Uważność Poprawia Jakość Wykonywanych Czynności

Uważność pomaga trzymać się teraźniejszości, eliminując z równania stany lękowe oraz stres.

Uważność to słowo, na które napotykamy się dość często w ostatnich czasach, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, jak modna jest obecnie medytacja. Jest to zdecydowanie pomocne narzędzie, nie tylko w celu relaksu, ale także do prowadzenia bardziej obecnego i satysfakcjonującego życia.

Uważność oznacza aktywne bycie obecnym i świadomym aktualnej chwili. Kiedy medytujesz i zamykasz oczy, bierzesz wdech i wydech, stajesz się bardziej uważny. Uważność pomaga rozproszyć niepokój i szeroki zakres stresu emocjonalnego.

Pewnie zastanawiasz się, jak uważność może ci pomóc w twoim życiu? Mamy dla ciebie kilka czynności, które uważność może ulepszyć!

• Ważne rozmowy

Ważne rozmowy zwykle obciążają emocjonalnie. Kiedy omawiamy ważne tematy z osobami, na których nam zależy, mogą one szybko przerodzić się w kłótnie i nie tylko. Uważność podczas omawiania tych rzeczy jest ważna, chociaż niezwykle trudna, ponieważ w grę wchodzą twoje emocje. Prowadzenie dialogu z samym sobą w trakcie rozmowy może pomóc, dając ci czas na sformułowanie swoich pomysłów i wykorzystując każdą okazję, by zadać sobie pytanie, dlaczego ta osoba myśli w ten sposób i jak możesz zapobiec kłótni.

Pomocne działania obejmują zadawanie sobie pytania, co czujesz, czy to smutek, szczęście czy niepokój, i pozwalanie swojemu ciału na doświadczanie tego. Pomaga również zadanie sobie pytania, jaki jest cel rozmowy, w ten sposób możesz trzymać się tego tematu, bez niepotrzebnego zbaczania z niego.

• Tworzenie sztuki

Niezależnie od tego, czy rysujesz, czy piszesz, uważność jest kluczem do Twojej przyjemności, pomagając Ci skupić się na zabawnej części pracy nad wynikiem końcowym. Koncentrowanie się na klawiszach laptopa, na długopisie, papierze czy na dotyku farby pomoże Ci uzyskać niemal terapeutyczne doświadczenie, takie, w którym nie skupiasz się na codziennym życiu, ale na tworzeniu historii, sklejaniu słów lub rysunku i malarstwie.

• Ćwiczenia fizyczne

Trening jest zwykle najlepszy, gdy czujemy się dobrze, niezależnie od tego, czy podnosimy ciężary na siłowni, tańczymy, czy biegamy. Często stosując uważność podczas treningów i skupiając się na tym, jak czują się nasze mięśnie i ciało, uzyskujemy lepsze wyniki. Chociaż nie jest to łatwe, celem uważności podczas ćwiczeń powinno być skupienie się na chwili, bez przeszkadzających negatywnych myśli lub wspomnień. Kiedy pojawią się myśli, spróbuj skoncentrować się na ich uwolnieniu i skupieniu się na ruchu swojego ciała.

• Czytanie

Czytamy cały czas za pośrednictwem tekstów, mediów społecznościowych, reklam i nie tylko. Czytanie beletrystyki i literatury faktu jest bardzo różne, więc stanowi doskonały początek dla uważności. Skoncentruj się na wyczuciu i zapachu strony, rodzaju czcionki i sposobie łączenia słów. Zauważenie tych drobnych szczegółów może pomóc ci zagubić się w historii i naprawdę ją docenić, zamiast po prostu czytać ją dla zabicia czasu.

• Bycie na haju

Na sam koniec, oczywiście bycie na haju jest o wiele lepsze, jeśli jesteśmy uważni podczas całego doświadczenia! Skoncentruj się na rytuale, takim jak zwijanie i zapalanie jointa, dotyk bonga i tak dalej. Powąchaj marihuanę, którą będziesz spożywać, i skup się na tym, jakie uczucie masz dotykając ją swoimi palcami.

Kiedy już zmielisz marihuanę i zwiniesz jointa, zapal go i poświęć mu całą swoją uwagę, jakbyś medytował. Spacer podczas palenia, najlepiej w spokojnym momencie dnia lub w otoczeniu natury, może pomóc w usprawnieniu procesu, a ruchy ciała odciągną Cię od wszelkiego rodzaju myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.