Portugalia podejmuje ważne kroki

Portugalia podejmuje ważne kroki w kierunku legalizacji medycznej marihuany.

Stanowisko Portugalii dotyczące narkotyków złagodniało po przyjęciu ustawy legalizującej medyczną marihuanę. Mimo restrykcyjnych regulacji, kraj postanowił iść dalej w kierunku swoich europejskich odpowiedników.

Subtropikalny klimat z długimi letnimi dniami sprawia, że Portugalia jest idealna do uprawy roślin, które potrzebują dużo światła słonecznego. Wiele osób porównuje nawet Portugalię z Kalifornią – ze względu na jej naturalne dostosowanie do produkcji marihuany. Biorąc pod uwagę miliardowy rynek cannabis, który istnieje w Kalifornii, Portugalia podjęła odpowiednie kroki.

W 2001 roku Portugalia zdekryminalizowała wszystkie narkotyki, próbując zwalczyć z uzależnieniem od heroiny, które ogarnęło naród. Od tego czasu powstało tam kilka plantacji cannabis, eksportujących towary do innych krajów. Obecnie zostały uchwalone nowe przepisy, które zdecydowanie opowiadają się za przyjęciem leków na bazie cannabis.

Dla wielu europejskich krajów nie jest to żadnego rodzaju innowacja. Niemcy i Włochy już dawno zatwierdziły stosowanie marihuany. Mimo że Portugalia pozostaje w tyle, pozostaje tylko podpisanie ustawy przez prezydenta Marcelo Rebelo de Sousa i ustawa może wchodzić w życie.

Wprowadzenie ustawy nie mogło jednak obyć się bez sprzeciwy. Prawicowa partia ludowa wstrzymała się całkowicie od głosowania, chociaż wszystkie inne partie głosowały jednogłośnie za ustawą – co pokazuje wyraźnie zmieniające się podejście Portugalii do cannabis.

Głosowanie rządu Portugalii jest niewątpliwie powodem do świętowania wśród entuzjastów cannabis.

Co prawda nadal obowiązują surowe regulacje dotyczące marihuany, ponieważ będzie ona dostępna tylko na receptę i sprzedawana będzie ona tylko w aptekach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.