Najlepsze Rodzaje Aminokwasów

Najlepsze rodzaje aminokwasów do uprawy marihuany.

1. Hydrolizaty białkowe

Aby zwiększyć biostymulatory aminokwasowe i nawozy, producenci stosują proces znany jako hydroliza enzymatyczna, aby przyspieszyć trawienie białek zwierzęcych i roślinnych. Podczas tego procesu hydrolizy białka są traktowane określonymi enzymami w środowisku o określonym pH i temperaturze, co powoduje ich rozpad na krótkołańcuchowe polipeptydy i aminokwasy.

Powstały produkt nazywa się hydrolizatem białkowym, a dwa popularne produkty, które znajdziesz w lokalnym sklepie ogrodniczym, to hydrolizat białka rybiego i hydrolizat białka sojowego. Te związki to L-aminokwasy, które Twoja roślina może właściwie wykorzystać, a nawet zawierają niewielką liczbę innych składników odżywczych.

2. Ekstrakty z wodorostów

Dodatkowo możesz znaleźć aminokwasy na bazie wodorostów. To dlatego, że wodorosty są bogate w szerokie spektrum aminokwasów. A wielu hodowców wybiera przetworzone na zimno aminokwasy na bazie wodorostów jako najlepsze — wodorosty dla Twojej marihuany!

3. Suszone nawozy organiczne pochodzenia zwierzęcego i roślinnego

Możesz również używać suszonych nawozów organicznych pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, ponieważ zawierają one również aminokwasy, ale produkty te potrzebują dużo czasu, aby się rozłożyć, zanim będą korzystne dla konopi.

4. Syntetyczne aminokwasy

Ostatnim rodzajem produktów, które możesz znaleźć, są produkty syntetyczne, które są wytwarzane w laboratoriach lub fabrykach. To, czy są zdrowe dla twojej rośliny konopi, czy nie, jest przedmiotem debaty, ale możesz je wybrać, jeśli chcesz.

Rodzaje produktów aminokwasowych, których należy unikać

Z drugiej strony istnieje kilka rodzajów produktów zawierających aminokwasy, które nie będą dobrze działać w przypadku większości hodowców, na przykład:

• Nawozy zawierające aminokwasy jako środek chelatujący
• Wzmacniacze kwitnienia, które zawierają aminokwasy

Dzieje się tak, ponieważ te produkty wykorzystują tylko kilka aminokwasów, więc Twoja roślina nie skorzysta z całego spektrum aminokwasów, a wyniki będą w najlepszym razie poniżej normy.

Jak stosować aminokwasy dla roślin konopi?

Istnieją dwa sposoby, w jakie roślina konopi może wchłaniać aminokwasy — albo przez korzenie, albo przez liście. Powinieneś rozważyć stosowanie aminokwasów zarówno podczas fazy wegetatywnej, jak i kwitnienia rośliny.

Tutaj rośliny mają tendencję do wchłaniania aminokwasów najszybciej przez liście, więc aminokwasy można stosować również w postaci oprysku dolistnego. Wielu doświadczonych hodowców wierzy również, że stosowanie aminokwasów dolistnie poprawia również transpirację, przyspiesza fotosyntezę i usprawnia transport składników odżywczych w roślinie.

Dla większości hodowców zaleca się stosowanie aminokwasów dolistnie. Ale robiąc to, pamiętaj, aby dokładnie odmierzyć ilość nawozu, ponieważ przekarmianie aminokwasami może źle wpłynąć na zdrowie rośliny.

Ale jeśli zdecydujesz się na użycie aminokwasów w glebie, możesz to zrobić. Pamiętaj tylko, aby roztwór był nieco bardziej skoncentrowany i mocniejszy niż oprysk dolistny aminokwasami. Dzieje się tak dlatego, że nie wymaga zbyt dużej zawartości aminokwasów w aplikacji dolistnej, aby wypełnić luki aminokwasowe, a w glebie korzenie nie są jedynymi, które wykorzystują aminokwasy.

Istnieją różne sposoby wykorzystania aminokwasów w konopiach indyjskich, chociaż te dwa wymienione powyżej są najczęstsze. Aminokwasy są rozpuszczalne w wodzie i łatwe do wprowadzenia do ogrodu konopnego, więc możesz odkrywać więcej sposobów, które najlepiej Ci odpowiadają.

Należy również zauważyć, że aminokwasy są bogate w azot, a ponieważ są dobrze rozpuszczalne, podwajają się jako nawóz azotowy. Musisz więc dostosować swoją pożywkę / rutynę, aby zrekompensować nadmiar azotu w aminokwasach. W przeciwnym razie twoja roślina może doświadczyć przeciążenia azotem, co może prowadzić do problemów, takich jak gorsze pąki, niska moc, zakłócony proces fotosyntezy itp.

Te wskazówki są jedynie wytycznymi. Zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami producenta, aby uzyskać najlepsze wyniki. Powinieneś również dowiedzieć się o suplementach odżywczych, których używasz na swojej roślinie, aby sprawdzić, czy zawierają one również aminokwasy. Jak w przypadku wszystkiego, zbyt duża ilość aminokwasów może być szkodliwa, więc chcesz tego uniknąć.

Najlepszy czas na stosowanie aminokwasów w przypadku konopi indyjskich

Aby uzyskać optymalne wyniki, zaleca się stosowanie aminokwasów raz na dwa do trzech tygodni, jeśli stosujesz aminokwasy w glebie. Z drugiej strony, jeśli stosujesz aminokwasy jako oprysk dolistny, powinieneś stosować go częściej — raz na pięć do siedmiu dni.

W przypadku etapów życia rośliny, w których nie wymaga dodatkowego azotu, nadal można stosować aminokwasy. W tym przypadku zaleca się częstsze stosowanie w rozcieńczonych ilościach za pomocą drobnych rozpylaczy. Dzięki temu Twoja roślina będzie mogła czerpać korzyści z aminokwasów bez wchłaniania zbyt dużej ilości azotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.