Palenie Marihuany w Ciąży

Często zdarzają się pytania dotyczące spożywania konopi indyjskich w czasie ciąży. Z jednej strony, kobiety w ciąży mogą czerpać korzyści z marihuany, ponieważ łagodzi ona ból, poprawia sen i zmniejsza nudności. Z drugiej strony kannabinoidy mogą wpływać na rozwój neurologiczny płodu (na lepsze lub gorsze), czyniąc palenie mniej atrakcyjnym. Czy spożywanie marihuany podczas ciąży jest bezpieczne?

Oto, co wiemy.

Korzyści ze spożywania marihuany podczas ciąży

Kiedy kobiety spożywają konopie indyjskie w czasie ciąży, nie dzieje się tak dlatego, że są osobami, które nie mogą zerwać z nałogiem. Bardziej prawdopodobne jest, że kobiety, które palą marihuanę w czasie ciąży, robią to ze względu na korzyści, jakie może zapewnić konsumpcja marihuany. Na przykład, konopie indyjskie mogą pomóc w leczeniu nudności i zachęcać do spożycia jedzenia.

Konopie indyjskie mogą również pomóc w zmniejszeniu bólu związanego z noszeniem człowieka. Ból pleców i nóg jest powszechny wśród kobiet w ciąży, co może powodować ograniczenie mobilności, powodując nadmierny stres zarówno dla mamy, jak i dziecka.

Ponadto, konopie indyjskie mogą promować spokojny sen, co jest szczególnie ważne w czasie ciąży. Badania pokazują, że brak snu podczas ciąży może powodować wyczerpanie i drażliwość, a także zwiększa prawdopodobieństwo cesarskiego cięcia i przedłużającego się porodu w wielkim dniu.

Wreszcie, spożywanie marihuany podczas ciąży lub karmienia piersią może pomóc przezwyciężyć smutek. Ponieważ depresja rodzica może powodować społeczny, emocjonalny i poznawczy spadek dziecka, uszczęśliwienie mamy pomimo wahań hormonalnych jest niezwykle ważne, a konopie indyjskie mogą pomóc.

Zagrożenia związane z konsumpcją konopi podczas ciąży

Chociaż badania są ograniczone, jedno z ostatnich badań opublikowanych w Narodowej Bibliotece Medycznej USA wykazało, że kannabinoidy, takie jak THC, mogą zmieniać rozwój neurologiczny płodu, ponieważ odnosi się do temperamentu, zaburzeń nastroju, koncentracji uwagi i wskaźników przestępczości (chociaż zauważa się, że potrzebne są dalsze badania, aby określić korelację). National Institute on Drug Abuse odwołuje się do tego badania i kilku innych, wyjaśniając ryzyko prenatalnej ekspozycji na kannabinoidy, chociaż ważne jest, aby pamiętać, że wiele źródeł posiada w swoich wynikach tytoń i alkohol, co czyni je znacznie mniej wiarygodnymi.

Niemniej jednak, prenatalna ekspozycja na konopie indyjskie jest w wielu obszarach uważana za znęcanie się nad dziećmi. W Teksasie kobiety mogą zostać oskarżone o „dystrybucję kontrolowanej substancji nieletnim”, podczas gdy przepisy Alabamy uznają to za „zagrożenie chemiczne”, jeśli wynik testu na THC u niemowlęcia będzie pozytywny. Chociaż ACOG zaleca, aby szpitale zaczynały od ustnych i pisemnych badań przesiewowych – i zawsze ujawniały badania przesiewowe leków – wiele szpitali nadal wymienia badanie tylko jako „standardowe badanie przesiewowe” i mimo to kontynuuje UA. Zasady różnią się w zależności od stanu, więc sprawdź lokalne przepisy przed porodem, jeśli stanowi to dla ciebie problem.

Badania nad prenatalną ekspozycją na marihuanę

Badania nad prenatalną ekspozycją na marihuanę są prawie tak zróżnicowane, jak opinie na ten temat. Na przykład badania wykazują istotną korelację między prenatalną ekspozycją na marihuanę a niższą inteligencją w wieku trzech lat (chociaż efekty były mediowane, gdy dziecko uczęszczało do przedszkola) oraz zwiększoną nadpobudliwością, impulsywnością i przestępczością w wieku 10 lat.

Badanie jamajskie sugeruje coś przeciwnego, stwierdzając, że „nie było znaczących różnic w wynikach testów rozwojowych między dziećmi matek używających i nieużywających marihuany, z wyjątkiem wieku 30 dni, kiedy dzieci użytkowników miały lepsze wyniki w dwóch klastrach Wagi Brazeltona: stabilność autonomiczna i refleks.” Badanie zwraca również uwagę na bezpośrednią korelację między wynikami rozwojowymi a frekwencją w szkole.

Istnieją również inne konflikty w danych, jak wyjaśniono w niniejszym podsumowaniu literatury badawczej. Według publikacji, z dwóch głównych przeprowadzonych badań, jedno odnotowuje deficyty pamięci w wieku 5-6 lat, a drugie nie. Co więcej, choć badania wskazują na deficyty pamięci i umiejętności werbalnych, dane na to nie wskazują.

Alternatywy do rozważenia

Każda ciąża jest inna. Podczas gdy niektóre kobiety uwielbiają to doświadczenie, inne cierpią z powodu ciągłego bólu, nieprzespanych nocy i niekontrolowanych problemów żołądkowych, takich jak nudności i zaparcia. Dla tych, którzy chcą złagodzić dyskomfort ciąży bez ryzyka wizyty CPS, rozważ następujące kwestie:

• Ciepłe kąpiele
• Masaże
• Kobiety powinny również starać się utrzymać zdrową wagę w ciąży i spać na boku na twardym materacu, aby zmniejszyć ból pleców i nóg
• Joga, medytacja
• Spożywanie wielu małych posiłków o niskiej zawartości cukru i tłuszczów
• Picie dużej ilości wody
• Ograniczenie stresu do minimum.

Zastanów się nad zatrudnieniem położnej, jeśli konsumpcja marihuany jest dla ciebie konieczna. Podobnie jak lekarze, położne posiadają państwowe certyfikaty do pomocy przy podstawowych porodach niskiego ryzyka, ale w przeciwieństwie do lekarzy nie przeprowadzają testów narkotykowych. Położne zdecydowanie wspierają poród naturalny i towarzyszą matce we wszystkich fazach porodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.