Jaskra i marihuana – oto jak to działa

Jaskra i marihuana   oto jak to działa, CBDLeczy.pl
Jaskra jest jedną z najczęściej występujących chorób oczu na świecie. Choroba polega na zwiększonym ciśnieniu wewnętrznym oka, powodując uszkodzenie nerwów optycznych i ostatecznie prowadząc do utraty wzroku.

W większości przypadków nieodwracalnej utraty wzroku przyczyną jest jaskra.
Mimo że FDA nie zatwierdziła zastosowania marihuany jako opcji leczenia jaskry, wielu pacjentów stosuje to alternatywne leczenie terapeutyczne i zgłasza poprawę swojego stanu zdrowia.

Według kilku badań naukowych marihuana działa na różne sposoby łagodząc objawy jaskry.
Medyczna marihuana pomaga w obniżeniu ciśnienia wewnątrzgałkowego

Jak wspomnieliśmy wcześniej, podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe znane również pod pojęciem nadciśnienia ocznego jest głównym powodem rozwoju jaskry. 90% przypadków jaskry jest spowodowanych nadciśnieniem ocznym. Ten wzrost ciśnienia w wewnętrznych komorach optycznych występuje, gdy szybkość drenażu cieczy wodnistej jest mniejsza niż szybkość jej wytwarzania. Zwiększone ciśnienie w przedniej i tylnej komorze oka może spowodować uszkodzenie nerwów wzrokowych. Poważne uszkodzenie nerwów może prowadzić do całkowitej ślepoty.

Wieloletnie badania przeprowadzone na jednym z uniwersytetów USA wykazało, że marihuana może być skuteczna w zmniejszaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Stwierdzono również, że krople do oczu zawierające marihuanę zwiększają działanie terapeutyczne powszechnie stosowanych tradycyjnych leków przepisywanych w leczeniu jaskry.

Medyczna marihuana zapobiega nadmiernemu rozszerzeniu się źrenicy

Pacjenci cierpiący na jaskrę często doświadczają nadmiernego rozszerzenia się źrenicy, co ostatecznie prowadzi do stanu, w którym wodniak uwięziony w komorach optycznych powoduje zwiększenie ciśnienia w rogówce. Jeden ewidentny przypadek wykazał, że spożywanie marihuany znacznie odciąża źrenice u pacjentów z jaskrą, pomagając w odprowadzeniu cieszy wodnistej z komór optycznych.

Jaskra i marihuana   oto jak to działa, CBDLeczy.pl
Medyczna marihuana zapobiega powstawaniu przewlekłej jaskry dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu

Naukowcy zasugerowali, że łagodne i uporczywe zapalenie w miejscu drenażu cieczy wodnistej jest jednym z powodów, dla których ludzie cierpią na przewlekłą jaskrę. Cannabis zostało przebadane pod kątem działania przeciwzapalnego, i jak się okazuje, medyczne produkty z marihuaną można stosować do stopniowego leczenia podstawowej przyczyny jaskry.
Oprócz leczenia głównych przyczyn jaskry, medyczna marihuana pomaga również w rzadkich przypadkach choroby (jaskra z zamkniętym kątem przesączania lub CAG), w których pacjenci cierpią z powodu bólu.

Jak widać, medyczna marihuana działa na wiele sposobów wspomagając leczenie jaskry. Koniecznie daj nam znać, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczącego tego tematu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.