Jednostki Chorobowe Kwalifikujące do Terapii Medyczną Marihuaną

Chociaż różnią się one nieznacznie w zależności od stanu oraz kraju, niektóre schorzenia i choroby są uwzględnione w warunkach kwalifikujących do leczenia medyczną marihuaną w nich wszystkich.

Jakie jednostki chorobowe kwalifikują się do terapii medyczną marihuaną?

Medyczna marihuana stanowi bezpieczną, skuteczną i niedrogą alternatywę dla wielu silnie uzależniających, nieskutecznych i drogich leków na receptę. Udowodniono, że konopie indyjskie mają wiele zalet medycznych, co sprawia, że ​​ich używanie jest legalne w wielu stanach USA i na całym świecie. Jednak powinieneś wiedzieć, że aby zakwalifikować się do tego leczenia, musisz doświadczać określonych warunków kwalifikujących.

Pomimo tego, że są nielegalne w USA na poziomie federalnym, konopie indyjskie zostały zalegalizowane w wielu stanach do celów medycznych. Pacjenci muszą posiadać diagnozowaną chorobę umieszczoną na liście warunków kwalifikujących do leczenia medyczną marihuaną w miejscu, w którym mieszkają, aby otrzymać tego rodzaju leczenia.

Osoba kwalifikująca się może ubiegać się o kartę medycznej marihuany na podstawie pisemnego zalecenia wydanego przez lokalnego lekarza. Podobnie, ci pacjenci mogą uzyskać upoważnienie do odwiedzania przychodni oraz uzyskać dostęp do produktów na bazie medycznej marihuany. Należy jednak pamiętać, że jest to dozwolone tylko w stanach, w których rekreacyjna marihuana jest legalna. Pamiętaj także, że niektóre produkty z medyczną marihuaną dostępne dla pacjentów nie są dostępne dla zwykłych, dorosłych konsumentów.

Warunki kwalifikujące do leczenia medyczną marihuaną różnią się nieznacznie w zależności od stanu, więc każdy stan określa własną listę warunków kwalifikujących, w przypadku których pacjenci mogą kwalifikować się do leczenia za pomocą medycznej marihuany. Na przykład, pacjentów cierpiących na zespół stresu pourazowego można legalnie leczyć medyczną marihuaną na Florydzie, ale jak dotąd nie jest to możliwe w Nowym Jorku. Jednak niektóre schorzenia i choroby są uwzględnione w warunkach kwalifikujących do medycznej marihuany we wszystkich stanach. Są to takie choroby jak:

• Rak
• AIDS
• Padaczka
• Stwardnienie rozsiane
• Jaskra.

Należy pamiętać, że w niektórych stanach lekarze mogą zalecić medyczną marihuanę dla osób, których stan nie jest wymieniony powyżej.

Oprócz wyżej wymienionych problemów zdrowotnych, które są wspólne dla wszystkich stanów w USA, udowodniono, że marihuana leczy również wiele innych chorób. Marihuana może leczyć chorobę Alzheimera, przewlekłe nudności, zapalenie stawów, chorobę Leśniowskiego-Crohna, chorobę Parkinsona, zespół jelita drażliwego (IBS), zaburzenia żołądkowo-jelitowe, migreny, stany lękowe… lista ta jest naprawdę długa.

Co dzieje się poza USA? Np. w Kanadzie tysiące mieszkańców jest uprawnionych do używania i posiadania medycznej marihuany. Jednak nie we wszystkich kanadyjskich miastach można do niej uzyskać łatwy dostęp. Pomimo faktu, że medyczna marihuana w Albercie (zachodnia prowincja Kanady) jest legalna, nie zawsze jest ona dostępna. Poza tym wielu Kanadyjczyków nie jest świadomych zdrowotnych oraz medycznych korzyści cannabis.

Europa również jest nie do końca zrozumiała, i trudno jest ocenić oraz oddzielić jeden kraj od drugiego w kontekście medycznej marihuany. Co więcej, w każdym kraju istnieją inne przepisy dotyczące wykorzystania marihuany do celów rekreacyjnych oraz medycznych. Wystarczy wspomnieć, że Polska jest ostatnim krajem w Unii Europejskiej, który zalegalizował medyczną marihuanę. Najbardziej rygorystyczne przepisy dotyczące marihuany obowiązują w Japonii, Chinach, Korei Południowej, Wietnamie, Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Malezji, Indonezji, Nigerii, Norwegii, Ukrainie i Turcji.

Niestety większość ludzi nie wie, czy przysługuje im leczenie medyczną marihuaną czy nie. Dlatego też, wielu pacjentów nie uważa marihuany za legalną formę leczenia ich problemów zdrowotnych. Jednak w miarę jak status prawny medycznej marihuany ewoluuje na całym świecie, ludzie coraz częściej rozważają jej wykorzystanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.