Jaką odmianę marihuany palić?

Każdy kto sięga po marihuanę ma jakąś intencję. Bez względu na to, jaki masz cel, z pewnością większe szanse na osiągnięcie go będziesz miał wybierając odpowiednią odmianę marihuany. Zapraszamy cię dzisiaj do przeczytania krótkiego przewodnika, w którym postaramy ci się trochę podpowiedzieć czym się sugerować i jak podjąć odpowiedni wybór.

W dobie dostępności wszelkiego rodzaju produktów i zakupów online, palacze cannabis mają o wiele większy wybór niż kiedykolwiek wcześniej. Ta różnorodność i dostępność opcji może być naprawdę oszałamiająca i sprawiać, że nie będziesz mógł odpowiedzieć sobie na pytanie którą odmianę wybrać.

Odmiana zależy od tego, jaki masz cel. Ludzie sięgają po marihuanę z naprawdę różnych powodów – niektórzy chcą lepiej spać, a inni potrzebują pomocy w kwestiach medycznych, ale istnieją też osoby, które po prostu chcą się lepiej bawić na imprezie. Wybór odpowiedniej odmiany ma kluczowe znaczenie w uzyskaniu tego, czego dokładnie szukasz w tej wszechstronnej roślinie.

Pierwsze i najważniejsze pytanie: Indica czy sativa?

Pierwszym wyborem, jakiego należy dokonać jest podjęcie wyboru czy masz ochotę na sativę czy indicę. Odmiany indica występują w formie krótszych, bardziej zbitych roślin i mają tendencję do wywoływania relaksu, uspokajania i zwiększania apetytu. Indici znane są często jako odmiany nocne i ich efekty koncentrują się mocno na ciele.

Sativy są roślinami wyższymi i mają tendencję do wywoływania bardziej stymulujących efektów. Przy sativach ludzie doświadczają euforii, podniecenia, stymulacji intelektualnej, twórczej, lepszego skupienia, podwyższenia energii. Wiadomo też, że efekty sativ skupiają się na głowie i określa się je mianem dziennych.

Hybrydy zawierają elementy obydwu, choć zazwyczaj dzielą się też na takie, w których dominuje sativa lub indica.

Należy też zauważyć, że w przypadku hybryd efekty leżą gdzieś pośrodku, ponieważ zależą one od szerokiej różnorodności zmiennych.

THC i CBD

Warto również wziąć pod uwagę poziom THC i CBD. THC sprawia, że czujesz się jak na haju i tym samym wywołuje kaskadę różnych efektów w naszym organizmie. CBD nie wywołuje haju i ma zupełnie inny profil efektów a także wiele potencjalnych efektów zdrowotnych.

INNE CZYNNIKI

Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na inne kannabinoidy, z których wiele posiada przydatne właściwości w konkretnych potrzebach. Marihuana zawiera także terpeny, które odpowiedzialne są za charakterystyczny smak nadający wielu odmianom nazwę; one także mają unikalny wpływ na ludzkie ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.