Wszystko Co Musisz Wiedzieć o Koronawirusie i Grypie

Teraz, gdy pogoda się zmienia, ważne jest, aby zrozumieć kilka rzeczy na temat COVID-19 i grypy.

Sezon grypowy występuje co roku w miesiącach jesienno-zimowych. Chociaż każdego roku liczba zachorowań jest różna, sezon grypowy zwykle rozpoczyna się w połowie października i kończy się w maju.

Ten rok jest wyjątkowy ze względu na istnienie COVID; podczas gdy środki zdrowotne i zachowywanie odstępu między ludźmi będą skuteczne w kontrolowaniu obu tych chorób, możesz spodziewać się dodatkowego stresu ze względu na podobieństwo tych dwóch chorób.

Teraz, gdy pogoda się zmienia, ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, jeśli chodzi o COVID i grypę. Oto kilka faktów, na które powinieneś zwrócić uwagę:

• Nawet jeśli nosisz maskę – musisz uważać na grypę

Wiele mówi się o ochronie, jaką zapewniają maski na twarz, w tym o tym, że ich stosowanie, wraz z odpowiednimi wytycznymi dotyczącymi dystansu społecznego, zwiększy prawdopodobieństwo, że rozprzestrzenianie się grypy będzie w pewnym stopniu kontrolowane.

Mimo to, nawet jeśli zrobisz wszystko dobrze, nadal możesz złapać wirusa. Chociaż wszystko, co robimy, aby się chronić, pomaga zmniejszyć ryzyko, nie oznacza to, że ryzyko jest zerowe, dlatego należy planować z wyprzedzeniem i jak najszybciej zaszczepić się na grypę.

• Szczepionka przeciw grypie nie sprawi, że będziesz chory

Chociaż szczepionka na grypę może wywołać lekką gorączkę i ból ramienia przez około dzień, nie spowoduje to zachorowania lub większego ryzyka złapania przeziębienia, grypy lub COVID.

Te działania niepożądane występują u niewielkich ilości osób stosujących prawie wszystkie rodzaje szczepionek i nie należy ich mylić z chorobą.

• Przebieg COVID oraz grypy jest inny

Podczas gdy wiele osób porównuje COVID i grypę z powodu wspólnych objawów, takich jak kaszel, dreszcze i gorączka, te wirusy w rzeczywistości są dość inne.

Wpływają na ludzi w różny sposób, są dla jednych bardziej niebezpieczne niż dla innych, mają różne okresy inkubacji i różne wskaźniki śmiertelności. Szczepienie przeciw grypie może pomóc ludziom zróżnicować chorobę i zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na szczególnie ciężką grypę, podczas gdy liczba przypadków COVID wzrasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.