Kontrola zapachu w ogrodzie

Intensywny zapach cannabis jest czymś, co powinno być celebrowane przez wielu hodowców, ale niestety zapach może przyciągać niepożądaną uwagę do ogrodu. Na szczęście, opracowano techniki kontroli zapachu dla hodowców, którzy potrzebują się go pozbyć lub posiadają wścibskich sąsiadów.

Dzisiaj omówimy w artykule niektóre z nich – i mamy nadzieję, że z tego skorzystacie.

1. Filtry węglowe.

Filtry węglowe są doskonałym narzędziem do kontroli zapachów w standardowych pomieszczeniach do uprawy. Węgiel aktywny pomaga wychwytywać zanieczyszczenia z powietrza, a w tym oczywiście zapachu. Węgiel jest w takie pokrywać wyjątkowo dużą powierzchnię dzięki swojej porowatej i jamistej strukturze.

Filtry węglowe są dostępne we wszystkich możliwych kształtach i rozmiarach. Faktory, na które warto zwrócić uwagę to wentylatory i filtry.

Oznaczenie CFM (stopy sześcienne na minutę) odnosi się do tego, ile metrów sześciennych powietrza jest w stanie przejść przez filtr i wentylator na minutę. Ze względu na to, że filtr i wentylator działają razem, muszą być one kompatybilne.

Wybierając filtr węglowy i wentylator, upewnij się, że są one w stanie transportować całe powietrze w pomieszczeniu co około 5 minut. Na przykład, jeśli pokój do uprawy jest kwadratowy i posiada powierzchnię 500 stóp kwadratowych, wybierz wentylator i filtr, które posiadać będą 100 CFM, aby być w stanie ogarnąć 500 stóp kwadratowych w ciągu pięciu minut.

2. Ujemne ciśnienie powietrza.

Ogólnie technika ta jest możliwa dzięki użyciu filtrów węglowych i wentylatorów o wysokiej prędkości. Ujemne ciśnienie powietrza atmosferycznego można uzyskać, gdy moc wentylatora jest wystarczająco mocna, aby utworzyć ujemne ciśnienie w pomieszczeniu.
Podciśnienie zapewnia, że powietrze nie przecieka przez szczeliny w pomieszczeniu.

Metoda ta zapobiega przedostawaniu się zapachu do innych pomieszczeń w domu/ czy w budynku.

3. Neutralizatory zapachów.

Środki neutralizujące zapachy są prostym sposobem na kontrolę zapachu uprawy. W swojej bardziej złożonej formie neutralizatory składają się z żeli i olejków, które wiążą aromatyczne terpeny z cannabis i usuwają je z powietrza.

Ze względu na to, że wyszukują one i wiążą terpeny, tych produktów nie powinno się stosować bezpośrednio w pokojach uprawy. Zamiast tego, powinny być stosowane w celu poprawienia zapachu pomieszczeń, w których odczuwalny jest zapach cannabis. Jeśli będziesz używać ich w pokoju uprawy, na stałe zmienisz smak i zapach swoich produktów.

W przypadku małych ogrodów, sprawdzą się produkty, które po prostu zamaskują zapach cannabis – takie jak świece lub odświeżacze samochodowe. Nie są one rozwiązaniem idealnym, ale za to są niedrogim i łatwym sposobem na stłumienie aromatu marihuany.

Same filtry powietrza nie sprawdzą się najlepiej.

Filtry powietrza zaprojektowane są tak, aby działały jak filtry węglowe, ale zwykle stosowane są do wychwytywania większych cząsteczek, takich jak pleśń lub kurz. Zapach produkowany przez rośliny marihuany jest dość rzadki i często prześlizguje się przez większość filtrów powietrza.
Wysokiej klasy filtry HEPA przechwytują oczywiście większą ilość terpenów, ale są one o wiele bardziej kosztowne w porównaniu z filtrami węglowymi.

Filtry powietrza pomagają utrzymać czystość powietrza w ogrodzie, ale nie są zalecane jako jedyne źródło kontroli zapachów.

• Sprawdź sprzęt, który już posiadasz.

Może się to wydawać oczywiste, ale jeśli czujesz, że twój ogród pachnie za mocno, może zacznij od upewnienia się, że system kontroli zapachów, który już posiadasz działa poprawnie.
Żadne filtry powietrza i filtry węglowe na świecie nie mają wpływu na to, czy kanały są prawidłowo zabezpieczone. Należy je rutynowo sprawdzać pod kątem dziur lub problemów z uszczelkami.

Czy masz jakieś dodatkowe wskazówki dotyczące pozbycia się zapachu marihuany z ogrodu? Koniecznie zostaw komentarz ze swoimi poradami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.