Odmiany, Które Mogą Wspomóc Medytację

Cztery odmiany, które mogą wspomóc medytację.

Czy wiesz, że medytacja jest jednym z najlepszych sposobów na złagodzenie stresu? Praktykowana przez ludzi już od czasów starożytnych, medytacja jest wspaniałym narzędziem, które pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój. Jest to także praktyczny sposób na złagodzenie stresu i polepszenie naszego nastroju. Oprócz pomocy w ponownym połączeniu umysłu i ciała, istnieją także dowody sugerujące, że medytacja może korzystnie wpływać na nasz ogólny stan zdrowia. Ale co się stanie, jeśli sparujemy cannabis z medytacją?

Cannabis ma podobny efekt do medytacji; zioło pomaga wyklarować umysł i zwiększyć naszą świadomość. W tym sensie wydaje się naturalne, że stosowanie marihuany może pozytywnie wpłynąć również na medytację. Dla osób, które dopiero zaczynają medytować, cannabis może pomóc w wyciszeniu umysłu; a w przypadku bardziej doświadczonych, cannabis może wprowadzić praktykę na zupełnie nowy poziom. Zgodnie z filozofią Rastafari, którzy postrzegają marihuaną jako „pojazd do kosmicznej świadomości” jest ona „kluczem do zrozumienia jaźni, wszechświata, Boga”.

Cannabis i medytacja – co na to nauka?

Nauka rzeczywiście popiera to, że medytacja „prowadzi do małych i umiarkowanych redukcji wielu negatywnych wymiarów stresu psychologicznego”, podsumowuje jedno badanie z 2014 roku. Raport z 2018 roku wydaje się potwierdzać i wyjaśniać ten fakt, powołując się na to, że ci, którzy medytują, mogą doświadczać zmiany w mózgu, która ma pozytywny wpływ na empatię, umiejętności poznawcze i zdrowie”.

Jeśli chodzi o wpływ cannabis, badania w tej dziedzinie są wciąż we wczesnym etapie, ale obecnie przeprowadza się ich coraz więcej. Obecne dowody wskazują, że substancje czynne w cannabis, takie jak CBD, działają uspokajająco. Oczywiście wielu ludzi na całym świecie używa w tym celu cannabis, ale zawsze warto mieć naukowe potwierdzenie.

Jak oczyszczać umysł z pomocą cannabis?

Medytacja nie jest mistyczną umiejętnością, której trzeba się uczyć przez lata, aby z niej skorzystać. W rzeczywistości, zasadę medytacji można uznać za zadziwiająco prostą: chodzi o oczyszczenie umysłu i wypuszczenie wszelkich myśli i zmartwień. Na początku może się to wydawać łatwe, ale w rzeczywistości nie jest to coś, co większość z nas może zrobić tak jak na przykład pstryknąć palcem, szczególnie w naszym nowoczesnym, hiperaktywnym świecie. I tu właśnie pojawia się cannabis; może pomóc nam się zrelaksować, skupić i oczyścić umysł.

Główną drogą interakcji marihuany z ciałem są receptory kannabinoidowe, które składają się na układ endokannabinoidowy. Te receptory, które znajdują się w całym ciele, wpływają na takie doświadczenia fizjologiczne, jak nastrój, zachowanie i myśli. Kannabinoidy znajdujące się w cannabis bezpośrednio i pośrednio stymulują te receptory, wywołując efekt relaksujący lub euforyczny. Wykorzystajmy tę wiedzę na naszą korzyść w medytacji.

Jak medytować?

Dobrym sposobem medytacji, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz, jest metoda spojrzenia. Polega ona na wyostrzeniu spojrzenia, ale jednocześnie pozwoleniu myślom na przychodzenie i odchodzenie, aby w pełni oczyścić umysł.

Kiedy skupiasz swoją uwagę na jednym obiekcie, takim jak świeca lub mandala, może być to prosty, ale skuteczny sposób oczyszczenia umysłu i powstrzymania przechodzących myśli.

Inną praktyką medytacyjną jest głębokie oddychanie. Niektórzy uważają, że głębokie oddychanie jest najważniejszą częścią medytacji. Podobnie jak skupianie się na jednym obiekcie, kiedy koncentrujesz się na oddechu, pomaga to również powstrzymać biegnące myśli, dając ci coś, do czego wracasz za każdym razem, gdy twój umysł się oddala.

Jak już wspomnieliśmy, dla wielu ludzi nie zawsze jest łatwo się zrelaksować. Medytacja jest narzędziem, które pomaga osiągnąć ten stan na różne, ale często bardzo proste sposoby. Oprócz wpatrywania się w obiekt i głębokiego oddychania, jest jeszcze jedna dobra metoda, aby wejść w głęboko zrelaksowany stan znany jako zwiększona uważność ciała. Metoda ta sprawdza się w przypadku osób, które mają problemy ze zrelaksowaniem się.

Metoda ta polega na skupieniu uwagi na ciele i stopniowym „skanowaniu” każdego obszaru, aby pomóc zlokalizować punkty, które utrzymują napięcie. Na początek zacznij od skupienia się na swojej głowie, a następnie poruszaj się w dół szyi, ramion, dłoni i tak dalej, aż w końcu dotrzesz do palców u stop. Gdy powoli przechodzić będziesz przez każdy punkt swojego ciała, pozwól mu się najpierw napiąć, a potem rozluźnić.

Dobranie odpowiedniej odmiany do medytowania.

Pamiętaj, że nie wszystkie odmiany cannabis dają taki dam efekt. W rzeczywistości niektóre odmiany mogą nie odprężać tak bardzo jak inne, ale mogą za to bardziej stymulować głowę, co w przypadku niektórych osób może oznaczać zwiększone stany niepokoju. Z tego powodu najlepiej abyś skupił się na odnalezieniu odmiany dobrej dla ciebie, która uzupełni twoją praktykę, a nie ją zaburzy. Wiele odmian indica z pewnością temu zadaniu, jednak pamiętaj, że zbyt mocne indici mogą sprawiać, że trudno będzie ci się skupić i zamiast medytować – uśniesz od razu. Po prostu miej na uwadze to, że każdy z nas jest inny, i że odmiana, która działa na jedną osobę, może nie mieć takiego samego korzystnego wpływu na ciebie.

Więc jakie odmiany cannabis najlepiej jest rozważyć?

Teraz, gdy już rozumiesz w jaki sposób cannabis może pomóc w medytacji, przyjrzyjmy się jakie odmiany możesz wykorzystać do sparowania z tą praktyką.

WHITE WIDOW

Ze względu na wpływ na kreatywność umysłu, White Widow jest ulubioną odmianą wielu osób, zwłaszcza w Amsterdamie. Oprócz zwiększania kreatywności, White Widow zapewnia również wygodne, energiczne efekty. Zachęca ona nie tylko do łączenia się z innymi, ale także ze swoim umysłem i wszechświatem. W końcu przecież medytacja polega na łączeniu się z umysłem i otaczającym światem.

ROYAL COOKIES

Efekty Royal Cookies wykraczają daleko poza jej słodki i ziemisty smak. Odmiana ta wzmaga nie tylko euforię, ale także zapewnia głęboki relaks ciała. Jednym z kluczowych faktów dotyczących tej odmiany jest to, że posiada ona dużą moc. Innymi słowy, nowicjusze w świecie cannabis powinni zachować ostrożność. Medytacja polega na odprężeniu, uwolnieniu umysłu i osiągnięciu spokoju wewnętrznego. Dlatego też jeśli zaliczasz się do nowicjuszy, rozpoczynaj od małych dawek i stopniowo je zwiększaj.

NORTHERN LIGHTS

Northern Lights jest jedną z najczystszych odmian indica. Efekty przychodzą bardzo szybko, ale oczywiście to nie wszystko co zapewnia ta wspaniała odmiana. Northern Lights także wspaniale rozluźnia mięśnie. Oznacza to, że doskonale pasuje do każdego rodzaju praktyki medytacyjnej. Oprócz tego, odmiana działa dobrze jako naturalna pomoc w zasypianiu oraz w walce z bezsennością. Ponadto, może także pomóc w wielu kwestiach związanych ze stresem. Zatem niezależnie od tego jaki jest twój cel, Northern Lights z pewnością sprawi, że poczujesz się doskonale.

BLUE MYSTIC

Kolejną indicą nadającą się do medytacji jest Blue Mystic. Nie tylko rozluźnia twoje ciało i umysł, ale także zapewnia pozytywny nastrój i łagodzi stres. Co więcej, Blue Mystic świetnie radzi sobie z bezsennością jak i zmęczeniem. Nie wspominając już o tym, że jej jagodowy aromat jest zachwycający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.