Sposoby Kontrolowania Zapachu Uprawy Cannabis

Sposoby kontrolowania zapachu uprawy cannabis w pomieszczeniu przeznaczonym do uprawy.

Kontrolowanie zapachu konopi to najlepszy sposób na zachowanie tajemnicy uprawy i uniknięcie skarg od natrętnych sąsiadów. Więc spójrzmy prawdzie w oczy. Jak lepiej kontrolować zapach bez szkody dla plonów?

W dzisiejszym artykule zebraliśmy kilka przydatnych metod. Następnie wszystko, co musisz zrobić, to wziąć pod uwagę opłacalność i wybrać metodę, która najlepiej pasuje do Twojej przestrzeni do uprawy.

1. Wybierz odmianę o słabym zapachu.

Wybór odmian jest prawdopodobnie jedną z pierwszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed założeniem uprawy konopi. Twój wybór odmian konopi może mieć duży wpływ na koszt kontroli zapachu. W zależności od genetyki, różne odmiany konopi wydzielają różne zapachy.

Wybierając odmianę o naturalnie słabym zapachu, możesz łatwo zaoszczędzić pieniądze na jego kontroli. Odmiany konopi w tej kategorii obejmują Durban Poison, Northern Lights, Shark’s Breath, Poison Express i Polar Express.

Te odmiany wydzielają niewiele lub wcale nie wydzielają zapachu. Durban Poison jest szczególnie popularny ze względu na swój bezzapachowy charakter. Northern Lights to kolejna odmiana konopi o słabym zapachu, opracowana specjalnie do hodowli w pomieszczeniach. Jeśli wyhodujesz jedną z tych odmian, uzyskasz wolne od zapachów środowisko w swojej przestrzeni i środowisku. Jeśli nie ograniczasz się do konkretnej odmiany konopi, jest to najłatwiejsza metoda kontroli zapachu.

2. Rozważ neutralizatory zapachów

Jeśli uprawa jest niewielka i ogranicza się tylko do kilku stanowisk z konopiami, możesz rozważyć neutralizatory zapachów. Produkty te są tanimi rozwiązaniami opracowanymi w celu stłumienia aromatów pochodzących z pąków konopi. Neutralizatory zapachów są łatwe w użyciu i łatwo dostępne w sklepach agrochemicznych.

Będziesz chciał lepiej zrozumieć składniki tych rozwiązań, zanim je wybierzesz. Neutralizatory zapachów są tak skuteczne, że długotrwałe stosowanie może zmienić smak i zapach Twoich zbiorów. Twój najlepszy wybór powinien zawierać składniki, które są biodegradowalne, nierakotwórcze i przyjazne dla skóry. Niektóre neutralizatory zapachów mają postać żeli i są prezentowane w słoikach z szerokim otworem. Możesz po prostu otworzyć te słoiki i zostawić je w pokoju do uprawy na wiele tygodni. Jednak prawdopodobnie odniesiesz większe sukcesy w kontrolowaniu zapachów na etapie kwitnienia. Możesz również rozważyć spraye neutralizujące zapachy. Są łatwe w aplikacji i zapewniają szybkie, niemal natychmiastowe działanie kontrolujące nieprzyjemny zapach.

3. Filtry węglowe

Sądząc po ich popularności, filtry węglowe są uważane za najskuteczniejszą metodę kontrolowania zapachu konopi. Jeśli Twój pokój do uprawy jest większy lub uprawiasz wiele stanowisk na tej samej przestrzeni, najlepszym wyborem będą filtry węglowe. Często spotyka się filtry węglowe instalowane jako część systemów wentylacyjnych dużych szklarni konopnych.

Chociaż filtry węglowe są drogie, wielu hodowców konopi nadal je preferuje. Urządzenia te, zawierają izolowane jednostki węgla aktywnego. Filtry węglowe są instalowane w taki sposób, że przepycha się przez nie zapach pączkującej marihuany. Dodatkowo potężny wentylator może być użyty do stworzenia jednokierunkowego przepływu powietrza, usuwając strumień powietrza z obszaru uprawy przez filtry węglowe.

4. Ustawianie ujemnego ciśnienia powietrza

Ta sztuczka doskonale sprawdza się w szklarniach i niewielkich powierzchniach uprawnych. Wszystko, co musisz zrobić, to kontrolować ilość powietrza wlotowego i wylotowego w twoim obszarze uprawy. Aby wytworzyć podciśnienie, do przestrzeni wzrostu powinno wchodzić więcej powietrza, a mniej z niej wypływać.

Wyciągasz więc przesiąknięte zapachami powietrze, zastępując je czystym, świeżym powietrzem. Jednym z najlepszych sposobów na wytworzenie podciśnienia jest użycie potężnego wentylatora wyciągowego, który wypycha powietrze przez wylot. Ta metoda jest skuteczna tylko wtedy, gdy na obszarze uprawy masz kilka roślin marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.