Historia i Genetyka Sour Diesel

Historia i genetyka odmiany marihuany Sour Diesel.

Wyhodowana z mocnych odmian Chemdawg 91 i Super Skunk, pochodzenie odmiany Sour Diesel mówi wiele o jej jakości. Wśród wielu wyróżnień zapewniła sobie 1. miejsce w Highlife Cup w 2004 r. i godne pochwały drugie miejsce w High Times Cannabis Cup w 1994 r. Przyjrzyjmy się bliżej tej nagradzanej odmianie i pokażmy, dlaczego powinna znajdować się w Twoim namiocie uprawowym.

Czy odmiana Sour Diesel jest odmianą indica czy sativa?

Chociaż jest to odmiana hybrydowa, w Sour Diesel w 70% dominuje indica, co wyraźnie widać poprzez jej efekty i sposób uprawy. Ponieważ rośliny często osiągają wysokość ponad 200 cm, Sour Diesel rośnie jak typowa sativa z długimi, zwisającymi gałęziami i liśćmi wachlarzowymi. Efekty zaczynają się od szybko działającego, potężnego haju, który pobudza kreatywność i poprawia nastrój, ale w miarę zanikania haju pozostawia uczucie spokoju i relaksu.

Dlaczego warto zainteresować się odmianą Sour Diesel?

Sour Diesel to jedna z najlepszych odmian dla hodowców poszukujących silnej sativy. Przy poziomie THC pomiędzy 20% -24%, możesz spodziewać się potężnego, podnoszącego na duchu haju, a przy plonach na poziomie 500g/m2 będziesz miał mnóstwo pąków! Jej smak diesla i skunky może dla niektórych wydawać się niezwykły, ale jest to jeden z tych smaków, który naprawdę Cię inspiruje i smakuje dokładnie tak, jak powinna dobra marihuana.

Czy odmiana Sour Diesel jest mocna?

Sour Diesel to bardzo silna odmiana marihuany o poziomie THC od 20% do 24% i poziomie CBD poniżej 1%. Oferuje szybko działający haj, który charakteryzuje się kreatywnymi i podnoszącymi na duchu efektami. Jeśli spalisz za dużo, będziesz bardzo senny!

Jakie są efekty Sour Diesel?

Będąc odmianą z dominacją sativy, Sour Diesel zapewnia szybko uderzający haj. Na początku poczujesz się energiczny i podniesiony na duchu, często wpadasz w napady chichotu, jednak po około godzinie palenia tej odmiany zaczniesz odczuwać skutki w całej reszcie ciała, gdy haj zacznie prowadzić do poczucia sensu relaksu i euforii.

Jakie są skutki uboczne Sour Diesel?

Chociaż Sour Diesel jest odmianą znaną z niesamowitego haju, niektórzy użytkownicy zgłaszali skutki uboczne, takie jak suchość w ustach i okazjonalna paranoja. Jak w przypadku każdej odmiany, doświadczenia mogą się różnić w zależności od osoby, ale najlepiej jej unikać w przypadku osób cierpiących na paranoję lub stany lękowe.

Czy Sour Diesel posiada jakieś zastosowania medyczne?

Sour Diesel jest popularną odmianą wśród użytkowników medycznych ze względu na zgłaszane efekty terapeutyczne. Wysoka zawartość THC może być powodem, dla którego wiele osób twierdzi, że ma działanie poprawiające nastrój, które dobrze sprawdza się u osób cierpiących na depresję. Inni zgłaszali ulgę w chronicznym bólu i migrenach.

Czy Sour Diesel powoduje wzmożony apetyt?

Tak, wytwarzając pąki zawierające aż do 24% THC, Sour Diesel może pobudzić apetyt i wywołać wzmożony apetyt.

Czy Sour Diesel powoduje senność?

Haj podobny do odmian sativa, ogólnie zwiększa energię i czujność, jednakże haj, jaki oferuje Sour Diesel może po kilku godzinach prowadzić do senności.

Czy Sour Diesel jest odmianą dla początkujących?

Z punktu widzenia uprawy, Sour Diesel nie jest odmianą najtrudniejszą w uprawie, choć z pewnością nie jest najłatwiejszą. Jest to wysoka, chuda roślina, więc jeśli myślisz o uprawie jej w pomieszczeniu, przygotuj się na wiele treningów LST, aby utrzymać jej wielkość pod kontrolą. Dla niektórych początkujących może to być trudne, ale jeśli jesteś początkujący i chcesz uprawiać sativę, dobrym wyborem będzie Sour Diesel. Jeśli szukasz wersji łatwiejszej w utrzymaniu, możesz także wypróbować Sour Diesel Auto. Ta odmiana osiąga jedynie około 100-120 cm wysokości, więc idealnie nadaje się do mniejszych przestrzeni do uprawy w pomieszczeniach zamkniętych.

Z punktu widzenia palenia, przy poziomie THC pomiędzy 20% -24%, Sour Diesel jest silną odmianą. OK, może nie być tak popularna jak Gorilla Glue, ale nie jest daleko. Początkujący palacze lub osoby z niską tolerancją mogą uznać, że jej działanie jest zbyt intensywne, dlatego początkujący palacze mogą preferować odmianę o nieco niższej zawartości THC.

Jak uprawiać odmianę Sour Diesel?

• Faza wegetatywna

Cykl świetlny: 18 godzin światła / 6 godzin ciemności

Czas: średnio 4–8 tygodni

Składniki odżywcze: stosunek NPK 3-1-2

W fazie wegetatywnej zauważysz, że rośliny Sour Diesel rosną bardzo szybko i dość szybko zaczynają pokazywać swoją wysoką, długą strukturę. Techniki takie jak Screen of Green (ScROG), topping i fimming powinny być stosowane na początku, aby zarówno kontrolować wysokość, jak i zwiększyć plony. Dla początkujących najlepszym sposobem jest prawdopodobnie trening niskostresowy (LST), delikatnie kierujący wzrostem rośliny w miarę jej wzrostu. Można zastosować metody treningu wysokostresowego (HST), ale należy je stosować ostrożnie, aby zmniejszyć stres działający na roślinę. Gdy roślina osiągnie koniec fazy wegetatywnej, będziesz mieć żywe zielone liście utworzone na długich liściach wachlarzowych. Jeśli uprawiasz w pomieszczeniu, faza wegetatywna może trwać tak długo, jak chcesz, ale pamiętaj, że faza kwitnienia roślin z dominacją sativy może trwać 10–14 tygodni. Jeśli roślina urosła wystarczająco duża, przełącz się na kwitnienie po 5-6 tygodniach, jeśli czujesz, że potrzebuje nieco większych rozmiarów, pozostaw roślinę (18/6 świateł) przez kolejne kilka tygodni.

• Faza kwitnienia

Cykl świetlny: 12 godzin światła / 12 godzin ciemności

Czas: średnio 10–14 tygodni

Czas zbiorów na zewnątrz: koniec września

Składniki odżywcze: stosunek NPK 1-3-2

Po przełączeniu świateł na 12/12 minie około tygodnia, zanim zaczną pojawiać się pierwsze oznaki preflowerów. Gdy zobaczysz, że pojawiają się wokół węzłów rośliny, jesteś w pełni w fazie kwitnienia. Gdy Twoja roślina Sour Diesel przejdzie w fazę kwitnienia, jej wygląd ulegnie uderzającej przemianie. Pąki przybierają ciemnozielony odcień, któremu często towarzyszą ogniste pomarańczowe słupki. Po około piątym tygodniu zaczniesz czuć ostry aromat oleju napędowego i skunksa, więc jeśli zależy ci na dyskretnej uprawie, zaopatrz się najpierw w porządny filtr węglowy. Od około 8 tygodnia zacznij monitorować włoski, warto zwrócić uwagę na moment, w którym około 70% z nich zmieniło kolor na mlecznobiały, z odrobiną bursztynu. Oznacza to, że roślina znajduje się w idealnym oknie dojrzałości i jest gotowa do zbioru.

Jak smakuje i pachnie Sour Diesel?

Profil smakowy Sour Diesel jest tak intensywny, jak sugeruje jego nazwa. Jego smak i aromat współgra z mocnymi nutami oleju napędowego, uzupełnionymi ostrymi nutami i nutą skunksa.

Jakie terpeny dominują w Sour Diesel?

Dominującymi terpenami w Sour Diesel są kariofilen, mircen i limonen. Razem te terpeny nadają tej odmianie charakterystyczny aromat oleju napędowego, ale także dodają pikantnego, ziemistego i cytrusowego posmaku.

Jakie odmiany są podobne do Sour Diesel?

Odmiany podobne do Sour Diesel pod względem efektów i profili smakowych obejmują Chemdog lub Chemdawg, Super Skunk i NYC Diesel. Każda z tych odmian ma wyraźny profil oleju napędowego lub ostry akcent, przypominający kultową odmianę Sour Diesel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.