Efektywna Uprawa Marihuany Indoor

Dla tych, którzy mieszkają w jednym z tych miejsc, gdzie legalna jest marihuana, zaplanowanie pierwszej uprawy marihuany może być ekscytującym przedsięwzięciem. Aby ten proces przebiegał sprawnie, opracowaliśmy ten przewodnik po uprawie marihuany w pomieszczeniach.

Pierwsze rośliny marihuany

Istnieją dwa sposoby rozpoczęcia uprawy konopi – z nasionami lub klonami – i ważne jest, aby rozważyć zalety i wady obu przed rozpoczęciem tego projektu. Na przykład, chociaż klony mogą skrócić czas uprawy, nasiona rzadziej zanieczyszczają obszar uprawy. Jest to szczególnie ważne w środowisku wewnętrznym, ponieważ nie zawiera pożytecznych owadów i innych naturalnych opcji zwalczania szkodników.

Następnie rozważ najlepszy gatunek i rodzaj odmiany do uprawy. W uprawie w pomieszczeniach ograniczenia przestrzenne i czasowe są zazwyczaj surowsze, co wymaga starannego rozważenia zarówno gatunku, jak i rodzaju odmiany. Z tego powodu zalecamy rozpoczęcie od hybrydy z dominacją genów indica, ponieważ mają one tendencję do krótszego, gęstszego i szybszego wzrostu niż ich odpowiedniki z dominacją genów sativa, które mają tendencję do wysokiego i dużego wzrostu, i potrzebują więcej czasu aby dojrzeć.

Wymagania oświetleniowe do uprawy marihuany

Każda faza cyklu wzrostu ma wyjątkowe wymagania dotyczące oświetlenia. Sadzonki, które dopiero zaczynają kiełkować, najlepiej radzą sobie w całkowitej ciemności, dopóki nie osiągną wysokości około dwóch do trzech centymetrów. W tym momencie można je przenieść na podłoże hodowlane w ramach przygotowań do etapu wegetatywnego, który wymaga dużej ilości światła każdego dnia – w rzeczywistości od 13 do 24 godzin.

To w fazie wegetatywnej roślina zyskuje większość swojej masy i będzie rosła szybciej, im więcej otrzyma światła, chociaż wielu twierdzi, że roślina zyskuje na sile w ciemności i dlatego nalega na cykl świetlny 16/8 w tym czasie.

Gdy rośliny osiągną wystarczający rozmiar (który powinien wynosić około połowy ostatecznej wielkości), nadszedł czas, aby przełączyć się na cykl światła odpowiedni dla fazy kwitnienia: 12 godzin światła i 12 godzin całkowitej ciemności. Przy uprawie na zewnątrz dzieje się to naturalnie pod koniec września, gdy dni stają się krótsze, ale muszą być sztucznie stworzone w pomieszczeniu dla wszelkich niekwitnących automatycznie roślin konopi.

Cykl oświetlenia nie jest jedynym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy planowaniu oświetlenia pod uprawę konopi. Różne lampy do uprawy oferują różne spektrum i intensywność.

Właściwe oświetlenie jest kluczem do uzyskania dużych plonów

Oświetlenie jest ważną częścią udanej uprawy, ale może stać się dość uciążliwe, jeśli chodzi o wydajność cieplną. Rośliny konopi wymagają precyzyjnych warunków życia, jeśli mają produkować wysokiej jakości konopie z minimalną ilością nasion, a nadmierne temperatury (między innymi) mogą pogorszyć ten wynik.

Rośliny marihuany powinny być utrzymywane w temperaturze od 66 do 76 stopni Fahrenheita, co może się znacznie wahać w zależności od miejsca uprawy; rośliny uprawiane w piwnicy lub garażu mogą doświadczyć bardziej drastycznego spadku temperatury w nocy, gdy zgasną światła, więc dokładnie zaplanuj swoją lokalizację uprawy. I odwrotnie, rośliny trzymane przez długi czas pod gorącym światłem mogą się palić lub być zestresowane i wytwarzać nasiona, co sprawia, że ​​kontrola temperatury jest bardzo ważna.

Chociaż istnieje kilka świateł, których możesz użyć, aby zmniejszyć ciepło, często skończysz również na zmniejszeniu ostatecznej wydajności zbiorów. To jeden z powodów, dla których wentylacja jest tak ważna w uprawach w pomieszczeniach. Łatwy system wentylacji można zainstalować, wypompowując ciepło z górnej części growboxa, zastępując go chłodnym powietrzem u dołu. Pomoże to również kontrolować poziom dwutlenku węgla, a także wilgotność, która powinna być utrzymywana między 40 a 70 procent – ​​mniej, a rośliny mogą wyschnąć i obumrzeć, a więcej i istnieje ryzyko rozwoju pleśni. Higrometr może pomóc w śledzeniu wilgotności w pomieszczeniu do uprawy.

Składniki odżywcze to kolejna ważna część zdrowej uprawy konopi. Podobnie jak my, marihuana wymaga zbilansowanej diety, aby rozwinąć swój pełny potencjał, który różni się w zależności od etapu wzrostu. Rośliny w fazie wegetatywnej, powinny otrzymywać więcej azotu niż fosforu lub potasu, ponieważ azot wspomaga wzrost łodyg i liści. Po przejściu na cykl kwitnienia rośliny będą potrzebowały więcej fosforu i mniej azotu, aby zniechęcić się do tworzenia długich, żylastych pąków.

Wreszcie, obszary uprawy w pomieszczeniach będą musiały być utrzymywane w stanie sanitarnym, aby uniknąć inwazji szkodników. Jak wspomniano wcześniej, jednym z łatwych sposobów na zrobienie tego jest uniknięcie wprowadzania klonów (które mogą zostać skażone z innej uprawy lub środowiska podczas transportu), zaczynając uprawę od nasion. Powinieneś również dokładnie wyczyścić obszar uprawy roztworem wybielacza i wody przed rozpoczęciem uprawy i zawsze umyć ręce i zdjąć nadmiar odzieży przed wejściem na obszar uprawy.

Jeśli szkodniki przeniosą się do Twojego pomieszczenia do uprawy konopi, powinieneś być w stanie się ich pozbyć za pomocą organicznych sprayów na spodnią stronę liści (na przykład w przypadku inwazji mszyc) lub modyfikując warunki uprawy (np. kilka centymetrów gleby wysycha, aby odstraszyć komary).

Dostępnych jest wiele zasobów, które pomogą Ci nauczyć się tego, co musisz wiedzieć, aby wyhodować wilgotne pąki, ale prawdopodobnie najlepszym nauczycielem jest dobre, stare doświadczenie. Więc czytaj, planuj i uprawiaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.