Rośliny Hermafrodyczne

Czym są rośliny hermafrodyczne i co powinieneś zrobić, gdy zauważysz hermafrodytę w swojej przestrzeni do uprawy?

Uprawa nasion marihuany może być trudna, czasami nie masz sprzyjającego klimatu i Twoja roślina zaczyna wypuszczać pąki i woreczki pyłkowe. Co to właściwie oznacza i jak je prawidłowo rozpoznać?

Czym są rośliny hermafrodyczne?

Rośliny marihuany będące hermafrodytami rozwijają męskie woreczki pyłkowe i kwiaty żeńskie. Chociaż jest to naturalna cecha konopi indyjskich, jest to cecha niepożądana podczas uprawy konopi indyjskich przeznaczonych do spożycia. Istnieje duża szansa na uzyskanie rośliny pełnej nasion, co poważnie zmniejsza ilość i jakość produktu końcowego. Aby zrozumieć, dlaczego zdarzają się hermafrodyty, musimy najpierw rozpoznać rośliny żeńskie i męskie.

Płeć roślin konopi indyjskich można określić, szukając pierwszych oznak kwitnienia na roślinie. Są one widoczne od kilku dni do tygodnia po przełączeniu oświetlenia na 12/12 u roślin fotoperiodycznych i dają roślinie sygnał do rozpoczęcia kwitnienia (lub gdy natura sprawia, że noce są dłuższe niż 12 godzin). W przypadku odmian automatycznie kwitnących dzieje się to po 3-4 tygodniach od fazy wegetatywnej. Twoja odmiana automatyczna pokaże oznaki płci, gdy osiągnie dojrzałość i będzie gotowa do rozpoczęcia kwitnienia.

Męskie rośliny konopi indyjskich można rozpoznać po utworzeniu woreczków pyłkowych na węzłach rośliny (węzeł to część łodygi, z której wyrastają gałęzie). Dzieje się to mniej więcej w tym samym czasie zarówno u roślin męskich, jak i żeńskich, chociaż u roślin męskich narządy rozrodcze rozwijają się nieco szybciej. Te męskie woreczki pyłkowe można dość łatwo rozróżnić. Wyglądają jak małe kulki zwisające z boku rośliny, zamiast skierowanych do góry białych włosków wytwarzanych przez roślinę żeńską.

Kiedy pozostawimy je do wzrostu, kulki w końcu otworzą się jak kwiat i wypuszczą pyłek w powietrze. Pyłek jest potrzebny tylko wtedy, gdy próbujesz wyhodować własne odmiany lub nasiona. Jeśli nie próbujesz robić własnych krzyżówek, posiadanie w ogrodzie roślin męskich może spowodować zapylenie wszystkich roślin żeńskich. Pąki zaczną wytwarzać nasiona, co ogromnie obniży poziom THC i plony. Żeńskie rośliny marihuany wyróżniają się małymi, białymi włoskami (znanymi jako znamiona lub słupki) na węzłach. Po pewnym czasie roślina zaczyna wypychać coraz więcej tych włosków, aż pęcznieją od dołu do góry.

Oznacza to, że roślina tworzy teraz kielichy, które ostatecznie łączą się w kwiat, jaki znamy. Kielichy te pozostają puste, dopóki roślina nie zostanie zapylona. Kiedy zostanie zapylony, kielichy zapełnią się, aby utrzymać i chronić nasiona. Nawet jeśli nasiona są feminizowane, zawsze istnieje szansa, że staną się hermafrodytą. Zwykle dzieje się tak, gdy rośliny doświadczają nadmiernego stresu. Kiedy tak się dzieje, rośliny konopi starają się zagwarantować sobie przetrwanie, zamieniając się w hermafrodytę, aby mogły się zapylić i zapewnić nasiona następnemu pokoleniu.

Jest to ryzyko, które podejmujesz podczas uprawy niezbyt dobrej genetyki, gdy uprawiasz w złym środowisku lub gdy odmiany są wrażliwe. Należy pamiętać, że niektórzy hodowcy tak właśnie robią, aby wyhodować odmiany. Pamiętaj, że czasami może to sprawić, że Twoja odmiana będzie podatna na stres lub bardziej podatna na stres, co spowoduje, że genetyka będzie trudna w uprawie.

Co można zrobić, aby uniknąć uzyskania hermafrodyt?

Jedynym sposobem, aby tego uniknąć, jest unikanie stresu (w ostateczności przekształcenia roślin w hermafrodyty) i zwracanie szczególnej uwagi na środowisko uprawy. Należy kontrolować następujące czynniki:

• Oświetlenie

Nagłe zmiany cyklu świetlnego lub intensywności mogą poważnie zestresować roślinę. Zawsze staraj się powoli dostosowywać swoją roślinę przed zmianą opraw oświetleniowych lub podczas przenoszenia z zewnątrz do wnętrza i odwrotnie.

• Podlewanie

Nadmiar lub brak wody może zestresować roślinę; jeśli będziesz podlewać zbyt długo lub niedostatecznie dużo przez dłuższy czas, Twoja roślina zostanie zestresowana, co ostatecznie doprowadzi do tego, że stanie się hermafrodytą.

• Uszkodzenie korzeni

Uszkodzenie korzeni podczas przesadzania może zestresować roślinę, uszkodzenie korzeni może pobudzić instynkt przetrwania, a roślina zacznie wytwarzać worki pyłkowe, aby przetrwać.

• Temperatura otoczenia

Idealna temperatura wynosi około 27 stopni Celsjusza, a uprawa w wyjątkowo zimnym lub gorącym klimacie sprawi, że Twoje rośliny konopi staną się hermafrodytami.

• Właściwy czas na przycinanie

Agresywne przycinanie, szczególnie w fazie kwitnienia, poważnie stresuje twoją roślinę. Najlepszym sposobem na przycinanie jest faza wegetatywna i nawet wtedy należy to robić powoli i równomiernie.

• Nawozy i pestycydy

Nadmiar składników odżywczych, gdy roślina nie jest w stanie ich przyjąć, może ją zestresować. Niektóre odmiany reagują (a nawet potrzebują) obfitego karmienia. Stosowanie naprawdę silnych i chemicznych pestycydów może łatwo zestresować roślinę, najlepszym sposobem jest zapobieganie robakom, a jeśli zajdzie taka potrzeba, szukać naturalnych rozwiązań.

• Zdrowe podłoże uprawowe

Twoje podłoże uprawowe jest domem dla wszystkich tych ważnych korzeni. Ponieważ są zakopane w ziemi (chyba, że uprawiasz roślinę z pełnym zestawem hydroforowym), łatwo je przeoczyć lub nawet całkowicie o nich zapomnieć. Jednak podłoże uprawowe niskiej jakości może powodować cały szereg problemów dla Twojej rośliny, dlatego nie spiesz się z wyborem wysokiej jakości podłoża, w którym bryła korzeniowa będzie się dobrze rozwijać.

• Plagi

Każdy rodzaj plagi, taki jak robaki lub szkodniki, może sprawić, że Twoja roślina zamieni się w pustelnika. Powoli zabijają twoją roślinę, aż osiągnie punkt, z którego nie będzie już odwrotu. Kiedy osiągnie ten punkt, zaczną wytwarzać worki pyłkowe, aby zapobiec jej wyginięciu.

• Sprzęt niskiej jakości

W dzisiejszych czasach Internet jest pełen wszelkiego rodzaju badziewia oferowanego nowym hodowcom marihuany. Zapytaj dowolnego hodowcy, który ma trochę doświadczenia, a z pewnością powie Ci, abyś nigdy nie oszczędzał na sprzęcie do uprawy. Jasne, możesz kupić tanie rzeczy i mieć nadzieję na szczęście. I oczywiście, może będziesz mieć szczęście i nie będziesz mieć żadnych poważnych problemów. Ale po co ryzykować zniszczenie całej miłości, czasu i wysiłku, które włożyłeś w swoją uprawę? Jeden pojedynczy problem z dowolną liczbą różnych elementów wyposażenia może spowodować dokładnie taki stres, jakiego zawsze tak bardzo staramy się unikać, więc nie idź na skróty. Kupuj tylko od renomowanych dostawców i czytaj recenzje, zanim oddasz swoje ciężko zarobione pieniądze.

Jak można uratować swoje zbiory, kiedy w uprawie pojawią się hermafrodyty?

Aby uniknąć samozapylenia roślin hermafrodytycznych, ostrożnie usuń męskie narządy rozrodcze, które tworzą się na węzłach. Można to zrobić delikatnie biorąc woreczek pyłkowy między dwa palce i wyciągając go. Tylko w ten sposób możesz spróbować ocalić swoje zbiory. Czasami na roślinie będzie nadal wytwarzał się worek pyłkowy, a czasami zatrzyma się, wszystko zależy od tego, co powoduje stres. Tak czy inaczej, powinieneś spróbować naprawić wszystko, co powoduje stres u Twojej rośliny. Jeśli tego nie zrobisz, wszystkie inne rośliny w przestrzeni uprawnej mogą zostać zestresowane i zamienić się w hermafrodyty. Musisz pamiętać, że nawet jeśli nadal możesz uratować zbiory, kwiaty nie będą tak silne i nie będą dawać tak dużych plonów jak zwykle.

Jeśli kwiaty męskie nadal będą się pojawiać, roślinę trzeba będzie wyciąć i zebrać. Nadal możesz palić kwiaty, ale z pewnością nie będą one tak mocne i gęste, jak powinny. Jeśli przestrzeń uprawy zawiera więcej niż jedną roślinę, hermafrodyty należy usunąć.

Najtrudniejszą rzeczą dla hodowcy marihuany jest zabicie rośliny, ale są pewne sytuacje, w których może to być jedyna realna opcja. Pojedyncza roślina hermafrodyczna ma realną możliwość zapylenia całego plonu, co byłoby absolutną katastrofą. Zadaj sobie pytanie, co jest lepsze, zabicie pojedynczej rośliny czy zapylenie całej uprawy? Jeśli na Twojej roślinie widać tylko kilka sporadycznych worków z pyłkiem, możesz poddać roślinę kwarantannie i spróbować ostrożnie usunąć worki. Ale jeśli jest pokryta workami z pyłkiem, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu ją wyeliminować. Jeśli osiągnęła już etap dojrzałości kwiatowej, nie pozwól, aby się zmarnowała. Chociaż mogą nie mieć takiej samej mocy jak roślina żeńska, nie ma powodów, aby je po prostu wyrzucić.

Podsumowanie

Hermafrodytyzm pozwala konopiom na dalszy wzrost, gdy rosną w trudnym klimacie lub w miejscach, gdzie nie ma dobrego środowiska. Mimo że jest to coś naprawdę dobrego dla konopi z natury, większość hodowców tak naprawdę nie czerpie korzyści z hermafrodytyzmu. Dla nas oznacza to, że nasze zbiory mogą zostać zniszczone, dlatego musimy zapewnić naszym roślinom optymalne środowisko wzrostu. Nie możemy jednak narzekać, gdyby nie hermafrodyty, wiele odmian marihuany by już wymarło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.