Identyfikacja Męskich i Żeńskich Roślin Marihuany

Jeśli chodzi o uprawę marihuany, musisz mieć pewność, że twoje rośliny są żeńskie, jeśli chcesz w pełni wykorzystać ich kannabinoidy i terpeny w formie kwiatowej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zidentyfikować i odróżnić żeńskie i męskie rośliny marihuany.

Cannabis Sativa lub marihuana jest rośliną dwupienną, co oznacza, że w naturze wytwarza rośliny zarówno męskie jak i żeńskie. Rośliny te rozmnażają się płciowo poprzez zapylenie samicy przez samca; rośliny męskie wytwarzają pyłek ze swoich kwiatów, który trafia do słupków samic. W ten sposób powstają nasiona konopi, które posiadają chromosomy Y i X (odpowiednio męskie i żeńskie). Czysta roślina żeńska ma chromosomy YY, a czysta roślina męska ma chromosomy XX; większość roślin to XY.

Większość hodowców dąży do uprawy roślin wytwarzających żeńskie kwiaty, ponieważ to właśnie one zawierają najbardziej aktywne substancje w konopiach indyjskich (kannabinoidy i terpeny). W dzisiejszych czasach łatwo jest uzyskać nasiona feminizowane, które zawsze produkują żeńskie kwiaty, chociaż jeśli chcesz uprawiać zwykłe nasiona, musisz wiedzieć, jak odróżnić męskie i żeńskie rośliny marihuany.

Jak zidentyfikować płeć rośliny marihuany?

Jeśli chodzi o uprawę marihuany, możesz zacząć od klonów lub sadzonek, które z pewnością będą żeńskie, ponieważ pochodzą od roślin matecznych i rosną z tymi samymi cechami. Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się na uprawę z nasion, będziesz musiał wiedzieć, jaki rodzaj uprawiasz, aby zidentyfikować ich płeć.

Rodzaje nasion marihuany

• Nasiona feminizowane: nasiona te obejmują również większość odmian automatycznie kwitnących. Nasiona te produkują wyłącznie rośliny żeńskie, z których wszystkie wytwarzają pożądane pąki. Jeśli pochodzą z wiarygodnego banku nasion, nie musisz się martwić, czy są to rośliny męskie czy żeńskie, ponieważ nie mogą być męskie.
• Regularne nasiona: mogą produkować zarówno rośliny żeńskie, jak i męskie, więc musisz być w stanie je rozróżnić, aby wykorzystać je zgodnie ze swoim celem.

Męskie rośliny marihuany pokazują swoją płeć poprzez małe kulki (męskie kwiaty), które wytwarzają pyłek po otwarciu. Z drugiej strony, żeńskie rośliny konopi mają tendencję do wytwarzania słupków, małych włosków, które mają intensywny biały kolor. Jednak, aby je rozróżnić, musisz poczekać, aż urosną i zaczną pokazywać swoją płeć, co teraz wyjaśnimy.

Okres wzrostu

Po wykiełkowaniu nasion rozpoczyna się okres wzrostu. Podczas tego pierwszego, delikatnego etapu, rośliny wkładają dużo energii we wzrost, wytwarzając korzenie, łodygi i liście; muszą rozwijać się prawidłowo, aby następnie mogły przejść do fazy płciowej lub reprodukcyjnej.

• Roślina uzyskana z nasion potrzebuje co najmniej trzech tygodni na wzrost, aby mogła osiągnąć odpowiedni rozmiar przed kwitnieniem, a także dać jej czas na dojrzewanie na tyle, aby mogła zacząć pokazywać swoją płeć.
• Przed upływem tych trzech tygodni wzrostu, rośliny rzadko pokazują swoją płeć. Jeśli masz różne rośliny rosnące w pomieszczeniu, powinieneś dać im około 4 tygodni wzrostu, aby upewnić się, że są wystarczająco dojrzałe.

Okres przed kwitnieniem

Okres przed kwitnieniem to czas pomiędzy fazami wzrostu i kwitnienia. W uprawie indoor, okres ten przypada na pierwsze dwa tygodnie po przełączeniu oświetlenia na 12/12h światła i ciemności.

W tym okresie niezwykle łatwo jest odróżnić płeć roślin konopi, więc jeśli chcesz zbierać kwiaty, musisz pozbyć się roślin męskich. Męskie rośliny konopi zużywają zasoby, przestrzeń, światło i składniki odżywcze, a także mogą być wykorzystywane do zapylania roślin żeńskich. Roślina z zapylonymi kwiatami wytworzy nasiona, które podczas palenia mają nieprzyjemny smak i aromat. Rośliny zużywają również dużo energii na tworzenie nasion, zamiast na tworzenie kwiatów i kannabinoidów.

W uprawie indoor, kwiaty pojawiają się kilka dni po włączeniu światła. Męskie kwiaty przedwczesne są grubsze niż żeńskie, ponieważ w ich wnętrzu rosną małe woreczki pyłkowe. Kwiatostany żeńskie są bardziej rozciągnięte i dłuższe niż męskie. Jeśli nadal nie możesz ich rozróżnić, poczekaj kilka dni, aby zobaczyć, czy zaczną pojawiać się słupki.

Po około 2-3 tygodniach* na roślinach zaczną pojawiać się małe grupy słupków, jeśli są to rośliny żeńskie lub małe okrągłe kulki, jeśli są to rośliny męskie.

*Rośliny rosną intensywnie w ciągu tych kilku tygodni, co oznacza, że muszą spożywać duże ilości azotu; zalecamy stosowanie nawozu wzrostowego w ciągu dwóch tygodni po włączeniu światła, aby utrzymać silny wzrost roślin.

W uprawie outdoor redukcja okresów światła i ciemności następuje powoli, więc okres ten jest nieco dłuższy; od dwóch tygodni do miesiąca. Okres wzrostu nie jest tak intensywny, jak w przypadku upraw indoor, dlatego też produkcja kwiatów jest również wolniejsza, chociaż istnieje wystarczająco dużo oznak kwitnienia, aby można było odróżnić płeć; logicznie rzecz biorąc, nie należy czekać do rozpoczęcia okresu kwitnienia, aby zidentyfikować płeć roślin marihuany.

Hermafrodytyczne rośliny marihuany

Jeśli twoja roślina marihuany zaczyna wykazywać kwiaty męskie i żeńskie, oznacza to, że jest hermafrodytą. Istnieją różne stopnie hermafrodytyzmu i ma to wiele wspólnego z chromosomami i warunkami, w jakich znajdują się rośliny.

Jeśli rośliny otrzymują jakikolwiek rodzaj światła lub stresu środowiskowego w okresie kwitnienia, mogą wytwarzać męskie kwiaty w odpowiedzi na ten stres.
Istnieją rośliny, które ze względu na swoją naturę już w okresie przed kwitnieniem zaczynają wykazywać kwiaty męskie i żeńskie; możesz pozbyć się tych roślin bez konieczności tracenia na nie dużo czasu. Mogą one również potrzebować trochę czasu, aby pokazać swoją obupłciową stronę, aż do rozpoczęcia fazy kwitnienia, co znacznie utrudnia zlokalizowanie kwiatów męskich wśród kwiatów żeńskich, a ty możesz skończyć z przypadkowo zapylonymi kwiatami.
Kwiaty męskie mogą często pojawiać się pod koniec okresu kwitnienia, chociaż nie mają czasu na zapylenie kwiatów żeńskich; nie martw się, jeśli tak się stanie. Nie zalecamy ponownego wykorzystywania nasion z roślin hermafrodytycznych, ponieważ najprawdopodobniej będą one również produkować hermafrodyty.

Co zrobić w takim przypadku?

• Jeśli twoim celem jest uzyskanie kwiatów marihuany, pozbądź się roślin męskich tak szybko, jak to możliwe; pozwala to uniknąć niepożądanego zapylenia roślin żeńskich.
• Małe cykle wilgotności i suszy (bez całkowitego wyschnięcia podłoża) mogą zwiększyć i poprawić metabolizm roślin, powodując, że pokażą one swoją płeć wcześniej niż zwykle.
• Możesz pomóc swoim roślinom na 10 dni przed włączeniem świateł w pomieszczeniu za pomocą stymulantów kwitnienia, takich jak Delta 9 firmy Cannabiogen lub Big One firmy Top Crop, aby zwiększyć tworzenie nowych kwiatów.
• Nie przerywaj cyklu ciemności roślin konopi; jednym z głównych czynników powodujących hermafrodytyzm u roślin konopi jest przerywana ciemność. Może to spowodować pojawienie się małych roślin męskich, w zależności od genetycznej tendencji danej odmiany do hermafrodytyzmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.