Czy Palenie Marihuany Przed Operacją Jest Bezpieczne?

Nie ma nic bardziej wywołującego lęk niż operacja, która wymaga znieczulenia. „Zawczasu po prostu wypalę trochę marihuany”, możesz myśleć, „żeby się uspokoić”. Zatrzymaj się na chwilę. Spożywanie marihuany przed operacją może narazić Cię na większe ryzyko powikłań zarówno w trakcie, jak i po zabiegu. Aby pomóc Ci zachować bezpieczeństwo podczas operacji, oto wszystko, co musisz wiedzieć o konopiach indyjskich i operacjach.

O co chodzi z konopiami indyjskimi i znieczuleniem

Konopie indyjskie mają tendencję do obniżania ciśnienia krwi i podnoszenia tętna. Prawdopodobnie będzie to słabo oddziaływać ze znieczuleniem, które ma tendencję do robienia tego samego, a tym samym łagodzi skutki znieczulenia. Powoduje to dłuższe przebywanie pod wodą i utrudnia wybudzenie się.

Palenie marihuany powoduje również wzrost ilości plwociny, a palacze mają nadczynność dróg oddechowych, co może powodować kaszel i aspirację podczas i po operacji.

Kaszel po operacji może również powodować krwawienie wewnętrzne i krwiaki. A dla tych, którzy mają nadciśnienie, połączenie znieczulenia, marihuany i leków na nadciśnienie może potencjalnie prowadzić do niedociśnienia lub nienormalnie niskiego ciśnienia krwi. Dodatkowo, dym z konopi zawiera tlenek węgla, który hamuje dotlenienie krwi i zmniejsza przepływ krwi, co może prowadzić do śmierci tkanek, większej liczby blizn i wolniejszego gojenia się ran. A jeśli palisz marihuanę, jest bardziej prawdopodobne, że niż osoby niepalące znajdziesz się pod respiratorem i rozwiniesz nieprzyjemne powikłania, takie jak zapalenie płuc.

Kolejna komplikacja pojawia się wraz ze znieczuleniem. Badania pokazują, że propofol, często stosowany środek znieczulający, musi być podawany w większych dawkach palaczom wszelkiego rodzaju, nie tylko palaczom marihuany.

Jeśli nie możesz obejść się bez marihuany…

Oczywiście, jeśli chodzi o ostateczną odpowiedź, czy spożywanie marihuany przed operacją jest dopuszczalne, istnieje kilka zmiennych, które wchodzą w grę – utrudniając udzielenie prostej odpowiedzi tak lub nie. Ostatecznie, jeśli możesz zrezygnować z konsumowania marihuany przed operacją, jest to prawdopodobnie najbezpieczniejsza zabawa, jednak jeśli czujesz, że nie możesz zrobić sobie przerwy od swoich nawyków związanych z konopiami, rozważ zastosowanie się do wskazówek zawartych w tej sekcji.

Współzałożyciel Amerykańskiej Akademii Medycyny Kannabinoidowej, ekspert kliniczny i autor Drugs Are Not The Devil’s Tools, dr David Bearman, zaleca niepalenie przez co najmniej kilka godzin przed operacją.

Mówi, że większość pacjentów przychodzi na operację około trzech godzin przed zaplanowanym czasem, a efekty marihuany, w zależności od siły działania, zwykle trwają około półtorej do dwóch i pół godziny. Niepalenie marihuany w tym trzygodzinnym oknie czasowym również pomoże oczyścić plwocinę.

Jeśli zdecydujesz się spożywać konopie indyjskie przed zabiegiem, najbezpieczniejszą opcją są artykuły spożywcze. Aby umieścić marihuanę w kategorii niższego ryzyka, całkowicie omiń palenie i trzymaj się takich produktów jak oleje czy artykuły spożywcze. Nie zwiększa to produkcji plwociny, ale ma bardziej zmienny wpływ na organizm. Wiedza o tym, jak długo pozostanie w Twoim systemie, potencjalnie wpływając na ciśnienie krwi i tętno, jest ważna nie tylko dla Ciebie, ale przede wszystkim dla anestezjologa.

Stosowanie marihuany po operacji

Od dawna wiadomo, że konopie indyjskie mogą pomóc zmniejszyć ból i zmniejszyć zależność od bardziej niebezpiecznych leków pooperacyjnych, takich jak opioidy. Jeśli jednak procedura obejmuje na przykład okolice brzucha, palenie marihuany może powodować kaszel, który może cię dosłownie rozerwać (zwłaszcza jeśli będziesz posiadać dużą ilość szwów!).Po raz kolejny, używanie marihuany drogą inną niż palenie byłoby zdecydowanie rozsądniejszym sposobem postępowania.

Podsumowanie

Bez względu na to, ile marihuany spożywasz jakąkolwiek metodą, ważne jest, aby szczerze porozmawiać z lekarzem o historii stosowania marihuany. Umożliwi to anestezjologowi wypatrywanie ewentualnych komplikacji, a zespół medyczny może wyraźniej pokierować przebiegiem leczenia. Nieujawnienie używania konopi indyjskich może dosłownie narazić Cię na niebezpieczeństwo podczas operacji, więc po prostu bądź szczery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.