Męskie Rośliny Marihuany

Kiedy mówimy o marihuanie, wszystkie oczy zwrócone są na rośliny żeńskie, jednak istnieje wiele interesujących historii związanych z roślinami męskimi. W dzisiejszym artykule dowiesz się wszystkiego o męskich roślinach konopi indyjskich, czym są, jak są uprawiane, jakie mają zalety, jak wyglądają i wiele innych zadziwiających osobliwości.

Konopie to roślina o tysiącach zastosowań od pokoleń, najważniejsze zastosowania są przemysłowe, spożywcze, lecznicze i rekreacyjne, choć w Fukushimie używa się roślin konopi indyjskich do eliminacji promieniowania pozostawionego przez elektrownię jądrową po jej eksplozji!

Czym są męskie rośliny konopi?

Jest to jedna z dwóch płci gatunku Cannabis Sativa, szczególnie w przypadku okazów z chromosomami XY. Chromosomy to wysoce zorganizowane struktury utworzone z DNA i białek, które zawierają większość informacji genetycznej żywej istoty. Chromosomy określają również płeć rośliny. Kiedy roślina marihuany ma chromosomy XY, jest to roślina męska, podczas gdy rośliny z chromosomami XX są żeńskie. Męska marihuana różni się od żeńskiej marihuany pod wieloma względami, a najbardziej znanym jest to, że nie wytwarza nasion i zawiera znikomą ilość kannabinoidów – związków, które nadają konopiom niektóre z najbardziej poszukiwanych właściwości. Niektóre z najpowszechniejszych kannabinoidów w marihuanie to tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD), ale męska marihuana ledwo jest w stanie je wytworzyć.

Ile płci ma marihuana?

Marihuana ma dwie płcie, męską i żeńską, chociaż występuje również mieszanka obu, co jest znane jako hermafrodyta. Marihuana męska charakteryzuje się wytwarzaniem dużej ilości kwiatów męskich, które zawierają ziarna pyłku niezbędne do zapylenia kwiatów żeńskich. Te męskie kwiaty nie wytwarzają żywicy, więc nie nadają się do produkcji marihuany. Z drugiej strony marihuana żeńska wytwarza dużą liczbę kwiatów żeńskich, które zawierają trichomy niezbędne do produkcji żywicy. Z tych żeńskich kwiatów produkuje się najbardziej pożądaną przez amatorów marihuanę z kannabinoidami.

Z drugiej strony konopie hermafrodytowe to roślina wytwarzająca kwiaty męskie i żeńskie, co sprawia, że nie są zbyt przydatne do prawie każdego zastosowania, ponieważ nie zawierają takiej ilości kannabinoidów jak żeńskie, a ich pyłek lub nasiona zwykle dają więcej hermafrodyty roślin, uniemożliwiając rozmnażanie.

Różnice między marihuaną męską i żeńską

Jak już powiedzieliśmy, główna różnica między marihuaną męską a marihuaną żeńską polega na tym, że ta pierwsza nie wytwarza nasion. Jest to ważne dla hodowców marihuany, ponieważ nasiona mogą zakłócać plon i jakość pąków marihuany. Jeśli roślina inwestuje energię w produkcję nasion, nie inwestuje jej w produkcję żywicy z kannabinoidami. Ale, jak już powiedzieliśmy, męska marihuana prawie lub wcale nie wytwarza żywicy i kannabinoidów, więc jeśli myślisz, że najlepszym sposobem na wyprodukowanie dobrej żywicy będzie sadzenie samców, cóż, nie do końca.

Jeśli ktoś chce mieć marihuanę z żywicą, od wielu lat robi się to, uprawiając wyłącznie rośliny żeńskie, a osiąga się to za pomocą nasion feminizowanych. Feminizowane nasiona wytwarzają tylko rośliny żeńskie, więc nie ma samców, którzy je zapylają, więc inwestują całą swoją energię w produkcję kwiatów z żywicą pełną kannabinoidów, a nie nasion. Natomiast męska marihuana nie daje żywicy, nie daje nasion, nie jest taka piękna, ale daje pyłek, a pyłek ma bardzo cenne zastosowanie, o czym opowiemy później! Na koniec należy zauważyć, że męska roślina marihuany jest bardziej odporna na choroby i szkodniki niż roślina żeńska.

Jak wyglądają męskie rośliny marihuany?

Zewnętrznie męska marihuana charakteryzuje się kształtem, brakuje jej kwiatów i żeńskich narządów rozrodczych, kielicha i słupków, a także prezentuje męskie narządy rozrodcze i grona.

Jak rozróżnić płeć marihuany?

Różnice między żeńską i męską rośliną marihuany są powszechnie znane, ponieważ jest to jedna z niewielu roślin, u których widoczne są różnice w budowie zewnętrznej umożliwiające identyfikację płci. W przeciwieństwie do innych roślin, u których w celu określenia płci konieczne jest skorzystanie z identyfikacji DNA, marihuanę można zidentyfikować gołym okiem.

Jak uprawiać męskie rośliny marihuany?

Uprawa męskich roślin jest podobna do uprawy żeńskich roślin. Jest jednak kilka szczegółów, o których hodowcy powinni pamiętać, aby uzyskać najlepsze wyniki. Pierwszym krokiem w uprawie męskiej marihuany jest wybór odpowiedniej odmiany.

Odmiana musi należeć do odmian regularnych, ponieważ tak nazywają się nasiona sprzedawane w ich naturalnej postaci, która daje prawie równe samce i samice. Kupowanie nasion feminizowanych nie doprowadzi do powstania roślin męskich, a jedynie żeńskich. I potwierdzamy, że nie ma możliwości zasiania nasion w 100% męskich. Następnie ważne jest, aby wybrać bank wysokiej jakości, ponieważ będzie to miało kluczowe znaczenie dla rentowności i wyniku zgodnego z oczekiwaniami.

Korzyści z męskich roślin marihuany

Bardzo niewiele osób wie o korzyściach, jakie może dać męska roślina marihuany, ale niektóre z nich mają absolutnie istotne znaczenie i jesteśmy pewni, że cię zaskoczą.

Ze względu na właściwości oczyszczające i regenerujące rośliny męskie najlepiej oczyszczają zarówno glebę, jak i powietrze. Męska roślina marihuany oferuje swoje korzyści glebie dzięki systemom korzeniowym, które napowietrzają glebę i nadają jej porowatość. Pochłaniają także promieniowanie, metale ciężkie i substancje toksyczne. Po wchłonięciu, gdy roślina dojrzeje, mogą zostać spalone i całkowicie znikną. Potrafią także optymalnie ugotować ziemię, w tego typu uprawach zmianowych odżywić i nawozić ziemię, pozostawiając ją gotową do dalszego wykorzystania rolniczego.

Jeśli chodzi o oczyszczanie powietrza, bardzo istotną rolę odgrywa także męska marihuana. Wiele badań i zastosowań terenowych przyznało gatunkowi Cannabis Sativa królową gatunków roślin lądowych w regeneracji powietrza.

Przemysłowe uprawy konopi przeznaczone do produkcji włókien składają się głównie z roślin męskich ze względu na ich większą elastyczność, odporność na skręcanie, cienkość i wyrafinowanie. Rośliny te wykorzystywane są również do produkcji eleganckiej odzieży, takiej jak pościel, bielizna czy szaliki. Niektóre rośliny męskie mają wysoką zawartość kannabidiolu (CBD), związku niepsychoaktywnego o właściwościach leczniczych. Z tego powodu wielu hodowców preferuje do tego celu marihuanę dla mężczyzn.

Od wielu lat suszona substancja roślinna marihuany, zarówno liście, jak i kwiaty, jest stosowana jako naturalny środek odstraszający i pestycyd w uprawach warzyw. Ponadto, posadzoną w domu, męską marihuanę można stosować jako skuteczny środek odstraszający komary lub inne szkodniki, należy jednak uważać, aby w pobliżu nie znajdowały się rośliny żeńskie, gdyż mogą je zapylić.

Posiadanie męskiej marihuany jest niezbędne do produkcji większej liczby roślin. Choć można zrobić klony i mieć te same rośliny przez wiele lat, to po wielu pokoleniach sklonowanych roślin z biegiem czasu stopniowo słabną, dlatego konieczne jest wyhodowanie nowych z nasion, aby w naturalny sposób nabrały znowu sił.

Istnieje również powód, dla którego ta płeć marihuany jest pożądana przez większość ekspertów, profesjonalnych hodowców, którzy tworzą i wprowadzają na rynek wszystkie nowe odmiany marihuany. Hodowcy kochają męskie rośliny, ponieważ niosą one prawie cały ładunek genetyczny rośliny konopi indyjskich. To nie samica przekazuje większość informacji z pokolenia na pokolenie, lecz robi to męska marihuana.

Co się stanie, jeśli roślina marihuany będzie męska?

Jeśli roślina marihuany jest męska, zamiast kwiatów będzie produkować pyłek, który przedostanie się w powietrzu do żeńskich roślin marihuany i zapłodni je, powodując wytworzenie nasion, które będą potomstwem obu roślin.

Co się stanie, jeśli zapalisz męską roślinę?

Jeśli palisz męską roślinę, nie będziesz miał psychoaktywnego działania marihuany, dzieje się tak dlatego, że męska marihuana prawie nie wytwarza żywicy z kannabinoidami, dlatego nie jest w stanie wywołać żadnego efektu. Nie wytwarzają też prawie żadnych terpenów, więc aromat będzie po prostu trawą.

Co można zrobić z męską rośliną marihuany?

Męską roślinę marihuany można wykorzystać do zapylenia (zapłodnienia) żeńskiej rośliny marihuany, wytwarzając w ten sposób nasiona.

Skąd mam wiedzieć, że moja roślina jest męska?

Aby dowiedzieć się, czy roślina stała się męską, należy obserwować wierzchołki gałęzi. Jeśli pojawią się grona, które rosną w dół i ostatecznie uwalniają proszek, jest to roślina, która stała się męska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.