Utwardzanie Pąków Marihuany

Utwardzanie pąków marihuany jest prawdopodobnie najbardziej pomijanym etapem uprawy. Choć przez wielu pomijane, jest to bardzo ważne, zwłaszcza gdy planujesz przechowywać swoje zbiory. Zalecamy, aby zawsze utwardzać pąki przed przechowywaniem. Utwardzanie, jako proces powolnego suszenia, eliminuje wilgoć ze zbiorów przy użyciu kontrolowanej przestrzeni suszenia.

Gdy podczas utwardzania jest wystarczająca ilość wilgoci, roślina zachowuje swój skład kannabinoidów i terpenów. Oprócz ochrony zbiorów, utwardzanie nadaje plonom lepszy aromat i dym. Szczerze mówiąc, zakres korzyści, jakie można uzyskać z leczenia, jest nieograniczony. Wiele rzeczy związanych z uprawą konopi wiąże się z odpowiednimi umiejętnościami i procedurami.

Tak jak potrzebujesz kontrolowanego środowiska do wzrostu i odżywiania swojej rośliny, tak samo będziesz potrzebować kontrolowanej wilgotności, aby utwardzić swoje zbiory. Podczas utwardzania musisz mieć pełną kontrolę nad środowiskiem wewnętrznym. Suszenie i utwardzanie są podobne pod wieloma względami; jednak różnice są wyraźne. Twoja próbka powinna przeschnąć przed zakończeniem właściwego utwardzania. Jeśli tak się stanie, być może będziesz musiał nieco ponownie nawodnić swoje zbiory, aby proces był kontynuowany.

Doświadczeni hodowcy konopi mogą ponownie wprowadzić do próbki świeże pąki, skórki pomarańczy lub cytryny lub inne świeże warzywa. Możesz również ponownie zwilżyć pąki, bezpośrednio nakładając na pąki czystą wodę rozpyloną lub nałożoną za pomocą ręcznika. Musisz mieć pewność, że wprowadzenie wilgoci w razie potrzeby nie spowoduje wprowadzenia organizmów chorobotwórczych do pąków.

Przyrządy potrzebne do tego procesu są bardzo proste. Czasami wielkość pojemników i innego potrzebnego sprzętu zależy od liczby pąków, które wybrałeś do utwardzenia za jednym razem. Preferowanym pojemnikiem do utwardzania pąków konopi jest szklany słoik z szerokim otworem. Wybrany szklany słoik powinien również mieć gumową uszczelkę.

Należy unikać bezpośredniego kontaktu plastikowych lub drewnianych elementów z pąkami. Materiały te są lekko porowate i mogą oddziaływać chemicznie z kwasami fenolowymi i terpenami z twoich pąków. Jeśli tak się stanie, integralność i moc zbiorów konopi mogą prawdopodobnie zostać naruszone.

Jak utwardzanie poprawia siłę działania marihuany?

Utwardzone pąki konopi są nie tylko lepiej zachowane, ale także zapewniają najlepsze wrażenia z użytkowania.

1. Konwersja kannabinoidów

Podczas utwardzania proces metaboliczny przekształca kannabigerol (CBG) – niepsychoaktywny prekursor, w tetrahydrokannabinol (THC). Zgodnie z oczekiwaniami konwersja zwiększa zawartość THC w pąkach. Wynik konwersji i ilość THC wytworzonego w tym procesie konwersji zależy od stężenia CBD w świeżych zbiorach konopi przed utwardzeniem. Uważa się, że utwardzanie nie jest korzystne dla pąków konopi po 6 miesiącach. Jeśli trwa dłużej niż ten okres, THC może zostać przekształcone w CBN – niepsychoaktywny kannabinoid.

2. Dekarboksylacja

Dekarboksylacja to kolejny proces, który pomaga poprawić moc pąków podczas utwardzania. Podczas tego procesu grupa karboksylowa obecna w kannabinoidach jest odrywana, tworząc psychoaktywne kannabinoidy i uwalniając dwutlenek węgla. Procesy te generują więcej psychoaktywnych kannabinoidów w pąkach i sprawiają, że kannabinoidy są lepiej rozpuszczalne w wodzie. Zwiększona rozpuszczalność pomaga organizmowi lepiej metabolizować kannabinoidy w celu wchłaniania i wydalania. Gdy zachodzi dekarboksylacja, uwalnianie dwutlenku węgla uwalnia również obojętne składniki w pąkach. Ten proces znacznie zwiększa siłę twoich zbiorów konopi.

3. Poprawiony smak i zapach

Terpenoidy są ważnym składnikiem konopi, odpowiedzialnym za charakterystyczny zapach, dym i smak wielu odmian konopi. Związki te są bardzo lotne, a większa ich proporcja decyduje o sile pąków konopi. W trakcie utwardzania pąki przechodzą wiele zmian chemicznych, które wytwarzają więcej terpenów. Bogaty depozyt terpenów wpłynie na ostateczną moc pąków. To wyjaśnia, dlaczego utwardzone pąki konopi mogą smakować lepiej niż świeże pąki tej samej odmiany. Ponieważ związki te są lotne, reagują na wysokie temperatury szybciej niż kannabinoidy.

Nadmierne suszenie i ekspozycja na ciepło może rozłożyć zawartość terpenoidów w pąkach konopi.

4. Rozkład chlorofilu

Chlorofil to składnik rośliny konopi odpowiedzialny za zieloną pigmentację pąków i liści. Ten składnik odpowiada za ostry smak pąków konopi. Utwardzanie cały możliwy chlorofil w pąkach konopi, skutecznie usuwając ostry smak. Ponadto, gdy utwardzanie niszczy zielone pigmenty, poprawia się wygląd i kolor pąków konopi. Pąki mogą prawdopodobnie przybrać kolor fioletowy, złoty lub biały. Trichomy są również obiecane, gdy rozkłada się chlorofil.

5. Zmniejszona zawartość wilgoci

Świeże konopie mogą zawierać nawet 80% wilgoci. Na tym poziomie znacznie wzrasta tendencja do rozwoju bakterii. W przeciwieństwie do całkowitego suszenia, utwardzanie pozostawia wilgotność na poziomie około 10-15%. Ten idealny poziom ogranicza wzrost drobnoustrojów i zapobiega niszczeniu kannabinoidów i innych składników pąków. Dzięki temu możesz zachować utwardzoną marihuanę i nie bać się rozkładu przez długi czas.

Podsumowanie

Proces utwardzania może wydawać się dość prosty. Istnieje jednak wiele procesów, które Twoje pąki wykonują podczas tego procesu. Jeśli przegapisz utwardzanie i po prostu wysuszysz pąki, przegapisz wiele dodatkowych korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.