Zapobieganie szkodnikom

Każdy hodowca, który walczył kiedykolwiek z inwazją szkodników w swoim ogrodzie powie ci, że jest to naprawdę ciężka bitwa. Drobiazgowy wysiłek, wiele godzin dodatkowe pracy, większe koszty, a także w pewnym stopniu uszkodzona uprawa.

Kiedy w twoim ogrodzie wystąpi epidemia szkodników, rośliny będą miały mniejszą zdolność rozwoju swojego potencjału, ponieważ energię zużywać będą na samodzielną walkę ze szkodnikami. Stres, którego doświadczą hamować będzie także ich wzrost i wigor powodując tyn samym niższe plony i uszkodzone pąki.

Ochrona przed szkodnikami jest prosta i łatwa. Przygotowaliśmy dla was dzisiaj kilka strategii, które pomogą wam w skutecznej prewencji.

• Zabezpieczenie przestrzeni uprawy.

Zbudowanie bezpiecznej przestrzeni jest konieczne w celu ochrony plonów przed szkodnikami. Dobrze zbudowana przestrzeń zapewni nieprzeniknioną barierę pomiędzy roślinami a światem zewnętrznym. Podczas konstruowania przestrzeni wzrostu, dwa najważniejsze pytania jakie musisz rozważyć to:
1. Czy pokój jest odpowiednio odizolowany od środowiska zewnętrznego?
2. Czy łatwo jest posprzątać tę przestrzeń?

Mylar to doskonała odpowiedź na obydwa pytania. Biały lub srebrny materiał odblaskowy można zarówno łatwo czyścić jak i nakładać na ściany pomieszczenia. Pamiętaj jednak, aby wykonać dokładne pomiary i pokryć nim dokładnie całą przestrzeń. Jeśli chodzi o drzwi – sprawę możesz rozwiązać bardzo łatwo budując odpowiednią futrynę lub kupując zamek błyskawiczny, który można przymocować do ścian z mylaru.

Jeśli chodzi o uprawę marihuany, coraz większą popularność zdobywają także specjalnie dostosowane do uprawy namioty. Można je znaleźć w wielu rozmiarach, a produkty wysokiej jakości zapewnią odpowiednią ochronę twoich roślin już od samego początku uprawy.

• Pielęgnacja ogrodu.

Jeśli przestrzeń uprawy jest skutecznie zabezpieczona przed środowiskiem zewnętrznym, jedyną rzeczą, którą możesz ją zanieczyścić jest to, co do niego wprowadzisz. Szkodniki są prawdziwymi mistrzami jeśli chodzi o przyczepianie się do odzieży. Z tego właśnie powodu wskazana jest sterylizacja własnych ciuchów.
Wielu hodowców posiada specjalne ubranie, lub po prostu ubiera coś świeżego przed samym wejściem do przestrzeni uprawy.

Kilka minut dziennie poświęconych na takie przygotowania może znacznie pomóc w zapobieganiu jakimkolwiek zanieczyszczeniom.

• Szczepki vs. Nasiona.

Uprawianie marihuany z nasion daje największą szansę na utrzymanie szkodników z dala od twojego ogrodu, ponieważ hodujesz rośliny od samego początku. W przypadku szczepek istnieje pewne ryzyko, zależnie od tego z jakiego środowiska pochodzą. Jeśli jednak zdecydujesz się na szczepki, upewnij się, że miejsce z którego pochodzą jest czyste i całkowicie wolne od jakichkolwiek szkodników.

• Medium uprawy.

Wiele mediów uprawy jest względnie bezpiecznych jeśli chodzi o szkodniki, a zwłaszcza media hydroponiczne. Żadnych problemów nie powinny powodować także gliniane granulki, wełna mineralna i inne sterylne podłoża.

Gleby są na ogół medium, na które warto uważać, ponieważ mogą posiadać w sobie szereg różnych szkodników. Aby tego uniknąć, warto kupować glebę z wiarygodnego źródła o dobrej reputacji. Gleba nie powinna posiadać żadnych niezakompostowanych roślin, które potencjalnie mogą zawierać w sobie jakieś szkodniki lub choroby.

Jeśli chodzi o ochronę przestrzeni potrzeba trochę wysiłku, ale nie jest on jakoś specjalnie ciężki. Utrzymuj swój ogród w czystości, a rośliny z pewnością ci to wynagrodzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.