Jaskra i marihuana – oto jak to działa

Jaskra jest jedną z najczęściej występujących chorób oczu na świecie. Choroba polega na zwiększonym ciśnieniu wewnętrznym oka, powodując uszkodzenie nerwów optycznych i ostatecznie prowadząc do utraty wzroku.

W większości przypadków nieodwracalnej utraty wzroku przyczyną jest jaskra.
Mimo że FDA nie zatwierdziła zastosowania marihuany jako opcji leczenia jaskry, wielu pacjentów stosuje to alternatywne leczenie terapeutyczne i zgłasza poprawę swojego stanu zdrowia.

Według kilku badań naukowych marihuana działa na różne sposoby łagodząc objawy jaskry.
Medyczna marihuana pomaga w obniżeniu ciśnienia wewnątrzgałkowego

Jak wspomnieliśmy wcześniej, podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe znane również pod pojęciem nadciśnienia ocznego jest głównym powodem rozwoju jaskry. 90% przypadków jaskry jest spowodowanych nadciśnieniem ocznym. Ten wzrost ciśnienia w wewnętrznych komorach optycznych występuje, gdy szybkość drenażu cieczy wodnistej jest mniejsza niż szybkość jej wytwarzania. Zwiększone ciśnienie w przedniej i tylnej komorze oka może spowodować uszkodzenie nerwów wzrokowych. Poważne uszkodzenie nerwów może prowadzić do całkowitej ślepoty.

Wieloletnie badania przeprowadzone na jednym z uniwersytetów USA wykazało, że marihuana może być skuteczna w zmniejszaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Stwierdzono również, że krople do oczu zawierające marihuanę zwiększają działanie terapeutyczne powszechnie stosowanych tradycyjnych leków przepisywanych w leczeniu jaskry.

Medyczna marihuana zapobiega nadmiernemu rozszerzeniu się źrenicy

Pacjenci cierpiący na jaskrę często doświadczają nadmiernego rozszerzenia się źrenicy, co ostatecznie prowadzi do stanu, w którym wodniak uwięziony w komorach optycznych powoduje zwiększenie ciśnienia w rogówce. Jeden ewidentny przypadek wykazał, że spożywanie marihuany znacznie odciąża źrenice u pacjentów z jaskrą, pomagając w odprowadzeniu cieszy wodnistej z komór optycznych.

Medyczna marihuana zapobiega powstawaniu przewlekłej jaskry dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu

Naukowcy zasugerowali, że łagodne i uporczywe zapalenie w miejscu drenażu cieczy wodnistej jest jednym z powodów, dla których ludzie cierpią na przewlekłą jaskrę. Cannabis zostało przebadane pod kątem działania przeciwzapalnego, i jak się okazuje, medyczne produkty z marihuaną można stosować do stopniowego leczenia podstawowej przyczyny jaskry.
Oprócz leczenia głównych przyczyn jaskry, medyczna marihuana pomaga również w rzadkich przypadkach choroby (jaskra z zamkniętym kątem przesączania lub CAG), w których pacjenci cierpią z powodu bólu.

Jak widać, medyczna marihuana działa na wiele sposobów wspomagając leczenie jaskry. Koniecznie daj nam znać, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczącego tego tematu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.