Identyfikacja Płci Rośliny Marihuany

Jak rozpoznać płeć męską i żeńską w uprawie marihuany? Dwie metody identyfikacji dla lepszej uprawy.

Jeśli uprawiasz marihuanę, powinieneś wiedzieć, jak rozpoznać żeńskie i męskie rośliny marihuany. Tylko samice wytwarzają pożądane pąki potrzebne do celów leczniczych lub rekreacyjnych. Rośliny męskie mają niską aktywność i bardzo niską zawartość THC w porównaniu z roślinami żeńskimi, są hodowane głównie w celu produkcji nasion. Naucz się rozróżniać rośliny męskie i żeńskie, a także rośliny hermafrodytyczne.

Rozpoznawanie roślin męskich

Spójrz na grubsze, mocniejsze łodygi z mniejszą liczbą liści na roślinach męskich. Roślina męska, w porównaniu z rośliną żeńską tej samej odmiany, ma zwykle grubszą łodygę. Dzieje się tak, ponieważ rośnie ona wyżej niż rośliny żeńskie i musi być w stanie utrzymać ciężar pąków. Mają też mniej liści niż rośliny żeńskie.

Tak więc rośliny męskie drastycznie zmniejszą potencjalną uprawę roślin żeńskich. Dzieje się tak dlatego, że po zapłodnieniu rośliny żeńskie zużywają energię na produkcję nasion zamiast THC. W rzeczywistości prowadzi to do mniejszych zbiorów.

Musisz sprawdzić każdą roślinę, aby określić, czy jest to roślina męska czy żeńska. Ogólnie rzecz biorąc, rośliny męskie ujawniają swoją płeć 7-10 dni (w pomieszczeniach) lub 3 tygodnie (na zewnątrz) przed roślinami żeńskimi.

Sprawdź połączenia łodyg

Małe kulki, które rosną na stawach łodygi, są głównymi wskaźnikami roślin męskich. Te kwiaty uwalniają pyłek i muszą zostać usunięte, abyś mógł uzyskać lepsze zbiory.

Jeśli próbujesz stworzyć nowe rośliny lub je rozmnażać, musisz zostawić te cebulki. Rośliny żeńskie będą miały te same cebulki, ale będą również miały na sobie długie, półprzezroczyste włosy. Jeśli widzisz tylko 1-2 na roślinie, poczekaj i zobacz rozwój przed ich wycięciem.

Hermafrodyty

Należy pamiętać, że istnieją także rośliny hermafrodytyczne (obu płci) i należy je traktować jak samce. Rośliny marihuany mogą jednocześnie rozwijać oba narządy płciowe. Jeśli zobaczysz któryś z charakterystycznych męskich pąków, powinieneś je przyciąć tak, jak normalną męską roślinę. Nadal będą uwalniać pyłki, które mogą zniszczyć twoje plony. Hermafrodyty to niestety rośliny niepożądane.

Usuń rośliny męskie z uprawy

Kiedy stwierdzisz, że roślina jest płci męskiej, musisz się jej pozbyć, inaczej zrujnuje twoje zbiory. Nie próbuj usuwać pąków ręcznie. Podczas gdy większość plantatorów po prostu odrzuca męskie rośliny, niektórzy trzymają je do celów hodowlanych. Jeśli to zrobisz, umieść je w pokoju oddzielonym od samic. I upewnij się, że nie przekazujesz pyłku samicom. Sprawdź swoje ubranie i ręce.

Rozpoznawanie roślin żeńskich

Rośliny marihuany, męskie i żeńskie, będą identyczne w ciągu pierwszych 6 tygodni życia. Dopiero gdy zaczną rozwijać swoje narządy płciowe, będziesz w stanie je odróżnić. Można też kupić „feminizowane” nasiona, z których zazwyczaj powstają 100% rośliny żeńskie. Jednak czasami zdarzają się błędy i zawsze powinieneś uważnie obserwować swoje rośliny, aby upewnić się, że nie ma wśród nich samców.

Jednym z najłatwiejszych wskaźników jest sposób formowania się liści. Męskie rośliny mają grubsze, mocniejsze łodygi i bardzo mało liści. Samica tej samej odmiany będzie krótsza i pełniejsza, z większą liczbą liści, zwłaszcza w pobliżu wierzchołka.

Małe, przezroczyste włoski

Gdy roślina dojrzeje wystarczająco, roślina żeńska zacznie kwitnąć. Na skrzyżowaniu, gdzie gałęzie stykają się z główną łodygą, zobaczysz małe półprzezroczyste włosy wyłaniające się z małego pączka w kształcie łzy, zagnieżdżonego w stawie. Często pojawią się również „growing tips”, czyli nowe gałęzie i grupy liści.

Męskie rośliny będą miały małe pąki (woreczki pyłkowe), ale nie będą z nich wychodzić „włoski”. Rośliny mogą wyhodować zarówno woreczki pyłkowe, jak i przezroczyste „włoski”. Jeśli tak, jest hermafrodytą i powinna być traktowana jak mężczyzna.

Oddzielenie roślin męskich od wszystkich roślin

Tylko rośliny żeńskie wyprodukują wystarczającą ilość THC do użytku, ale nie wyprodukują dużo, jeśli zostaną zapłodnione. Słupek (półprzezroczyste włosy) ma przyciągać pyłki. Jeśli to dostanie, stworzy ziarno, a cała energia roślin, wszystkie składniki odżywcze zostaną zużyte na wytworzenie nasion. Co spowoduje deficyt pąków i THC. Twoje rośliny żeńskie są jedynymi, które przyniosą plon, ale tylko wtedy, gdy będą trzymać się z dala od samców. Informacje na temat technik zapylania (nasiona) można znaleźć w metodzie Eda Rosenthala. Zapewni to minimalną liczbę nasion i pełną kontrolę nad rozmnażaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.