Podlewanie Roślin Marihuany

Rośliny konopi zawierają około 90 procent wody. Transportują wodę przez swój układ krążenia, aby zamienić światło słoneczne (fotosynteza) i dwutlenek węgla (transpiracja) w żywność. Woda pomaga również transportować składniki odżywcze do rośliny i, pod warunkiem, że poziom pH jest wystarczający, pomoże tym składnikom odżywczym wchłonąć się do systemu korzeniowego.
Nie trzeba dodawać, że woda jest bardzo ważna dla zdrowia rośliny konopi.

Niestety łatwo przesadzić. Wielu początkujących hodowców ma tendencję do nadmiernego podlewania swoich roślin w nadziei na przyspieszenie procesu wzrostu (a może po prostu dlatego, że, jak każdy nowy rodzic, są po prostu bardzo podekscytowani obserwowaniem wzrostu ich roślin i chcą być zaangażowani w jak największym stopniu).

Pomimo dobrych intencji, nadmierne podlewanie roślin konopi może mieć szkodliwe konsekwencje. Na przykład, nadmierne podlewanie konopi może spowodować gnicie korzeni, co sprawi, że system korzeniowy nie może uzyskać wystarczającej ilości tlenu. Cechy charakterystyczne zgnilizny korzeni to zwinięte, żółknące liście i brązowe korzenie, które mogą być skręcone razem jako oznaka infekcji.

Ważne jest, aby podlewać rośliny konopi często (ale nie za często), a także używać odpowiedniego rodzaju wody. Jak więc przygotować wodę do rośliny marihuany? Zacznijmy od początku, czyli od wyboru doniczki.

Mając na uwadze, że będziesz chciał przesadzić swoją roślinę tylko raz (najwyżej) w trakcie cyklu wzrostu, aby zminimalizować stres, znajdź doniczkę, która będzie wystarczająco duża, aby pomieścić dojrzałą roślinę z wystarczającą ilością miejsca na ekspansję korzeni. Doniczka powinna posiadać również otwory drenażowe lub przynajmniej mieć możliwość uzyskania ich za pomocą wiertarki lub innego mechanizmu do wybijania otworów. Standardowe 5-galonowe wiadra ze sklepu z narzędziami sprawdzą się dobrze, ale istnieje również wiele doniczek przeznaczonych do uprawy konopi, które również służą temu celowi.

Następnie nadszedł czas na przygotowanie wody. Woda z kranu jest w porządku, ale powinna być odstawiona na co najmniej 24 godziny, aby ustabilizować poziom pH (również woda o temperaturze pokojowej jest mniej podatna na spowodowanie szoku u roślin). Po ustaleniu, zmierz poziom pH wody za pomocą podstawowych pasków testowych, a następnie dostosuj go za pomocą roztworu obniżającego pH zgodnie z Twoimi konkretnymi potrzebami. Ogólnie rzecz biorąc, gleba wymaga poziomu pH między 6,0 a 6,8, podczas gdy inne podłoża uprawowe wymagają poziomu pH między 5,5 a 6,0.

Po dostosowaniu pH nadszedł czas, aby dodać składniki odżywcze (pod warunkiem, że twoje rośliny przeszły fazę sadzonki). Ponieważ składniki odżywcze mogą spowodować szok dla roślin, jeśli zostaną wprowadzone zbyt szybko, zalecamy rozpoczęcie od około połowy do ¾ zalecanej „dawki” składników odżywczych zgodnie z etykietą produktu, a następnie powolne dodawanie ich, aż do osiągnięcia pełnej „dawki”. Nie przekraczaj jednej pełnej dawki składników odżywczych (zgodnie z instrukcją na opakowaniu), ponieważ może to spalić Twoje cenne rośliny. Jeśli dojdzie do spalenia składników odżywczych, nie martw się. Po prostu działaj szybko, aby wypłukać składniki odżywcze z gleby przed ponownym dodaniem dawki.

Jak często podlewać cannabis

Sadzonki szybko wysychają i dlatego wymagają dużej uwagi. W zależności od środowiska, sadzonki mogą wymagać podlewania dwa razy dziennie, ale za każdym razem tylko niewielką ilością wody. Z drugiej strony, większe rośliny powinny nieco wyschnąć – ale nie za bardzo! Daje to korzeniom możliwość oddychania i rozszerzania się, gdy szukają źródła wody.

Ważne jest, aby rośliny nie musiały zbyt długo czekać na wodę. Chociaż niektóre mogą być w stanie dojść do siebie po okresie suszy, nadmierne okresy suszy mogą spowodować, że kwitnące rośliny staną się hermafrodytyczne.

Ogólnie rzecz biorąc, większe rośliny należy podlewać co 2-3 dni wczesnym rankiem (lub zaraz po włączeniu światła w przypadku upraw w pomieszczeniach), aby poprawić wchłanianie składników odżywczych i zmniejszyć ryzyko pleśni. Pamiętaj, że częstotliwość podlewania zależy od podłoża i warunków środowiskowych. Dobrą zasadą określającą, czy twoja roślina jest gotowa do podlewania, jest włożenie palca w ziemię do pierwszego knykcia (około 5 cm). Jeśli gleba jest sucha, czas na podlewanie. Jeśli gleba jest nadal mokra, wstrzymaj się na kolejny dzień.

Kiedy w końcu nadszedł czas na podlewanie, technika jest dość prosta. Używając konewki do płynnego, delikatnego rozprowadzania, wylej bogatą w składniki odżywcze wodę na całą powierzchnię gleby lub podłoża uprawowego. Podlewaj dokładnie, aż nadmiar wody spłynie z dna donicy. Niektórzy sugerują, aby około 20 procent dodanej wody spłynęło, ponieważ pomaga to zapewnić równomierne rozprowadzenie wszystkich składników odżywczych w całym systemie korzeniowym.

Dwa tygodnie przed zbiorami spłucz rośliny czystą wodą o zrównoważonym pH i temperaturze pokojowej, aby usunąć wszelkie niewykorzystane składniki odżywcze, poprawić smak pąków i zmniejszyć ostrość dymu. Aby właściwie spłukać konopie, wlej obfitą ilość czystej wody (zamiast wody wzbogaconej w składniki odżywcze) na glebę, pozostaw ją na kilka minut, aby zebrać resztki składników odżywczych, a następnie ponownie spłucz czystą wodą. W ciągu dwóch tygodni roślina zużyje wszelkie resztki składników odżywczych w samej roślinie i wypłucze resztki z podłoża uprawowego.

Podobnie jak wszystkie żywe organizmy, rośliny konopi potrzebują wody do wzrostu, ale częstotliwość i ilość wody, której potrzebują, będzie się różnić w zależności od ich wielkości, etapu wzrostu i podłoża. Aby pomóc złagodzić zamieszanie dotyczące najlepszego sposobu podlewania roślin konopi, po prostu postępuj zgodnie z naszym łatwym przewodnikiem podlewania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.