Seniorzy Zaczynają Sięgać Po Marihuanę

Przeszliśmy długą drogę od „wojny z narkotykami”. Chociaż wiadomości o niebezpieczeństwach związanym z używaniem narkotyków były wówczas łatwo odbierane (przynajmniej przez większość), nadejście internetu i łatwo dostępnych informacji sprawiło, że coraz mniej osób się z nimi zgadza. Ludzie chcą informacji, badań naukowych i innych dowodów na poparcie twierdzeń i dzielą się nowo nabytą wiedzą za pomocą jednego kliknięcia przycisku.

To oczywiście świetna wiadomość dla ruchu marihuany – dzięki obfitości informacji o marihuanie i jej niesamowitym potencjale terapeutycznym. Takie wiadomości są szczególnie obiecujące, biorąc pod uwagę niedawny wzrost używania konopi indyjskich przez seniorów, ponieważ to właśnie ta grupa demograficzna może na tym najbardziej skorzystać. W rzeczywistości istnieje wiele sposobów, w jakie terapia konopiami może pomóc seniorom żyć szczęśliwszym, zdrowszym i bardziej satysfakcjonującym życiem.

Konopie indyjskie mogą zmniejszyć uzależnienie od leków na receptę u ​​seniorów

Niefortunny wpływ czasu na nasze ciała to taki, którego nie można zignorować. Wraz ze starzeniem się ciała pojawia się wiele fizycznych, psychicznych i emocjonalnych problemów (które się nasilają), co sprawia, że ​​życie w złotych latach jest mniej niż satysfakcjonujące dla wielu seniorów.

Aby zmniejszyć fizyczne, psychiczne i emocjonalne obciążenie starzejącego się ciała, seniorzy często trzymają się wielu leków na receptę, które same w sobie mogą mieć negatywny wpływ na organizm.

Na szczęście, konopie mogą uzupełniać lub zastępować wiele leków na receptę, w tym leki przeciwbólowe, antydepresanty, stymulanty i środki nasenne.

Wykazano również, że poprawia skuteczność leków, umożliwiając seniorom rzadsze leczenie bez dyskomfortu, co zmniejsza prawdopodobieństwo uzależnienia.

Nie należy lekceważyć znaczenia ograniczenia używania leków na receptę wśród seniorów. Nadużywanie narkotyków wśród osób powyżej 65 roku życia to rosnąca epidemia; w 2013 roku prawie 55 procent recept na opioidy zostało rozdanych seniorom (mimo że stanowią tylko 13 procent populacji), co oznacza wzrost o ponad 20 procent w ciągu ostatnich pięciu lat. Problem staje się oczywisty, gdy weźmiemy pod uwagę znaczny wzrost liczby wizyt w izbach przyjęć związanych z narkotykami wśród seniorów.

Seniorzy są również bardziej skłonni do przyjmowania wielu recept i mogą nadużywać swoich leków z wielu powodów, w tym ze względu na niepamiętanie o braniu ich, zwiększonej tolerancji i pogarszającego się stanu zdrowia. To sprawia, że ​​starsi dorośli są bardziej podatni na urazy związane z narkotykami (w tym śmiertelność), ponieważ próbują stosować wielu leków na raz. Używając marihuany jako suplementu leków na receptę, seniorzy mogą pomóc chronić swoje ciało przed wielką listą leków na receptę.

Potencjał terapeutyczny konopi wykracza daleko poza jej zdolność do leczenia bólu i promowania snu. Inną ważną korzyścią płynącą z konsumpcji marihuany przez seniorów jest jej zdolność do poprawy nastroju jej użytkowników. Jest to szczególnie korzystne dla osób starszych, biorąc pod uwagę ich zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia depresji.

Chociaż przyczyny depresji u seniorów różnią się w zależności od okoliczności (w tym zmniejszona mobilność lub zwiększona świadomość śmiertelności), wynik jest często taki sam: odosobnienie, utrata motywacji i szybki spadek zdrowia.

Konopie indyjskie jako leczenie depresji są dobrze znane i mogą przynieść niesamowite korzyści również w innych dziedzinach zdrowia. Zamiast cierpieć z powodu pogorszenia stanu zdrowia z powodu objawów depresji, seniorzy stosujący marihuanę w leczeniu depresji mogą doświadczyć podwyższonego nastroju i poprawy zdrowia.

Skłonność konopi do promowania śmiechu to kolejny powód, dla którego może poprawić zdrowie seniorów. Niektóre zaskakujące korzyści płynące ze śmiechu obejmują poprawę funkcjonowania układu odpornościowego, ochronę serca, zmniejszony poziom stresu, zmniejszenie bólu i rozluźnienie mięśni. Badania pokazują również, że śmiech wydłuża życie, co oznacza, że ​​seniorzy używający konopi będą nie tylko szczęśliwsi, ale także będą żyć dłużej, aby cieszyć się szczęśliwszym życiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.