcjami użytkownika, aby uniknąć wymknięcia się spod kontroli pH podłoża hodowlanego. Wielu hodowcom naturalnym i organicznym nie podoba się pomysł stosowania produktów butelkowanych w celu poprawienia warunków gleby. Jeśli jesteś jednym z tych hodowców, z przyjemnością dowiesz się, że istnieje wiele sposobów na dostosowanie pH bez nich. Popiół drzewny, wapno dolomitowe i kompost zawierają dużą ilość żywokostu i pokrzywy, co może pomóc w podniesieniu pH. Siarka, mech torfowy, fusy z kawy i kompost bogaty w igły sosnowe mogą pomóc obniżyć pH. Jednak te opcje nie działają natychmiast. Mikroorganizmy w glebie potrzebują trochę czasu, aby rozłożyć te substancje i spowodować zmianę pH gleby.

Podsumowanie

Jeśli chcesz wyhodować idealnie zdrowe rośliny, powinieneś zainwestować w pH-metr. W ten sposób możesz dostosować pH roztworu, który dodajesz do swoich roślin. Zalecamy pomiar poziomu pH roztworu wchodzącego, a następnie pomiar wypływającego. W ten sposób możesz również sprawdzić poziom pH podłoża, w którym rośnie Twoja roślina. Czasami poziom pH roztworu nie jest taki sam jak podłoża, co z pewnością może spowodować problemy zdrowotne dla Twoich automatów w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.