Leczenie hemoroidów

Cannabis stosowane jest w leczeniu wielu różnych schorzeń; świetnie radzi sobie w przypadku różnego rodzaju bólu jak i stanów zapalnych, co z kolei sprawia, że potencjalnie może także leczyć hemoroidy.

Hemoroidy to obrzęki składające się z powiększonych naczyń krwionośnych, które występują w odbycie i odbytnicy. Hemoroidy są zarówno częstym jak i kłopotliwym schorzeniem, które obejmuje około 75 procent osób dorosłych. Dobrą wiadomością jest to, że hemoroidy można stosunkowo łatwo leczyć i w większości przypadków nie posiadają one żadnych powikłań. Aby się ich pozbyć całkowicie warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak zmiana stylu życia oraz różnego rodzaju domowe zabiegi. Innym naturalnym sposobem leczenia objawów hemoroidów jest cannabis, głównie ze względu na swoje dobrze znane działanie przeciwzapalne.

OBJAWY HEMOROIDÓW

Hemoroidy nie zawsze mają widoczne objawy i wiele osób może na nie cierpieć nawet o tym nie wiedząc. Jednak w niektórych przypadkach hemoroidy stają się bardzo widoczne i powodują różnego rodzaju dyskomfort – od swędzenia po ból w okolicy odbytu. Innym możliwym wyznacznikiem pojawienia się hemoroidów jest także krew na papierze toaletowym czy muszli klozetowej. Objawy mogą również objawiać się poprzez wrażliwe i bolesne obrzęki wokół odbytu.

RODZAJE HEMOROIDÓW

Hemoroidy mogą manifestować się na różne sposoby, posiadając nieznacznie inne objawy. Wewnętrzne hemoroidy występują wewnątrz odbytnicy i zwykle nie można ich zobaczyć ani odczuć. Rzadko powodują dyskomfort i z tego powodu ciężko jest je wykryć. Naprężenie podczas przechodzenia stolca może czasami powodować krwawienie. Zbyt intensywny wysiłek może popchnąć hemoroidy przez odbyt, powodując wysunięcie lub wypadnięcie.

Zewnętrzne hemoroidy występują pod skórą wokół odbytu i pojawiają się w postaci guzków, które można fizycznie odczuć. Często powodują one swędzenie i krwawienie.

Zakrzepowe hemoroidy tworzą się poprzez powstawanie skrzepów krwi w zewnętrznych hemoroidach. Może to powodować silny ból, obrzęki, zapalenia. Skrzepy krwi mogą rozpuszczać się same, ale będą one pozostawiać skórę podrażnioną.

CO POWODUJE HEMOROIDY?

Hemoroidy mają wiele przyczyn, ale najczęściej doświadczane są przez osoby, których członkowie rodzin także na nie cierpieli. Jedną z przyczyn hemoroidów jest narastanie ciśnienia w dolnej części odbytnicy, które z kolei wpływa na przepływ krwi. Może to wynikać z nadwagi występujące u osób otyłych lub ciężarnych.

Zbyt duże ciśnienie podczas wypróżniania oraz intensywne ćwiczenia i podnoszenie ciężarów mogą także powodować pojawienie się hemoroidów. Oprócz tego ryzyko ich pojawienia się może także zwiększać częste siedzenie przez dłuższy czas (np. praca biurowa).

Inne przyczyny obejmują także przewlekłą biegunkę, zaparcia, dietę o niskiej zawartości błonnika.

STRATEGIE ZAPOBIEGANIA HEMOROIDOM

Hemoroidom można zapobiegać poprzez przestrzeganie pewnych zasad zdrowego stylu życia. Ryzyko ich wystąpienia można oczywiście zmniejszyć poprzez unikanie siedzenia przez zbyt długi czas. Jeśli masz pracę w biurze, staraj się od czasu do czasu robić krótkie przerwy. Może również rozważyć zainwestowanie w biurko przy którym się stoi. Oprócz tego pomogą także częste ćwiczenia, które zapobiegną przed zbyteczną nadwagą, która może przyczyniać się powstawaniu hemoroidów.

Zmniejszyć generowane w toalecie napięcie może także spożywanie pokarmów bogatych w błonnik. Do mniej bolesnego przechodzenia stolca przyczyniają się pokarmy takie jak owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste. Pomocne będzie również dbanie o odpowiednie nawodnienie.

W JAKI SPOSÓB CANNABIS MOŻE POMÓC W PRZYPADKU HEMOROIDÓW?

Cannabis przepisywane jest w przypadku wielu różnych stanów chorobowych, a w tym w różnych schorzeniach i stanach bólowych. Marihuana ma właściwości łagodzące. Oczywiście zioło nie zapewnia magicznej kuracji na hemoroidy, ale kannabinoidy takie jak CBD pomagają obniżać stany zapalne i mogą łagodzić ból. Roślina jest skuteczną częścią szerokiej strategii radzenia sobie z objawami hemoroidów.

Artykuł z 2015 roku opublikowany w czasopiśmie Bioorganic and Medicinal Chemistry dokładnie omówił przeciwzapalny charakter CBD. Wykazano, że kannabinoid wpływa pośrednio na układ endokannabinoidowy – serię miejsc receptorów znajdujących się na wielu różnych typach komórek w organizmie – w sposób pośredni. Działanie przeciwzapalne kannabinoidu przebadano w stanach takich jak na przykład zapalenie jelit. Efekty te można również wzmocnić włączając do gry THC.

Cannabis może być również skuteczne w łagodzeniu bólu związanego z hemoroidami, ponieważ zioło stosowane jest w takich przypadkach od tysięcy lat. Artykuł z 2007 roku, opublikowany w czasopiśmie Chemistry and Biodiversity, wykazał poprawę w przypadku pacjentów cierpiących na bezsenność powodowaną stanami takimi jak obwodowy ból neuropatyczny i reumatoidalne zapalenie stawów.

Kannabinoidy można podawać bezpośrednio lub pośrednio poprzez krem stosowany miejscowo. Oprócz tego, świetnie sprawdzą się także czopki doodbytnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.