Marihuana w USA

Marihuana w USA – krótka nota informacyjna.

Prawa dotyczące wykorzystania cannabis do celów medycznych i/lub rekreacyjnych to prawdziwe pole minowe. Poszczególne stany mogą legalizować sprzedaż marihuany, ale prawo federalne nadal klasyfikuje cannabis jako narkotyk grupy 1. Oznacza to, że podróżowanie między stanami z marihuaną, nawet jeśli każdy z nich ma zalegalizowaną marihuanę, podlega karze. Sprawy stają się jeszcze bardziej skomplikowane, jeśli jesteś właścicielem firmy sprzedającej marihuany lub produkty związane z marihuaną.

Pocieszające jest to, że mimo całej zawiłości, na tym polu wciąż czynione są postępy. Obecnie całkowita liczba państw, które zalegalizowały marihuanę do celów medycznych wynosi 29. jeśli chodzi o rekreacyjne wykorzystanie marihuany – 9 stanów i Dystrykt Kolumbii. Dobrą wiadomością jest to, że poparcie dla marihuany również rośnie. Sondaż Gallupa wykazał, że 64 procent Amerykanów obecnie opowiada się za jej legalizacją.

Zatem, gdzie można legalnie kupić marihuanę w USA?

Stany, w których legalnie kupić możesz marihuanę to Kolorado, Maine, Vermont, Massachusetts, Oregon, Washington, California, Nevada, Alaska, a także Dystrykt Kolumbii (Waszyngton DC).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.