Palenie Marihuany w Celu Osiągnięcia Lepszego Zdrowia

Mimo, że jedne badania wykazały, że palenie jest szkodliwe dla naszego zdrowia, wyniki innych pokazują, że marihuana jest jak najbardziej korzystna dla naszego zdrowia, nawet gdy jest palona.

Czy palenie marihuany jest złe?

Przez całe życie mówiono nam, że palenie szkodzi zdrowiu. Wiemy, że palenie zwiększa ryzyko wystąpienia raka. Wiemy, że palenie sprawia, że nasze płuca pokrywają się czarną sadzą – prawie tak samo, jak rozpalenie ognia w kominku powoduje gromadzenie się sadzy, ale zamiast ognia, chodzi tu o naszą zdolność oddychania. Każdy lekarz powie ci, że palenie szkodzi zdrowiu oraz karze ci natychmiast odstawić papierosy.

Kiedy więc marihuana zaczęła pojawiać się na rynku jako potencjalne lekarstwo, lekarze przyjęli sceptyczną postawę z bardzo ważnych powodów.

Palenie w celu osiągnięcia lepszego zdrowia

To wydaje się oczywiście absurdalne, ale wiele badań zaczyna pokazywać, że palenie marihuany nie jest wcale takim złem, jakie kiedyś uważano. Istnieje sporo dobrych korzyści palenia cannabis. Udowodniono, że marihuana pomaga w wielu chorobach neurologicznych. Zmniejsza napady padaczkowe. Pomaga uleczyć naszą głowę. Pacjenci z niektórymi rodzajami raka obserwują, jak posiadane przez nich komórki rakowe kurczą się, a nawet całkowicie znikają. Nerwy się rozluźniają.

Patrząc na korzyści stosowania marihuany, wiele osób zastanawia się, czy istnieje jakiś prawdziwy minus tej rośliny. Istnieją nawet raporty, o tym, jak pozytywne efekty roślina wywiera na całą strefę wellness.

Istnieją jednak osoby, które argumentują, że marihuana upośledza możliwość wydawania obiektywnych osądów i sprawia, że nie jesteś w stanie jasno myśleć… ale czy nie jest tak w przypadku większości leków mających za zadanie zmniejszanie doświadczanego bólu?

Niezależnie od tego, czy palisz, by zmniejszyć doświadczany ból, czy zażywasz leki, nie powinieneś wsiadać za kierownicę swojego pojazdu. Wiele osób, które mają czynienia z przewlekłym bólem, twierdzi, że marihuana wpływa na nich znacznie łagodniej pod względem codziennych zadań niż tabletki przeciwbólowe czy opiaty.

Dodatkowo, palenie marihuany nie spowoduje tak mocnego uszkodzenia ciała, które powodują środki przeciwbólowe.

Może palenie nie jest jednak najlepszym dostępnym sposobem…

Istnieje kilka wad palenia. Po pierwsze, po prostu śmierdzisz. Możesz kupić filtry i tym podobne, aby twoje dłonie nie śmierdziały, jednak prawdopodobnie zapach utrzyma się nadal na twoich ubraniach oraz włosach. I oczywiście – wielką wadą palenia marihuany jest fakt, że nie jest to wciąż legalne w wielu miejscach na świecie (jeszcze!).

Istnieje coraz więcej produktów spożywczych z dodatkiem marihuany. Od wypieków, po twarde cukierki i wszystko inne, co tylko możesz sobie wyobrazić. To wszystko razem, zapewnia wiele różnych sposobów na konsumpcję marihuany.

Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym nie do końca jest to legalne, możesz postawić na olej CBD. Olej CBD pochodzi z tej samej rośliny, ale jest filtrowany w taki sposób, ale nie zawierał w ogóle THC. Oznacza to, że nie oblejesz testu na obecność narkotyków, ale będziesz w stanie uzyskać te same korzyści medyczne.

Podsumowanie

Wniosek jest jeden: decydowanie, czy używanie marihuany dla zdrowia jest dobre czy nie, powinno być wyborem indywidualnym i nie zależnym. Każdy z nas posiada inny układ endokannabinoidowy. Oraz każdy z nas posiada inny powód dla którego chce spożywać marihuanę.

Może palenie marihuany wcale nie jest tak szkodliwe, jak większość osób to przedstawia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.