Stosowanie cannabis u kobiet w ciąży

Cannabis stosowane było od tysięcy lat przez kobiety w ciąży. Marihuana oferuje wiele zalet dla kobiet, które muszą znosić ogromny stres związany z porodem dziecka.

„Poranne mdłości” to jedna z najczęstszych dolegliwości występujących podczas ciąży – cannabis dobrze znane jest ze swoich właściwości zapobiegających mdłościom oraz pobudzania apetytu. Zwiększone spożycie żywności jest bardzo ważne, szczególnie dzisiaj, gdy matki niechętnie jedzą ze względu na społeczne stereotypy dotyczące otyłości oraz dodatkowych kilogramów. Zwiększone spożycie żywności przez kobiety w ciąży zapewnia płodowi lepsze zdrowie na wszystkich etapach ciąży.

Ciąża może powodować zaburzenia równowagi hormonalnej u niektórych kobiet, co z kolei może powodować ogromne zmiany doświadczanych emocji. Wiadomo, że marihuana pomaga kobietom w osiągnięciu większej równowagi hormonalnej i może pomóc kobietom w lepszym skupieniu się na ich własnym zdrowiu. Natomiast zwiększone odczuwanie dotyku może pomóc matce lepiej dostosować się do rytmu płodu.

„Cannabis może również okazać się niesamowicie przydatne w przypadku pary oczekującej na dziecko – utrzymując ich więź, wzmacniając ją, oraz pomagając rozwiązać wiele problemów i stresów dnia codziennego. Sugeruje się, że jeśli na horyzoncie pojawia się kłótnia, partnerzy są zmęczeni, bolą ich mięśnie, aby dobrze przespać noc wystarczy zapalić marihuanę, zacząć nawzajem masować swoje ciała, skupić się na aromaterapii, kochać się. Takie działanie jest gwarancją tego, że partnerzy rano poczują się o wiele lepiej,” – dr Kate.

Ciąża i marihuana

Ciąża znana jest z dużego dyskomfortu fizycznego, a konopie działają dobrze jako środek przeciwzapalny i przeciwbólowy, a także zmniejszają charakterystyczny stres związany z ciążą poprzez rozluźnienie skurczów macicy.

Dzieci cannabis

“Prenatal Marijuana Exposure and Neonatal Outcomes in Jamaica: An Ethnographic Study” stwierdziło, że dzieci prenatalne użytkowników cannabis wykazały o wiele wyższe wyniki w teście dotyczącym uczenia się bez wykorzystania stymulacji słuchowej oraz dotykowej, większą czujność, większą łatwość w uzyskiwaniu komfortu, i rzadziej doświadczały płaczu niż typowe dzieci po pierwszym tygodniu urodzenia. Po trzydziestu dniach dzieci wykazywały wyższą czujność, solidniejsze dobrowolne i mimowolne systemy odruchowe, mniejszą drażliwość i lepsze umiejętności organizacyjne niż dzieci urodzone przez matki nie palące marihuany. Długoterminowe badania wykazały, że nie ma spójnych dowodów na jakiekolwiek znaczące różnice w rozwoju dzieci pochodzących od matek palących marihuanę oraz tych, które marihuany nie palą.

Podsumowanie

Konopie indyjskie mogą być wielką korzyścią dla rozwoju trwałego znaczącego związku i mogą pozwolić na wychowanie dzieci, które są normalne lub nawet powyżej średniej (odnośnie ich rozwoju). Wychowywanie dzieci w środowisku miłości z pewnością sprawi, że będą się one wyróżniać.

Oczywiście, marihuana powinna być stosowana z zachowaniem umiaru i uzyskane efekty z pewnością będą się różnić w zależności od danej osoby oraz od rodzaju wykorzystywanej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.