Najlepsze Warunki Dla Sadzonek Marihuany

W naturze rośliny konopi zwykle występują w ciepłych, słonecznych i wilgotnych warunkach z lekką bryzą, dzięki czemu wyrastają na silne i sprężyste. Naśladuj te warunki za pomocą propagatora, światła i domowego wentylatora i przygotuj sadzonki na sukces!

Faza sadzonek roślin marihuany rozpoczyna się, gdy rozwijają się pierwsze dwa zaokrąglone liście i trwa 2-3 tygodnie. Do tego czasu sadzonki wyrosną z pierwszych kilku par ząbkowanych liści, które zwykle mają do pięciu palców. Gdy to nastąpi, rozpoczyna się faza wegetacji.

Kiedy należy wystawiać sadzonki konopi na działanie światła?

Sadzonki wymagają ekspozycji na światło zaraz po tym, jak kiełek przełamie powierzchnię podłoża. Dzieje się tak, ponieważ pierwsze liście, które widzisz (liścienie) są fotosyntetyczne, co oznacza, że są w pełni zdolne do wychwytywania światła i przekształcania go w energię wykorzystywaną do wzrostu roślin. Idealna ekspozycja na światło i temperatura będą się różnić między odmianami, w zależności od zamierzonego klimatu ich wzrostu.

Sadzonki na zewnątrz i ekspozycja na światło:

• Na początek trzymaj młode sadzonki w środku, aby chronić je przed żywiołami.
• Znajdź nasłonecznione okno i umieść sadzonki w bezpośrednim świetle słonecznym na co najmniej 6-8 godzin przez następne 10-14 dni.
• Stopniowo zwiększaj fotoperiod o godzinę dziennie – dochodząc do cyklu 18/6.

Sadzonki w pomieszczeniach i ekspozycja na światło

• Wystaw na działanie źródła światła, gdy sadzonki wyjdą z gleby.
• Użyj widma światła niebieskiego, aby uzyskać optymalne wyniki.
• Postępuj zgodnie z cyklem światła 18/6 przez następne 2-3 tygodnie.
• Trzymaj nasiona w bezpiecznej odległości od źródła światła, aby uniknąć stresu cieplnego.

Jaka jest najlepsza temperatura dla sadzonek konopi?

Twoje sadzonki będą musiały być trzymane w ściśle określonych temperaturach, aby mieć pewność, że wyrosną silne łodygi i zdrowe liście. Trzymaj sadzonki w ciepłym i jasnym miejscu, takim jak parapet, gdzie mogą uzyskać dużo światła słonecznego. Temperatury uprawy w pomieszczeniach są ustawiane przy użyciu sztucznego światła (lampa HID, świetlówka lub LED). Utrzymuj temperaturę w ciągu dnia na stałym poziomie 22-25°C (70-75°F). W nocy utrzymuj niższą temperaturę około 18°C (65°F).

Jeśli temperatury są zbyt wysokie lub sadzonki są zbyt blisko światła, mogą się spalić, a szanse na przeżycie znacznie spadają.

Bezpieczne odległości dla sadzonek od różnych źródeł światła:

• Oświetlenie HID (lampa metalohalogenkowa): 50 cm od żarówki,
• Świetlówka kompaktowa: 15 cm,
• Świetlówki: kilka centymetrów,
• Światła LED: 30 cm.

Ustaw swój harmonogram oświetlenia na 18 godzin światła słonecznego i 6 godzin ciemności dzięki spektrum niebieskiego światła. Jest to powszechnie określane jako cykl świetlny 18/6. Intensywność światła można zwiększyć, gdy wyrosną 2-3 zestawy zdrowych, zielonych, ząbkowanych liści. Wtedy sadzonki wchodzą w fazę wegetatywną.

Diody LED ściemniające intensywność są optymalne, ponieważ zapewniają spektrum światła na każdym etapie wzrostu.

Jaka jest najlepsza wilgotność dla sadzonek konopi?

Wysoka wilgotność zapewni, że młode i delikatne sadzonki nie będą zmęczone i spragnione. Wykorzystują wilgoć z powietrza do łatwego odżywiania swoich maleńkich systemów korzeniowych. Wilgotnością można zarządzać za pomocą propagatora i trzymając w pobliżu butelkę z rozpylaczem. Idealna wilgotność względna (RH) dla sadzonek wynosi 65-80% RH.

Jak korzystać z propagatora?

Propagator to niezbędny element zestawu narzędzi dla hodowcy. To idealne miejsce do trzymania młodych sadzonek, ponieważ zapewnia ochronę i ułatwia zatrzymywanie wilgoci w podłożu, utrzymywanie wilgoci i dostęp światła. Propagatory DIY są niedrogą opcją i można je wykonać przy użyciu przedmiotów w domu, takich jak plastikowe butelki, kartony po jajkach i pojemniki po jogurcie.

• Umieść sadzonki konopi na płaskiej plastikowej tacy z przezroczystą pokrywą na górze.
• Zrób kilka otworów, aby umożliwić przepływ powietrza.
• Regularnie sprawdzaj sadzonki, aby upewnić się, że nie wyschły, i w razie potrzeby spryskaj wodą.
• Umieść propagator pod preferowanym źródłem światła lub na parapecie.

Jak podlewać sadzonki konopi?

Na etapie sadzonki, gdy łodyga rośnie w kierunku światła, korzenie rośliny konopi wrastają w glebę w poszukiwaniu wody i składników odżywczych. Podlewanie z dala od podstawy rośliny zmusza korzenie do poszukiwania wody. Wspieranie niewielkiej walki o wodę sprzyja zdrowemu i silnemu wzrostowi.

• Podlewaj z dala od podstawy rośliny konopi.
• Pozostaw podłoże do wyschnięcia przed ponownym podlaniem.
• Sprawdź, czy gleba jest sucha, lekko wciskając palec na głębokość 2-3 mm. Podlewanie sadzonek to delikatna czynność równoważąca. Uważnie obserwuj i upewnij się, że środowisko pozostaje wilgotne.

Odpowiednie pH dla sadzonek

Rośliny konopi wymagają lekko kwaśnej, wilgotnej i dobrze napowietrzonej gleby, aby odpowiednio rosnąć.

• Idealna gleba do sadzonek na zewnątrz pH: 6,5-7.
• Idealne pH gleby w pomieszczeniu: 5,5.

Doniczki i pojemniki na sadzonki marihuany

Pojemnik wielkości kubka, czyli 250 ml, jest idealny do sadzonek konopi. Gdy będą wyższe niż głębokość doniczki, ostrożnie przenieś je do 5-litrowych doniczek, a wielkość ostatecznej doniczki będzie zależeć od Ciebie. Wskazówka – ostatnie przesadzenie wykonaj przed rozpoczęciem kwitnienia, aby uniknąć ich stresu.

Kostki i bloki wełny mineralnej mogą być również używane do sadzonek i mogą być sadzone w glebie lub w większych blokach, jak powyżej.

Przez następne 14 dni poświęcaj swoim sadzonkom dużo uwagi. Będą ci za to wdzięczne. Utrzymuj spójne warunki uprawy, a rośliny będą zdrowe i gotowe do fazy wegetatywnej. Fundamenty są ustawione, a ty masz najlepszą genetykę, aby zapewnić sobie udaną uprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.