Plusy i minusy uprawiania innych odmian

Plusy i minusy uprawiania innych odmian marihuany w jednym pokoju uprawy.

Dzisiaj przedstawimy wam wszystkie korzyści oraz wady uprawy różnych odmian cannabis w tej samej przestrzeni uprawy. Przy odrobinie dobrego planowania oraz odpowiedniego przygotowania z pewnością nie jest to tak trudne, jak może się wydawać.

Kiedy zamierzasz uprawiać cannabis pod uwagę należy kilka czynników, jak na przykład pokój, w którym masz zamiar uprawiać, oświetlenie, wentylację, składniki odżywcze, styl uprawy oraz oczywiście odmianę, którą masz zamiar uprawiać. Większość hodowców zazwyczaj wybiera jedną odmianę, i jest to preferowane podejście wielu osób. Jest również dla niego dobry powodów: równy baldachim oraz fakt, że rośliny potrzebują tych samych składników odżywczych i kwitną w tym samym czasie.

Ale co jeśli masz ochotę na więcej odmian i trochę więcej różnorodności? No bądźmy szczerzy: uprawa jednej odmiany naraz jest o wiele łatwiejsza pod względem pracy i opieki, ale zmusza cię do palenia tej samej odmiany w kółko, a z czasem może się to stać naprawdę nudne. Jeśli tak właśnie jest w twoim przypadku, interesującym może okazać się jednoczesne uprawianie różnych odmian w jednym pomieszczeniu.

Takie podejście do uprawy ma zarówno swoje wady jak i zalety, dlatego też opracowaliśmy artykuł, w którym omówimy jedno i drugie. Ze względu na to, że uprawa kilku odmian naraz nie jest problemem jeśli uprawiasz marihuanę outdoor (ponieważ jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich roślin), dzisiaj skupimy się na uprawie indoor z różnymi odmianami w tym samym pomieszczeniu.

Pamiętaj jednak, że dla celów tego artykułu skupiamy się na cechach takich jak uprawa i kwitnienie, a nie wpływ na zapach czy smak danej odmiany.

• Planowanie uprawy wieloodmianowej

Pomyślny rozwój kilku różnych roślin zwykle sprowadza się do odpowiedniego przygotowania. Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, ile roślin zmieści się w twoim pokoju uprawy tak, aby go nadmiernie nie przepełnić. Oznacza to zarówno wymiar poziomy jak i pionowy. Następnie, a co ważniejsze, powinieneś zdecydować, jakie odmiany chcesz razem uprawiać. Chcesz uprawiać razem różne indici czy raczej różne hybrydy? Najtrudniejszą i najbardziej mistrzowską rzeczą jest uprawianie razem czystych indic i czystych sativ, ponieważ ich cechy wzrostu są kompletnie różne. Z tego powodu nie zalecamy takiego wyboru, dopóki faktycznie nie jesteś na poziomie zaawansowanym jeśli chodzi o uprawę marihuany. Trzymaj się odmian hybrydowych, które mają podobne wzorce wzrostu, ale bardzo różne efekty, smaki i aromaty.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się jakie wady i zalety ma ten styl uprawy.

• Zalety uprawy kilku odmian na raz

1. Większa różnorodność odmian.

Jak już wspomnieliśmy we wstępie artykułu, może okazać się trochę nudno palić tę samą odmianę przez cały czas. Jeśli hodujesz wiele odmian jednocześnie, z pewnością w końcu uzyskasz większą różnorodność odmian. Oznacza to wiele różnych efektów, zapachów, profili terpenowych, smaków itp. Niektórzy lubią palić indici przez cały dzień, inni preferują hybrydy, a jeszcze inne osoby wolą sativy. Jeśli jesteś takim rodzajem użytkownika – to okej. Ale pamiętaj, że marihuana ma tak wiele odmian, że szkoda byłoby tego nie wykorzystać choć w najmniejszym stopniu.

Dzięki kilku odmianom w słoikach będziesz mógł dostosować swoje palenie do własnych potrzeb. Jeśli chcesz zachować czujność, kreatywność i produktywność przez cały dzień, wybierz hybrydę z dominującymi efektami sativa. W przypadku relaksu w godzinach wieczornych i nocnych najlepiej sprawdzi się hybryda, w której dominują efekty indica. Jeśli szukasz efektów terapeutycznych, dorzuć do mieszanki odmianę bogatą w CBD. Dzięki zróżnicowaniu między hybrydami, wcale nie musisz wybierać skrajnych końców spektrum. Niektóre hybrydy równoważą w sobie zarówno efekty indica jak i sativa – i tak długo, jak wybierać będziesz odmiany o podobnych wzorach wzrostu, nie ma szansy na niepowodzenie.

2. Zwiększenie wydajności

Uprawa różnych odmian jednocześnie często prowadzi do zwiększenia wydajności. Oczywiście w dużej mierze zależy to od odmian, które zdecydujesz się razem uprawiać. Ale ogólnie, możesz maksymalnie wykorzystać potencjał swojego obszaru uprawy. Jest to prawdziwe twierdzenie, zwłaszcza gdy trenujesz rośliny w celu uzyskania bardziej równomiernego baldachimu (pomimo różnic) i wypełnienia pustych miejsc w czaszy. Celem jest zapewnienie równej ilości światła dla wszystkich roślin i miejsc w których powstaną pąki. Oczywiście nie zawsze może być to osiągalne, ale należy bezwzględnie dążyć do tego, aby uzyskać najlepsze możliwe rezultaty.

3. Nauka

Jeśli uprawiasz różne odmiany cannabis jednocześnie w tej samej przestrzeni, z pewnością szybko staniesz się mistrzem uprawy. Uprawa marihuany ogólnie nie jest rzeczą łatwą, ale w przypadku rożnych odmian staje się ona jeszcze trudniejsza. Oznacza to więcej pracy, ale jeśli dasz sobie radę, zwykła uprawa marihuany będzie ci się wydawać banalnie prosta.

Czemu? Musisz dostosować się do różnych potrzeb nie tylko jednego, ale dwóch, trzech lub więcej odmian. Na przykład, jeśli jesteś przyzwyczajony do uprawy indic, dodanie do uprawy hybrydy, w której dominuje sativa, lub nawet sativy do pokoju uprawy nauczy cię wiele rzeczy o tych konkretnych odmianach. Próby i błędy są częścią nauki i prowadzą do zostania mistrzem. Po kilku takich uprawach z pewnością poznasz wszystkie potrzeby i cechy wzrostu wielu odmian i gatunków marihuany. Będziesz wiedział co lubią, czego nie lubią, jak rozwijają się w trakcie kwitnienia i jakich składników odżywczych potrzebują w jakiej fazie. Będziesz także wiedział, jak radzić sobie z tymi zmianami jednocześnie. Zawsze zaleca się robienie notatek podczas uprawy cannabis, i szczególnie ważne jest to w przypadku uprawy różnych odmian w tym samym czasie. Na tych notatkach możesz polegać w późniejszych uprawach.

• Wady uprawy kilku odmian na raz

1. Więcej intensywnej pracy

Oczywiście uprawa kilku odmian naraz wymaga o wiele więcej pracy. Chociaż przystosowanie się do wielu różnych potrzeb różnych odmian idealnie sprawdza się jako intensywna nauka, może to być trochę przytłaczające, zwłaszcza na początku. Musisz monitorować i sprawdzać więcej roślin, które oczywiście zachowują się trochę inaczej. Spowoduje to, że będziesz musiał poświęcić więcej czasu i wysiłku na utrzymanie tych odmian. Wszystkie rośliny potrzebują wody w różnym czasie, więc oczywiście nie będziesz mógł polegać na jednym zaufanym schemacie wody. Wszystkie z nich potrzebują innych składników odżywczych, więc nie skończy się na przygotowaniu jednego roztworu. Niektóre z nich mogą wymagać treningu, aby wszystkie rośliny mogły otrzymywać odpowiednią ilość światła. Pamiętaj o tych różnicach, jeśli planujesz uprawiać różne odmiany w tym samym pomieszczeniu.

2. Kwestie przestrzenne i wysokościowe

Może to być największy problem jaki napotykają hodowcy, którzy chcą wypróbować tego podejścia. Odmiany indica są krótsze, bardziej krzaczaste i mają tendencję do mniejszego rozciągania się podczas kwitnienia, a sativy natomiast są wysokie, smukłe i zazwyczaj lubią podwoić lub potroić swój rozmiar podczas etapu kwitnienia. Oczywiście istnieją także hybrydy, które są czymś pomiędzy.

Przypuśćmy, że się odważysz i spróbujesz po mistrzowsku postawić na uprawę odmian sativa i indica razem. Bardzo szybko będziesz w stanie zauważyć różnice we wzorcach wzrostu. A kiedy nadejdzie pora fazy kwitnienia, staną się one jeszcze bardziej zauważalne. Jeśli pozwolisz roślinom dziko rosnąć w tym momencie, doświadczysz wielu rodzaju problemów, ponieważ sativy sporo przerastają indici, ograniczając ich dostęp do światła. Ale nie martw się – na to też jest wyjście, wystarczy że trenować będziesz rośliny, aby rosły one bardziej równomiernie.

Jednak wysokość nie jest jedynym problemem. Jeśli nadmiernie powiększysz swoją przestrzeń uprawy, zwiększysz ryzyko pojawienia się białego mączniaka, gnicia pąków i pojawienia się niektórych rodzajów szkodników. Jest to wszystko, czego tak naprawdę hodowcy chcą uniknąć. Co więcej, jeśli rośliny nie będą miały wystarczająco dużo miejsca aby rosnąć i się rozwijać, będą konkurować ze sobą i zatrzymywać swój rozwój, co z kolei spowoduje mniejsze plony.

3. Różny czas zbioru

Nie jest to duży minus, ale różne odmiany charakteryzują się różnym czasem kwitnienia. Indici kwitną szybciej, podczas gdy sativy posiadają zwykle dość długi czas kwitnienia. Możesz zminimalizować tę lukę, uprawiają hybrydy z podobnymi indicami – wciąż pozwalając sobie na zachowanie różnych odmian.

Zbiory cannabis trwają zwykle około dwóch tygodni. W tym czasie możesz dokładnie sprawdzić trichomy oceniając gotowość roślin do zbioru. Oznacza to, że niektóre odmiany mogą okazać się bardziej bursztynowe, podczas gdy inne nadal są głównie mleczne i możesz je w takim stanie zebrać – i jest to w porządku; różne etapy dojrzewania oznaczają różne efekty.

Powodem, dla którego czas kwitnienia nie stanowi większego problemu jest to, że nie musisz zbierać wszystkich odmian jednocześnie. Możesz je zbierać po kolei, w zależności od ich szczytowej dojrzałości. Jeśli jakaś odmiana potrzebować będzie więcej czasu, możesz ją po prostu zostawić i zebrać później.

Niektórzy hodowcy mogą być przyzwyczajeni do zbierania wszystkich roślin naraz i suszenia ich w tym samym momencie. I jeśli jesteś tego typu hodowcą, przyzwyczaj się do tego, że istnieją także inne opcje – możesz suszyć marihuanę w mniejszym namiocie, kartonie, szafce lub czymś innym. W ten sposób z pewnością nie napotkasz problemów gdy jedne odmiany będą chciały kwitnąć szybciej niż inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.